Oyun yapımı

AlichosTR

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ben eğer uğraşırsam 1 ayda oyun motoru kodlayabilecek kapasitede biri olduğumu düşünüyorum.
Çünkü kolay kolay pes eden biri değilimdir.
Tabii kafayı takmam gerek,mesela Skript'e kafayı taktığımda bütün herşeyini 1 haftada çözmüştüm ki bir programlama dilini çözmeside çok zor olmasa gerek dünyada binlerce programlama dili var.
Kendine güveniyorsan dene.Açıkçası buradan oyun motoru kodlayan birinin çıkması cidden güzel olur.Sorun programlama dilinden ziyade iş.Sonuçta Unity de bir oyun motoru ve iş entegresini gayet düşük seviyeye çekmiş.Geliştirici az bir şey yaparak güzel şeyler ortaya çıkarabilecek düzeye gelebilir fakat avantajsız.Skript kadar basit gider mi bilemem.Çünkü skript de yavaş yavaş "bebe böcük" dediğimiz tayfanın elinde oyuncak olmuş derecede.Tabii kastım ciddi çalışmalar yapanlar değil,fakat herkesin öğrenebileceği bir halde.Neyse niyetliysen şimdiden başarılar dilerim.[DOUBLEPOST=1414271045,1414270980][/DOUBLEPOST]
Ben, benim hakkımdaki düşüncelerini merak ediyorum ehehe :D
Senin hakkındaki düşüncelerim mi ? Hmm..Gelecek vaat ediyorsun ama gelişmen gerek diyebilirim "kodlama" için.En azından beni geç.Gerçi buna pek izin vermem :p

KRHN

Yazılımcı Beyefendi
En iyi cevaplar
0
Ben eğer uğraşırsam 1 ayda oyun motoru kodlayabilecek kapasitede biri olduğumu düşünüyorum.
Çünkü kolay kolay pes eden biri değilimdir.
Tabii kafayı takmam gerek,mesela Skript'e kafayı taktığımda bütün herşeyini 1 haftada çözmüştüm ki bir programlama dilini çözmeside çok zor olmasa gerek dünyada binlerce programlama dili var.
Şimdi yapılır yapılmasına da bunun bir Tutorial'ı yok işte direk ne bilirsen o kadarını yazıyorsun saf kodlamayla :D

OttoAlfredo

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Her fantezi oyunun acı gerçeği modernlik ve orta çağ arasında kendisini kaybetmesidir.
sen gel bunu hüseyin amcanın kılıçlı ninjalarına anlat.
14 yaşında bir erkek çocuğu mahallesinde yürürken biriyle karşılaşır,babasının arkadaşı olduğunu söyler adının hüseyin olduğunu söyler (bizim adımız cem) adam onu babasının iş yerine götüreceğim diye kandırıp kendi iş yerine götürür ve işyeri ise kapkaranlık çöp dolu pislik içinde duvarları ise grafiti şeklinde bir yer fakat işyeri değil çöplük gibi bir yer,orda çocuğu bayıltır ışıkları açar ve çocuğu bir odaya hapseder,çocuktan zorla babasının tel numarasını ister birkaç denemeden sonra alır ve ailesinden 5.000 dolar ister,biz ise babasını oynayacağız. (babası ise bir boksördür ve her dövüşünde 500 alıyor.)

AlichosTR

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Şimdi yapılır yapılmasına da bunun bir Tutorial'ı yok işte direk ne bilirsen o kadarını yazıyorsun saf kodlamayla :D
İşin özeti bir yerden mantığını öğrenip devam ettirebileceğin bir şey değil.İşletim sistemi kodlamanın dersleri varken bir oyun motoru kodlamanın derslerinin olmaması da ayrı garip geldi bana.[DOUBLEPOST=1414271474,1414271392][/DOUBLEPOST]
sen gel bunu hüseyin amcanın kılıçlı ninjalarına anlat.
fuq hüseyin amca modernde değil orta çağ da değil,adam bugta kalmış lanet olsun. :(

KRHN

Yazılımcı Beyefendi
En iyi cevaplar
0
İşin özeti bir yerden mantığını öğrenip devam ettirebileceğin bir şey değil.İşletim sistemi kodlamanın dersleri varken bir oyun motoru kodlamanın derslerinin olmaması da ayrı garip geldi bana.
Çünkü bu işten epik para kırıyorlar herkes yapamıyor anca profesyonellerin yapabildiği bir şey böyle bir şeyi herkese paylaşmak oyun piyasasını biraz sarsardı. Kodlaması da hani işletim sistemi kodlamak kadar zor :D

AlichosTR

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Henüz öyle bir şey düşünmüyorum,ama bir şeyleri yaratmak benim ruhumda var,doğuşumun amacı bu.Bilgisayar dünyasında en yaratıcı programcı olmak için 0 ve 1'lerden kodlamaya başlamam gerekiyorsa bile devam ederim.hiçbir şey gözümü korkutamaz,elbet de ki 1-2 sene sonra oyun yapımcısı olmaya başlıyacağım.
Kodlamak kavramı benim için senin önem verdiğin kadar önemli değil.Ben zevk aldığım yere kadar gitmek isterim.Belli bir yerden sonra cidden zevk almaya devam ediyorsam onun en iyisi olmaya çalışırım.Söz konusu olunca ben de pek çekinmem fakat gene de "pat!" diye girişilebilecek bir iş değil.Bir zaman aralığı ve o zaman aralığında bir kaç faydalı şey yapmak gerek.