• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.
  • rabisu
    Minecraft Türkiye Forumu Reklam   Minecraft Türkiye Forumu Reklam   Minecraft Türkiye Forumu Reklam
  • Bir Youtube kanalınız var ve kanalınızın tanıtımını mı yapmak istiyorsunuz? Bizimle bu linkten iletişime geçin, size sponsor olalım!

PUBG Kasalar

ruddeTR

Emektar
Mesajlar
603
Beğeniler
654
Puanları
2,020
Steam
ruddeTR
Ruh Hali
Minecraft
ruddeTR
#1

Screenshot_3.png

PUBG Kasalar
Herkese merhabalar! Bu konu altında yeni kasalardan ve eski kasalardan, fiyatlarından ve bunların nasıl kazanıldıklarından bahsedeceğiz.

Ne işe yararlar?

Kasalar size oyun içerisinde giyebileceğiniz rastgele kostümler kazandırır. Tamamen şans odaklı ödül alırsınız ve çok nadir bir kostüm çıkarabilme şansınız da sıradan bir kostüm çıkarma şansınız da vardır.

Screenshot_1.png
Ücretlendirme
Her oyun başına kazandığınız Battle Point(BP) ile REWARDS bölümünden kasa satın alabiliyorsunuz. Dağıtımı devam etmeyen kasalar ise Topluluk Pazarında satılıyor. Bugüne göre fiyatlarını listelemek gerekirse şu şekilde listeleyebiliriz:
Pioneer Crate: Eski fiyatı 700BP(her alımda 2x fiyat ve Pazar günleri tekrar 700BP), Güncel fiyatı ~57TL
PLAYERUNKNOWN'S SET(Pre-Order Crate): Eski fiyatı 150TL, Güncel fiyatı ~7,092TL(En pahalı sipariş ~5,716TL)
TWITCH PRIME SET: Eskiden bir Twitch kanalına Prime ile abone olup PUBG'yi Twitch ile bağlayınca ücretsiz veriyordu, Güncel fiyatı ise ~380TL
Gamescom Invitational Crate: Eski fiyatı 700BP(her alımda 2x fiyat ve Pazar günleri tekrar 700BP), Güncel fiyatı ~25TL
Oyun içerisinde hâlen 700BP(her alımda 2x fiyat ve Pazar günleri tekrar 700BP'ye düşen) kasaları şu şekilde listeleyebiliriz:
Survivor Crate,
WANDERER Crate,
BIKER CRATE(Yeni),
DESPERADO CRATE(Yeni)
Haftalık kaç kasa alabilirim?
Bir hafta içerisinde en fazla 6 tane kasa satın alabilirsiniz ve unutmayın ki her alışınızda fiyatı ikiye katlanıyor (5 ve 6. alımlarda ikiye katlanması yerine fiyatı 1.400BP artıyor). Taban fiyatı ise 700BP olduğu için bu sıralama şu şekilde gidiyor:
700BP - 1.400BP - 2.100BP - 4.200BP - 5.600BP - 7.000BP
Her Pazar'ı Pazartesi'ye bağlayan gece, Türkiye saatiyle yaklaşık 04.00 civarı kasa fiyatları tekrardan sıfırlanıyor.
Değerlenme ihtimali olan kasalar
Görünüşe göre DESPERADO CRATE, Gamescom Invitational Kasası gibi bir Anahtar istediği ve içerisinden fiyakalı kostümler çıkardığından dolayı fiyatı en fazla 9TL'ye kadar düşecek gibi duruyor.

SURVIVOR CRATE içerisinde fiyakalı kostümler içermesine karşın, oyun içerisinde yaklaşık bir iki üç saat oynamayla elde edilebildiği için fiyatı git gide düşmüştü ve şu an 1,5TL civarında geziyor. Bu kasanın REWARDS bölümünden çıkma şansı %10 olarak belirlendi. Eskiden %50 olduğu için sıradanlaşmıştı. Bunun fiyatının 10TL civarına çıkacağı ve içerisindekilerin de bir miktar değerlenebileceği görüşlerim arasında.

Kasalar hakkında aktarabileceğim bilgiler bu kadardı, herkese iyi forumlar!
 

YasirUS

Obsidyen Madencisi
Mesajlar
1,383
Beğeniler
886
Puanları
3,730
PSN
Yok
Steam
YasirUS
Minecraft
YasirUS
#2
Görünüşe göre DESPERADO CRATE, Gamescom Invitational Kasası gibi bir Anahtar istediği ve içerisinden fiyakalı kostümler çıkardığından dolayı fiyatı en fazla 9TL'ye kadar düşecek gibi duruyor.
1.05 TL olarak wanderer ve survivor kasadan bile daha ucuz bir kasa haline geldi :D