[REHBER]MinecraftTürk Forumunda Nasıl Konular Açılmalı? Nasıl Davranılmalı?

Yararlı bir konumu?

• Evet

Kullanılan: 2 33.3%
  • Hayır

Kullanılan: 4 66.7%

• Kullanılan toplam oy
    6
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ByMe

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Evet öyle diyorum. Boşuna konu açmışsın. Tazeleme amaçlı mı bilemem ama sen daha yenisin burada. Ben de birçok forumda takıldım senin gibi. Bu forumda 5'ten fazla hesabım var, 2012'den beri, toplam 60+ uyarım vardır. Tüm kuralları biliyorum fakat uymuyorum. Buradaki çoğu kişi de onu yapıyor çünkü saçma.
Dostum. Ben Burda bir şey yapmaya çalışıyorum. Kendi forumumu kurdum. Gerek diger forumlarda Yönetici oldum. Bu şeylerde bilgiliyim. Sana yeni bir üye gibi gözükebilirm ama oldukca bilgiliyim kardeşim. Sana yeni üye gibi gözüküyo olabilirim. Orası beni ilgilendirmez.

Konunun daha iyi olmasını beklerdim. Evet böyle bir uyarıya ihtiyaç var ama, daha bölüm kurallarını okumadan konu açılıyor bu forumda. Buraya bakılacağını pek sanmam. Ayrıca ön yargılı olup bu konuda eleştirisel bir yorum yapamayacağım ama, Katılım tarihin Dün. Ve her forum aynı değildir. Biraz ortama alışıp böyle bir konu açarsan eminim ki hepimize daha yararlı olacaktır... Saygılarımla, İyi Forumlar...
Dostum. Öncedende Vardım bu forumda. Hepinize ayrı ayrı anlatmaktan şu an yıldım.Bu Forumun Ortamına zaten alışıgım. Konuyu eleştirecekseniz eyvallah ama beni eleştirmek için geldiyseniz gelin bi konu açayım orada eleştirin.Bilip bilmeden yorum atmayın LÜTFEN!

Konuyu baltalamak içinmi ugraşıyorsunuz bilmiyorum.Yada yeni gelen üyelerimi sevmiyorsunuz onuda bilmiyorum. Moderatorlerden konuya mesaj gönderimini kapatmasını istiyorum.

NickWilde

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Kurallar sayesinde forum ortamını, üye ilişkilerini düzenlediklerini sanıyorlar halbuki çok fazla kısıtlama koyarak(10 karakter meselesi gibi) asıl samimiliği ortadan kaldırıyorlar. Şimdi şu Türkçede .(nokta) yerine geçen üç harfli kısaltılmış küfürü kullansam benim aram üyelerle daha iyi olur. Çünkü konuşma stilim öyle ve bu bir hakaret değil samimi olduğumun göstergesi.
Ben reaction'umu sadece bir gifle gösteremeyecek miyim olm illa altına yazı mı yazmak zorundayım

Küfretmek küçüklerin de dolaştığı bir forumda iyi bir şey değil. Sokakta hep görüyorum abilerinden öğrenip küfürleşen küçük çocukları. Burdakiler de öyle mi olsun? Olmasın bence. Yani şöyle düşün burası sadece senin ve arkadaşlarının takıldığı bir ortam değil. (Öyle bir ortamı internette çok kolay yapabilirsin bu arada). Mesela bir çocuk gelir bir şeyin çözümüne bakar sonra gözü konulara takılır bakar görür herkes başka bir şeye küfrediyor morali bozulabilir ya da örnek alabilir.

ZorinTRreborn

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Dostum. Ben Burda bir şey yapmaya çalışıyorum. Kendi forumumu kurdum. Gerek diger forumlarda Yönetici oldum. Bu şeylerde bilgiliyim. Sana yeni bir üye gibi gözükebilirm ama oldukca bilgiliyim kardeşim. Sana yeni üye gibi gözüküyo olabilirim. Orası beni ilgilendirmez.

Dostum. Öncedende Vardım bu forumda. Hepinize ayrı ayrı anlatmaktan şu an yıldım.Bu Forumun Ortamına zaten alışıgım. Konuyu eleştirecekseniz eyvallah ama beni eleştirmek için geldiyseniz gelin bi konu açayım orada eleştirin.Bilip bilmeden yorum atmayın LÜTFEN!

Konuyu baltalamak içinmi ugraşıyorsunuz bilmiyorum.Yada yeni gelen üyelerimi sevmiyorsunuz onuda bilmiyorum. Moderatorlerden konuya mesaj gönderimini kapatmasını istiyorum.
Tamam işte olm klasik şeyler bunlar zaten.

ByMe

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Küfretmek küçüklerin de dolaştığı bir forumda iyi bir şey değil. Sokakta hep görüyorum abilerinden öğrenip küfürleşen küçük çocukları. Burdakiler de öyle mi olsun? Olmasın bence. Yani şöyle düşün burası sadece senin ve arkadaşlarının takıldığı bir ortam değil. (Öyle bir ortamı internette çok kolay yapabilirsin bu arada). Mesela bir çocuk gelir bir şeyin çözümüne bakar sonra gözü konulara takılır bakar görür herkes başka bir şeye küfrediyor morali bozulabilir ya da örnek alabilir.
Sana katılıyorum. Beni anlayan tek kişi sensin tebrik ediyorum seni.

xXDavcerXx

damnant quod non intelligunt.
En iyi cevaplar
1
Ruh hali

tabii ki bu forumda önceden olduğunu belirtmezsen konuda, biz bilemeyiz. Bu çaba konuyu baltalama çabası değildir. Forum tamamen eleştirilere açık bir ortamdır. Bu nedenle saygı duymalısın bence... Belirtmeden alışık olduğunu söylüyorsun. Yeni gelen üyelere de sıcak bakarım ama bu "Yeni geldim" temalı bir konu değil. Yani benden "Hoşgeldin, umarım alışırsın" dememi de bekleyemezsin. Sen bilirsin... İyi forumlar dilerim.

Haklısın. Benim görüşümde bu yönde.

ByMe

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
tabii ki bu forumda önceden olduğunu belirtmezsen konuda, biz bilemeyiz. Bu çaba konuyu baltalama çabası değildir. Forum tamamen eleştirilere açık bir ortamdır. Bu nedenle saygı duymalısın bence... Belirtmeden alışık olduğunu söylüyorsun. Yeni gelen üyelere de sıcak bakarım ama bu "Yeni geldim" temalı bir konu değil. Yani benden "Hoşgeldin, umarım alışırsın" dememi de bekleyemezsin. Sen bilirsin... İyi forumlar dilerim.
Eger biraz araştırsaydın bulabilirdin https://forum.gamer.com.tr/konu/selamlar-benim-adim-byme.346990/#post-1969194

Haklısın. Benim görüşümde bu yönde.
Ayriyetten sende kendini eski üyelerden görme dostum. Sende yenisin belli. Yeni oldugun için ortama sende alışamamışsın. Tartışma çıkartacaksanız gelin Özel mesaj kurayım hepiniz orda toplanın sayın bana?

Konuyu Saptırmak yerine özel konuşma açayım isterseniz?? Orda konuşsak? 2 Sayfa oldu. Uzatmayın Artık!

ZorinTRreborn

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Küçük yaşlı kardeşlerimiz benim umurumda değil çünkü ben sadece konu dışı bölümünde takılıyorum ve küçük yaşlı kardeşlerimiz genelde Minecraft sorunları için buraya geliyorlar. Sorunları çözüldükten sonra gidiyorlar. Başka forumlarda da böyle. Sohbet muhabbet falan yok. Forumun yüzde sekseni küfür ediyor zaten(gerçek hayatlarında.) Burada niye sorun oluyor anlamıyorum. Saygı çerçevesi diye bir şey var evet. Ve de hak veriyorum sana. Ama dediğim gibi, küçük çocukların burada olmalarının nedeni Minecraft. Ben burada sohbet muhabbet için varım. Ve küçük küfürler olmadan samimi bir sohbet olmuyor. Jahrein gibi düşün. Küfür olmadan çok yapmacık oluyor üyeler arasındaki konuşmalar. Çok resmi. Sanki meclis toplantısı. Ama hala özel mesajdan çok küçük küfürler edince rapor eden krdşler var. Onlara da slm yolluyorum. Kararına saygılıyım

ByMe

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Küçük yaşlı kardeşlerimiz benim umurumda değil çünkü ben sadece konu dışı bölümünde takılıyorum ve küçük yaşlı kardeşlerimiz genelde Minecraft sorunları için buraya geliyorlar. Sorunları çözüldükten sonra gidiyorlar. Başka forumlarda da böyle. Sohbet muhabbet falan yok. Forumun yüzde sekseni küfür ediyor zaten(gerçek hayatlarında.) Burada niye sorun oluyor anlamıyorum. Saygı çerçevesi diye bir şey var evet. Ve de hak veriyorum sana. Ama dediğim gibi, küçük çocukların burada olmalarının nedeni Minecraft. Ben burada sohbet muhabbet için varım. Ve küçük küfürler olmadan samimi bir sohbet olmuyor. Jahrein gibi düşün. Küfür olmadan çok yapmacık oluyor üyeler arasındaki konuşmalar. Çok resmi. Sanki meclis toplantısı. Ama hala özel mesajdan çok küçük küfürler edince rapor eden krdşler var. Onlara da slm yolluyorum. Kararına saygılıyım
Senin umurunda olmayabilir Bundan bizene? Kendini çokmu eskilerden görüyorsun sen? Sende yenisin? Daha ne uzatıyorsun? Kardeşin varmı yokmu olsaydı onu önemsemicekmiydin? Forumda takılırken kardeşin küfür edenlerin yorumunu okurken engellemicekmisin? Eger sen bunları yapmıyorsan ve küçükleri önemsemiyorsan ....... Agır konuşmak istemiyorum. Uyarı yemekde istemiyorum. Yeter artık diyorum .

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...