Server Hakkında Birkaç Soru

Meepo

Marangoz
En iyi cevaplar
0
1.Plotme pluginindeki P HOME komutu hiç bekletmeden anında ışınlıyor bunu nasıl 3 saniye yapabilirim?
2.Server için hologram plugini istiyorum.Holographic Displays yükledim fakat hologramları sadece 1.7.x kullananlar görebiliyor.
3.Rütbe sistemi tarzı bir şey yapmak istiyorum örneğin adamın oynama saati 24 saat olduğunda otomatik olarak yanında [Oyuncu] yerine [TecrübeliOyuncu] yazacak ve ona özel kit olarak örneğin [Oyuncu] deri set alırken [TecrübeliOyuncu] demir set alacak.

Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler!

iZeckGH

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
1. config.yml de world kısmından sadece arsa dunyasında komutu gırmeyı ayarlayabılırısn.
2. sorun ıcın plugını guncellemeyı dene
3. autorank bu ıslevı goruyor.

Meepo

Marangoz
En iyi cevaplar
0
1. config.yml de world kısmından sadece arsa dunyasında komutu gırmeyı ayarlayabılırısn.
2. sorun ıcın plugını guncellemeyı dene
3. autorank bu ıslevı goruyor.
Çoğu sunucuda nerde olursan ol p homeye 3 saniyede gidiyor bunu ayarlamanın bir yolu yokmu? Teşekkürler

BuseIrem36

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
1./p h komutuna 3 saniye koyamassın.ama şöyle bişe yapabilirsin.groupmanager klasörüne gir.orada worlds klasörüne gir.klasörün içinde sadece world klasörü görürsün büyük ihtimalle.worlds klasörünü aynı yere kopyala.world 2 diye gelicek.ismini değiştirip.plotworld yap.ardından world klasörüne gir.groups configini aç.orda oyuncu grubundan plotme ile ilgili olan bütün komutları kaldır.örneğin plotme.home , plotme.auto , plotme.claim bu gibi komutları kaldır.oyuncular normal world dünyasındayken /p ile ilgili hiçbir komut yazamiyacak.sadece plotworld e gidince yazabilecekler.
2.1.7.x kullananların görebilmesi normal.senin minecraft versiyonu kaç olanların görmesini istiyosun ? 1.8 için istiyosan onun içinde ayrı pl ler var.
3.Autorank plugini işini görücek.sana komutlarınıda anlatim.autorank pluginini indirip kur.sonra autorank klasörüne gir.orda simpleconfig dosyasını aç.orda şu yazıları görüceksin :

guest: member after 1h
member: vip after 5d

Bunu şöyle ayarlicaksın.guest olan kısım ilk başta olduğun rütbe.sen bunu oyuncu yaparsın.member after 1h yazan yerde 1 saat sonra otomatik olarak member rütbesine atlayacak.member yazan kısım 2.rütbe vip after 5d yazan kısım 5 gün sonra vip rütbesine atlicak olması.yani 5 gün swde kalırsa vip olucak anlamına geliyo.sürekli swde kalmasına gerek yok.çıkar tekrar girer süre sıfırlanmaz kaldığı yerden devam eder.ben sana simpleconfige yazman için bi kaç kodu yazim :

caylak: acemi 15m
acemi: oyuncu 30m
oyuncu: uzman 1h
uzman: usta 5h
usta: üstad 8h
üstad: kral 2d

M : Dakika
H : Saat
D : Gün

Bunları yapmadan önce groupmanager pluginine bu grupları eklemen lazım.hepsine ayrı olarak kit vermen lazım.

Burada sorularını detaylıca anlattım.umarım yardımcı olmuşumdur.

Meepo

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Autorankı çoktan hazırladım kendime göre filan türkçeleştirip sunucuya yükledim ve sorunsuz bir şekilde çalışıyor.Ayı pluginler var demişsin bunların isimini verebilirmisin? İlk warp arsalar yazıp daha sonra P Home yazmak uzun bir işlem olacak bunu oyuncular iyi karşılamaya bilir bunun bir çözümü yokmudur?

Teşekkürler

Meepo

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Yabancı sitelere filanda baktım fakat bulamadım :(

BuseIrem36

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
sanırım böyle bişe mümkün değil.biraz araştırıcam bi sonuca varırsam söylerim.

SteveKafası

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
3. için PaidRanks,AuroRank ve ya EzRanksLite kullanabilirsin.

BuseIrem36

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
3. için PaidRanks,AuroRank ve ya EzRanksLite kullanabilirsin.
Arkadaş zaten bunun çözümünü bulduğunu söylemiş.post kasmana gerek yok.

Autorankı çoktan hazırladım kendime göre filan türkçeleştirip sunucuya yükledim ve sorunsuz bir şekilde çalışıyor.Ayı pluginler var demişsin bunların isimini verebilirmisin? İlk warp arsalar yazıp daha sonra P Home yazmak uzun bir işlem olacak bunu oyuncular iyi karşılamaya bilir bunun bir çözümü yokmudur?

Teşekkürler

Sana şöyle bi çözüm önerim o zaman.şimdi oyuncular normal worlddeyken /p h falan yazınca onlara burası arsa dünyası değil diye uyarı gelicek.plotworld dünyasına gidince komut yazabilecekler.onuda şöyle ayarlarsın :
önce plotworld config dosyasına gir.orda :
allowworldteleport : true
böyle yazar.true kısmını false yap.ardından plotme nin caption english dosyasına gir şu kısmı bul :
msgnotplotworld :
bu kısımdan sonra oraya istediğin bi mesajı yaz.mesela şöyle yap :
msgnotplotworld : 'Burası arsa dünyası değil.arsa dünyasına gitmek için /warp arsa yazınız'
böyle yazarsan oyuncular normal wordde /p h falan yazınca onlara bu uyarı gelicek.kısa ve net çözüm :)

zaten warp arsalar yazınca 3 saniye beklicekler.yine aynı işlem oluyo.3 saniye bekleyip /p h yazıcaklar beklemeden ışınlancaklar sana önerim bu kadar.

Meepo

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Arkadaş zaten bunun çözümünü bulduğunu söylemiş.post kasmana gerek yok.

Sana şöyle bi çözüm önerim o zaman.şimdi oyuncular normal worlddeyken /p h falan yazınca onlara burası arsa dünyası değil diye uyarı gelicek.plotworld dünyasına gidince komut yazabilecekler.onuda şöyle ayarlarsın :
önce plotworld config dosyasına gir.orda :
allowworldteleport : true
böyle yazar.true kısmını false yap.ardından plotme nin caption english dosyasına gir şu kısmı bul :
msgnotplotworld :
bu kısımdan sonra oraya istediğin bi mesajı yaz.mesela şöyle yap :
msgnotplotworld : 'Burası arsa dünyası değil.arsa dünyasına gitmek için /warp arsa yazınız'
böyle yazarsan oyuncular normal wordde /p h falan yazınca onlara bu uyarı gelicek.kısa ve net çözüm :)

zaten warp arsalar yazınca 3 saniye beklicekler.yine aynı işlem oluyo.3 saniye bekleyip /p h yazıcaklar beklemeden ışınlancaklar sana önerim bu kadar.
Peki madem öyle yapalım.Tek problem hologram olayı buna bir çözüm getirebilecek misin?
Teşekkürler :)

Meepo

Marangoz
En iyi cevaplar
0