PC Toplar mısınız :[

zRedDragon

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Merhabalar.
Evet arkadaşlar biliyorum bu açtığım 996548725215. konu ancak hala kafamda sistemler iyice yerleşmiş değil.
Sizden başlıktanda anlaşılabileceği gibi bir sistem toplamanızı rica edeceğim :(
Lakin PC toplama konusunda gram kadar bilgim yok.(Diğer toplamaları arkadaş yardımıyla yapmayı denemiştim.)
Arkadaşlar fiyat 2500 olan(Max 2600) bir sistem toplayabilir misiniz ?
Eğer sistemi Vatan'dan toplayacaksanız işlemci olarak ''AMD FX X8 8530 4 GHz 16MB Önbellek'' olan işlemciyi seçmenizi rica ederim :[
Şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürlerimi sunarım.

EDİT : Crysis 2'de 90 FPS verebilecek bir sistem olursa (En az) çok iyi olur :[

Son düzenleme:

wolfenstrike

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
@zRedDragon Neden eski nesil, ölü sokete sahip bir işlemciyi tercih ediyorsunuz ? 6. nesil intel işlemciler çıkmışken çok yanlış bir davranış bu. Kendinizi DDR3 ile kısıtlıyorsunuz en başta. İşlemciyi en azından i5 6500 almanızı öneririm.

zRedDragon

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
@zRedDragon Neden eski nesil, ölü sokete sahip bir işlemciyi tercih ediyorsunuz ? 6. nesil intel işlemciler çıkmışken çok yanlış bir davranış bu. Kendinizi DDR3 ile kısıtlıyorsunuz en başta. İşlemciyi en azından i5 6500 almanızı öneririm.
Bunu istememin sebebi ön belleğin fazla olması ve de 4 GHz olması nedeniyle seçtim.Yoksa zaten Intel alacaktım.

wolfenstrike

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
@zRedDragon Bu tarz oyunlara gelmeyin, performans GHZ ve önbellek ile belirlenmiyor. İşlemcinin nesli çok önemli. Senin seçtiğin işlemciyse yıllar öncenin teknolojilerini barındırıyor. i5 6500 ile karşılaştırılabilecek düzeyde bile değil. GHZ ile işlemci karşılaştırmak ekran kartlarını belleğine göre karşılaştırmaya benzer. Yapmayın böyle şeyler.

DamRISH

Donuts :3
En iyi cevaplar
0
Güzel bi sistem toplardım ama üşeniyom şu an :c
Tavsiyem Garantili bir sistem toplat kendine (Alacağın parçaların garantisi olsun). Ekran kartı ve işlemciden çok Cooler gibi sistemlerine biraz yüklen. Öyle yok bilmem 980Ti, Black Titan falan çok gerek yok. İstediğin oyunları High-Medium ayarlarda açsa yeter. Tabi karar senin...

zRedDragon

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
@zRedDragon Bu tarz oyunlara gelmeyin, performans GHZ ve önbellek ile belirlenmiyor. İşlemcinin nesli çok önemli. Senin seçtiğin işlemciyse yıllar öncenin teknolojilerini barındırıyor. i5 6500 ile karşılaştırılabilecek düzeyde bile değil. GHZ ile işlemci karşılaştırmak ekran kartlarını belleğine göre karşılaştırmaya benzer. Yapmayın böyle şeyler.
Beni bilgilendirdiğiniz için teşekkürler hocam.Şahsen PC konusunda gram kadar olmadığı için o işlemciyi seçtim.
Güzel bi sistem toplardım ama üşeniyom şu an :c
Tavsiyem Garantili bir sistem toplat kendine (Alacağın parçaların garantisi olsun). Ekran kartı ve işlemciden çok Cooler gibi sistemlerine biraz yüklen. Öyle yok bilmem 980Ti, Black Titan falan çok gerek yok. İstediğin oyunları High-Medium ayarlarda açsa yeter. Tabi karar senin...
Şimdi neden 2 yıldır PP'ni değiştirmediğini anlıyorum :( :D