servere girince oyunculara plugin paketi indirilsinmi diye soran pl

kadir2015

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
evet başlıktaki gibi bu pl nin ismi nedir ?

Exkaar

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
35
Plugin paketi indirilsin mi diye sormaz, kaynak paketi mi diyorsunuz?

kadir2015

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Server.properties'te resource packa texture packin linkini yaz. Dropboxa yükle sonunda =0 olacaktır onu =1 yap sonra linki oraya yapıştır.
exkaar reis peki sen bana bu konuda yardımcı olabilirsimin
ben skript konusunda on region enter: gibi skriptleri yapmak istiyorum
benim skript versiyonum 2.1.2 ama kaldırmıyor
internetten 2.2 skriptleri indiriyorum sk reload all yapınca 1170 hata veriyor
spgiot 1.8 kullanıyorum bana adam gibi hazır veya sağlam bi skript versiyonu on region enter yapmaya yeter bi skript verebilirmisin link ile lütfen

Exkaar

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
35
exkaar reis peki sen bana bu konuda yardımcı olabilirsimin
ben skript konusunda on region enter: gibi skriptleri yapmak istiyorum
benim skript versiyonum 2.1.2 ama kaldırmıyor
internetten 2.2 skriptleri indiriyorum sk reload all yapınca 1170 hata veriyor
spgiot 1.8 kullanıyorum bana adam gibi hazır veya sağlam bi skript versiyonu on region enter yapmaya yeter bi skript verebilirmisin link ile lütfen

Spigot 1.8.8 2.2 ve üstüyle uyumlu değildir. Sunucu sürümünü yükseltmelisin.

kadir2015

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Spigot 1.8.8 2.2 ve üstüyle uyumlu değildir. Sunucu sürümünü yükseltmelisin.
yani kısaca yapamicam ?
başka bitane server var 1.8 tabi gidiyorsun benzinlik soyuyorsun işte npc ye sağ tıklıyorsun soymaya başlıyorsun
bilmem 13 blok öteye gidersen soygun iptal oluyor öyle bir şey istiyorum ben ya yani yapam diyorsun ?

Exkaar

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
35
exkaar benimle ilgilendigin için çok teşekür ederim adamın dibisin<3
Reaction plugini ile yapabilirmiyim peki ?
skriptle uyumlarsam

Reaction plugini hakkında bilgim yok, rica ederim yukarıda bahsetmiş olduğun sunucu büyük ihtimal on region enter değil distance ile yapıyor. Distance ile de yapılabilir.

kadir2015

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Reaction plugini hakkında bilgim yok, rica ederim yukarıda bahsetmiş olduğun sunucu büyük ihtimal on region enter değil distance ile yapıyor. Distance ile de yapılabilir.
distance hakkında bana bi bilgi veren bir site atarmısın yapmak istiyorum nasıl yapıldıgını öğrenmek istiyorum

kadir2015

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Distance skriptin bir exp.idir. Skript bilgin yoksa girmeni önermem.
var biraz da sen bana şu skripti yazabilirmisin
bir regiondan veya bir alandan 5 blok uzaklaşırsa o olay iptal olsun

birde şey şu dediklerini yaptım droboxa yükleyip server.protpiles de attım da oyuncuya 1 kere soruyor ben her girişinde sormasını istiyorum nasıl olacak ?

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Altıyla uyumlu değildir. 1.12.2 kullanabilirsin.

Skript 2.2 (fixes?) 1.8.8 destekliyor. Skript 2.2 Njol tarafından yapıldı, Fonksiyonlar vesaire orijinal yapımcıya ait. Daha sonrasında Bensku 1.9 ve üstü için güncelledi (2.2-dev ve 2.3, 2.4 versiyonları), 1.8 için resmi destek vermese de dev36'ya kadar çalışıyor diye biliyorum.

Skript (2.2-)dev36 kullanabilirsin. Aliases hatalarını görmezden gelebilirsin, 1.9'da eklenen itemler vesaire olmadığı için verir. O hataları da istemiyorum diyorsan dev25'de o hataları vermiyordu sanırım, fakat bug vesaire olabilir. TacoSpigot 1.8.8 ile kullanmanı öneririm.

TacoSpigot 1.8.8: https://ci.techcable.net/job/TacoSpigot-1.8.8/lastSuccessfulBuild/artifact/build/TacoSpigot.jar
Skript 2.2 dev36: https://github.com/SkriptLang/Skript/releases/download/dev36/Skript.jar

Yukarıda dendiği gibi 1.12.2, 1.13.2 veya 1.14.4 gibi modern yeni sürümlerden birine geçmen daha iyi olacaktır fakat muhtemelen plugin paketin 1.8.8'e göre ayarlı, bu işlerde bilgin yoksa şimdilik yukarıdaki linklerden indirip kurulum yapabilirsin.