servere girince oyunculara plugin paketi indirilsinmi diye soran pl

Exkaar

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
35
var biraz da sen bana şu skripti yazabilirmisin
bir regiondan veya bir alandan 5 blok uzaklaşırsa o olay iptal olsun

birde şey şu dediklerini yaptım droboxa yükleyip server.protpiles de attım da oyuncuya 1 kere soruyor ben her girişinde sormasını istiyorum nasıl olacak ?

Sana ancak böyle bir şey yapabilirim, daha iyisini yapabilirsin.

Önce oyuncunun yerini setliyoruz. (Bunu soygunun başlatıldığı komuta eklemelisin.)
set {yer::%player%} to player's location

Sonrasında her saniye oyuncu {yer::%player%}'den ne kadar uzun kontrol ediyoruz. Eğer 5 bloktan fazlaysa olayı iptal edeceksin.

JavaScript:
every second:
    loop players:
        if distance between loop-player's location and {yer::%player%} is higher than 5:
            delete {_soygun}

Exkaar

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
35
Skript 2.2 (fixes?) 1.8.8 destekliyor. Skript 2.2 Njol tarafından yapıldı, Fonksiyonlar vesaire orijinal yapımcıya ait. Daha sonrasında Bensku 1.9 ve üstü için güncelledi (2.2-dev ve 2.3, 2.4 versiyonları), 1.8 için resmi destek vermese de dev36'ya kadar çalışıyor diye biliyorum.

Skript (2.2-)dev36 kullanabilirsin. Aliases hatalarını görmezden gelebilirsin, 1.9'da eklenen itemler vesaire olmadığı için verir. O hataları da istemiyorum diyorsan dev25'de o hataları vermiyordu sanırım, fakat bug vesaire olabilir. TacoSpigot 1.8.8 ile kullanmanı öneririm.

TacoSpigot 1.8.8: https://ci.techcable.net/job/TacoSpigot-1.8.8/lastSuccessfulBuild/artifact/build/TacoSpigot.jar
Skript 2.2 dev36: https://github.com/SkriptLang/Skript/releases/download/dev36/Skript.jar

Yukarıda dendiği gibi 1.12.2, 1.13.2 veya 1.14.4 gibi modern yeni sürümlerden birine geçmen daha iyi olacaktır fakat muhtemelen plugin paketin 1.8.8'e göre ayarlı, bu işlerde bilgin yoksa şimdilik yukarıdaki linklerden indirip kurulum yapabilirsin.

Dev36 sıkıntılı bir sürüm, çoğu 1.8 desteği verdiğim kişide yüzlerce hata çıkarıyordu. Onun yerine 2.2 Fixes sürümünü veriyordum. Ve açıkçası paperspigot, spigot varken tacospigot kullanmak hata olur.

kadir2015

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
7
Ruh hali

Önce oyuncunun yerini setliyoruz. (Bunu soygunun başlatıldığı komuta eklemelisin.)

Sonrasında her saniye oyuncu {yer::%player%}'den ne kadar uzun kontrol ediyoruz. Eğer 5 bloktan fazlaysa olayı iptal edeceksin.

JavaScript:
every second:
    loop players:
        if distance between loop-player's location and {yer::%player%} is higher than 5:
            delete {_soygun}
YA SEN VARYA SEN BAK SEN ! ADAMSIN YA ŞU AN YANIMDA OLSAYDIN ÖPMÜŞTÜM yanağından .d

kadir2015

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
YA SEN VARYA SEN BAK SEN ! ADAMSIN YA ŞU AN YANIMDA OLSAYDIN ÖPMÜŞTÜM .d

JavaScript:
every second:
    loop players:
            delete {_soygun}
peki her geçen saniye boyunca ordan ne kadar uzaklaştıgını adama mesaj olarak nasıl atabilirim ?

Exkaar

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
35
YA SEN VARYA SEN BAK SEN ! ADAMSIN YA ŞU AN YANIMDA OLSAYDIN ÖPMÜŞTÜM yanağından .d

Bu arada bir şeyi unutma, eğer soygun aktif ise eklemelisin.

JavaScript:
every second:
    loop players:
    if {_soygun} is set:
            delete {_soygun}

peki her geçen saniye boyunca ordan ne kadar uzaklaştıgını adama mesaj olarak nasıl atabilirim ?

Onuda şöyle yapabilirsin. {yer2::%player%}'i her saniye oyuncunun lokasyonu olarak belirlersin. Sonra da {yer::%player%} ile arasındaki mesafeyi oyuncuya mesaj olarak atarsın.

kadir2015

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
7
Ruh hali

JavaScript:
every second:
    loop players:
    if {_soygun} is set:
            delete {_soygun}

Onuda şöyle yapabilirsin. {yer2::%player%}'i her saniye oyuncunun lokasyonu olarak belirlersin. Sonra da {yer::%player%} ile arasındaki mesafeyi oyuncuya mesaj olarak atarsın.
tamam teşekür ederim deniyorum

kadir2015

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
7
Ruh hali

JavaScript:
every second:
    loop players:
    if {_soygun} is set:
            delete {_soygun}

bir şey daha soracagım peki bu serverpropetpiles e ekliyoruz ya drobox texturepackimizi ben adam oyuna her girdiginde sormasını istiyorum nasıl yapcam

kadir2015

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
7
Ruh hali

JavaScript:
every second:
    loop players:
    if {_soygun} is set:
            delete {_soygun}

hata verdi buyrun hata
hkghkjhjlkjljk.PNG

Ekli dosyalar

• hkghkjhjlkjljk.PNG
    hkghkjhjlkjljk.PNG
    399.1 KB · Görüntüleme: 207

Exkaar

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
35
bir şey daha soracagım peki bu serverpropetpiles e ekliyoruz ya drobox texturepackimizi ben adam oyuna her girdiginde sormasını istiyorum nasıl yapcam

Onu değiştiremezsin, o oyuncunun ayarına bağlı bir durumdur, ilk girişinde sorar.

hata verdi buyrun hata
hkghkjhjlkjljk.PNG

Boşluk hatasını siz düzelticeksiniz yanlış yere yerleştirmişsiniz.

Diğer hata için aşağıdakini kullanın.

JavaScript:
every second:
    loop players:
        if {_soygun} is set:
            if distance between loop-player's location and {yer::%loop-player%} is higher than 5:
                delete {_soygun}

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Dev36 sıkıntılı bir sürüm, çoğu 1.8 desteği verdiğim kişide yüzlerce hata çıkarıyordu. Onun yerine 2.2 Fixes sürümünü veriyordum. Ve açıkçası paperspigot, spigot varken tacospigot kullanmak hata olur.

TacoSpigot zaten PaperSpigot bazlı, yani PaperSpigot'da olan her şey TacoSpigot'da da var, ekstra olarak performans iyileştirmeleri de mevcut. 1.8.8'de TacoSpigot öneririm fakat 1.12.2 ve 1.13.2 de önermem çünkü Paper altyapısı güncel değil.

Dev36 birçok 1.8.8 sunucuda bulunuyor ve test edilmiş bir sürüm. Yüzlerce hata dediğin muhtemelen sadece aliases hataları ve görmezden gelinebilir. Görmezden gelinmek istenmiyor ise de 1.9 aliases dosyası yerine 1.8 aliases dosyası konulabilir.

Skript 2.2 Fixes dev36'dan daha hatalı ve buglu. Güncelleme kontrol sistemi başlangıçta hata veriyor. Onun dışında birçok arka planda hata ve bug var. Minecraft 1.8.8'de dev25 veya dev36 kullanılmalı.

Exkaar

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
35
TacoSpigot zaten PaperSpigot bazlı, yani PaperSpigot'da olan her şey TacoSpigot'da da var, ekstra olarak performans iyileştirmeleri de mevcut. 1.8.8'de TacoSpigot öneririm fakat 1.12.2 ve 1.13.2 de önermem çünkü Paper altyapısı güncel değil.

Dev36 birçok 1.8.8 sunucuda bulunuyor ve test edilmiş bir sürüm. Yüzlerce hata dediğin muhtemelen sadece aliases hataları ve görmezden gelinebilir. Görmezden gelinmek istenmiyor ise de 1.9 aliases dosyası yerine 1.8 aliases dosyası konulabilir.

Skript 2.2 Fixes dev36'dan daha hatalı ve buglu. Güncelleme kontrol sistemi başlangıçta hata veriyor. Onun dışında birçok arka planda hata ve bug var. Minecraft 1.8.8'de dev25 veya dev36 kullanılmalı.

Direk 1.8.8 kullanılmasa böyle sorunlar olmaz. Açıkçası bana gelen 20 müşterimden 10'unda böyle bir hata vardı v2.2 Fixes sürümünü önerdim ve tüm hatalar çözüldü. Aliases hatalarının çözümü basit normal skriptlerde hata veriyordu.

kadir2015

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Onu değiştiremezsin, o oyuncunun ayarına bağlı bir durumdur, ilk girişinde sorar.

Boşluk hatasını siz düzelticeksiniz yanlış yere yerleştirmişsiniz.

Diğer hata için aşağıdakini kullanın.

JavaScript:
every second:
    loop players:
        if {_soygun} is set:
            if distance between loop-player's location and {yer::%loop-player%} is higher than 5:
                delete {_soygun}
ama ben delete {soygun} yapmasını istemiyorum ben
set {norman.%player%} to true olmasını istiyorum yapınca hata veriyor

kadir2015

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Tam kodu atarsanız yardımcı olabilirim.
Kod:
on rightclick on sign:
    if line 1 of the clicked block is "&2[Soyy]":
        if {norman.%player%} is not set:
            send "&a&l hey suclu 45 saniye sonra bulantin gittikden sonra eyer olmessen soygunu tamamlarsin"
            broadcast "&a&lPolislerin dikkatine &b&l%player% &a&ladli oyuncu lokanta soyuyor!"
            loop 45 times:
                set {norman.%player%} to true
                if {norman.%player%} is set:
                    wait 1 second
                else:
                    stop
            send "&a&lPolislerden kurtuldun dostum ve parani aldin"
            execute console command "eco give %player% 7000"
buyrun kod

Exkaar

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
35
Kod:
on rightclick on sign:
            send "&a&l hey suclu 45 saniye sonra bulantin gittikden sonra eyer olmessen soygunu tamamlarsin"
            broadcast "&a&lPolislerin dikkatine &b&l%player% &a&ladli oyuncu lokanta soyuyor!"
            loop 45 times:
                    wait 1 second
                else:
                    stop
buyrun kod

JavaScript:
on rightclick on sign:
            loop 45 times:
                    wait 1 second
                else:
                    stop
            delete {norman.%player%}

every second:
    loop players:
        if {norman.%loop-player%} is set:
                set {norman.%loop-player%} to true