SNB v3.00 BETA Versiyonları

Oyun yaparken videosunu çekmeli miyim?

• Evet

Kullanılan: 4 80.0%
  • Hayır

Kullanılan: 1 20.0%

• Kullanılan toplam oy
    5
  • Anket kapatılmış .

MegaCrafter

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Oyun hata veriyor.
Başka bir .jar dosyasının çalışıp çalışmadığına bakabilir misin? Sorun büyük ihtimalle senin bilgisayarındadır. Eğer başka bir .jar dosyası da aynı hatayı veriyorsa Java kurulumunu bir gözden geçir. Eğer başka .jar dosyaları sorunsuz şekilde açılıyorsa orasını bilemem.

Absolatte

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Eski laptopta Java 7 olduğu için çalışmıyormuş.
Şimdi kendi laptopumdayım Java 8 kurulu çalışıyor.
Java ile oyun yapman beni sevindirdi doğrusu :)
Başarılar dilerim.

MegaCrafter

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bu arada, oyunu kodlarken videosunu da çekmeli miyim sizce? 2B oyunu yaparken videosunu çekmek eğlenceliydi. Ankete bekliyorum...

Minecraftplayerr

Java, Skript, Php, Html, Css, Javascript, Anime
En iyi cevaplar
6
Ruh hali
Bu arada, oyunu kodlarken videosunu da çekmeli miyim sizce? 2B oyunu yaparken videosunu çekmek eğlenceliydi. Ankete bekliyorum...
Bence videosunu çek. Kodlamaya meraklı kişiler izleyebilir veya kodlama meraklı olmayıp da izledikten sonra kodlamaya meraklanan kişiler çıkabilir.

MegaCrafter

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bence videosunu çek. Kodlamaya meraklı kişiler izleyebilir veya kodlama meraklı olmayıp da izledikten sonra kodlamaya meraklanan kişiler çıkabilir.
Güzel fikir :D

Eğer bir sıkıntı olmazsa yarın veya haftaya sesli olarak videoları çekmeye başlarım galiba. Hazır sınavlar falan da bitmişken bu işe biraz atılabilirim. Ayrıca yanında orta düzey Java dersleri de yayınlamayı planlıyorum. İnşallah bir problem çıkmaz :)

McWeb

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Güzel fikir :D

Eğer bir sıkıntı olmazsa yarın veya haftaya sesli olarak videoları çekmeye başlarım galiba. Hazır sınavlar falan da bitmişken bu işe biraz atılabilirim. Ayrıca yanında orta düzey Java dersleri de yayınlamayı planlıyorum. İnşallah bir problem çıkmaz :)
Hocam java dersleri çekersen gerçekten çok güzel olur
MegaCrafter JAVA kanalına mı yükliyceksiniz?

MegaCrafter

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Hocam java dersleri çekersen gerçekten çok güzel olur
MegaCrafter JAVA kanalına mı yükliyceksiniz?
Evet. Zaten yayınladığım videolar için forumda konu açarım yüksek ihtimalle. Yani o kadar önemli değil hangi kanala yüklediğim :D

GÜNCELLEME:
v3.00.4 BETA Versiyonu:
- Canvas'tan Swing'e geçildi. Artık butonlar daha güzel duracak. Bu geçiş arkasında birçok şeyi de götürmüş olabilir ancak eklenmesi kolay şeyler olacaktır.

- Swing'e geçiş ile beraber birkaç menü eklendi.

- Artık Kullanıcı Adı ve Şifre girilmesi gerekiyor. Şimdilik bir işlevi yok. En az 1 karakter yazdığınızda giriş butonu tıklanabilir olacaktır.

- Kayıt sistemi eklendi. Henüz bir işlevi yok. 3 slottan istediğiniz biriyle oyuna başlayabilirsiniz ve hiçbir şeye etki etmez.

NOT:

Bunun da gelmesi çok gecikti. Ancak bu Swing'e geçiş olmasa çok daha fazla gecikecekti. Çünkü kayıt sistemi ve oyun menülerini Canvas ile eklemek bir kabus gibi. Buna karşılık CanvasAPI diye bir şey yazarken Swing ile de yapılabileceğini gördüm. Elimde zaten hazır menüler vardı. Sadece oyun kısmına 2 boyutlu sistemleri entegre ettim.

Ayrıca önceki versiyonlarda eklenen dokunmatik ekran için tuşlar, fps sayacı, savaş sistemi gibi birçok şey gitti. Ama geri eklenmesi zor değil. Hatta bu sefer daha düzenli bir şekilde kodlayacağım için ileriki versiyonlar da daha az gecikecektir.

MegaCrafter

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
GÜNCELLEME:
v3.00.5 BETA Versiyonu:

- Ayarlar menüsü eklendi.

- "Görünen İsim" eklendi. Artık oyuncunun üstünde istediğiniz isim görünecek. Bu ismi ayarlar menüsünden ayarlayabilirsiniz. Ayarlamadıysanız da otomatik olarak Kullanıcı Adı, isim olacaktır.

- Yüklenme ekranı eklendi. Oyuna girerken bir yüklenme ekranı olacak. Henüz oyunda yüklenecek pek bir şey olmadığından fark edilebileceğini zannetmiyorum. Ancak performans açısından bir bakıma önemli.

- Durdurma menüsü eklendi. Oyun içindeyken ESC tuşuna bastığınızda oyun durur ve durdurma menüsü görünür. Burada oyuna devam edebilir veya ana menüye dönebilirsiniz.

- Performans geliştirmeleri yapıldı. Artık sadece siz oyunu oynarken CPU gidiyor. Onun dışında durdurma menüsünde, savaş menüsünde veya herhangi başka bir menüde CPU gitmiyor. Yüklenme ekranı da bu geliştirme içinde sayılabilir.

- Savaş menüsü eklendi. Henüz bir işlevi yok.

NOT:

Bu hafta çok hastaydım. Okula bile doğru düzgün gidemedim. O yüzden pek bir şey eklenemedi. Gelecek haftaya kadar da galiba pek bir şey eklenemeyecek, çünkü başka bir arkadaşıma bir projesinde yardım ediyorum. Bu yardım için bir şey kodluyorum aslında. Normalde bu hafta bitecekti o kodlama ama dediğim gibi hastaydım.

Ayrıca savaş sistemi için bir fikir değişikliğine gidildi. Savaş sistemini saldırı ve savunma seçmektense tuş kombinasyonları ile yapacaksınız. Bir de sıra barı eklenecek tabii ki. Bir dahaki versiyonda bu savaş sisteminin üzerine gitmeyi düşünüyorum. Çünkü artık eklenecek bir şey kalmadı :D

Söz verdiğim gibi menüleri daha hızlı eklediğimi fark etmişsinizdir. Canvas'tan Swing'e geçmek gerçekten çok yardımcı oluyor.

Umut Savas

Ne demek yanlış? Ben mi?
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
artık yaratıklar hayvanlar yapılar vb. şeyler eklemeye başlarsan iyi olur

YusufReis435

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Eski oyunla alakası yok ama bir şey de yok ama gelişebilir ve daha görüntü işlemeyi öğrenmediğim için yapamayacağım bir şey

Dungeon yaptım
dungeon.png

Edit:Niye editlenemez yaptın

Son düzenleme:

MegaCrafter

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
GÜNCELLEME:
v3.00.6 BETA Versiyonu:
- Siyah arkaplandan beyaz arkaplana geçildi. Bu geçişe bağlı olarak daha birçok şeyin rengi değiştirildi. Artık daha açık ve insanın içini karartmayan renkler kullanılmasına dikkat edilecek.

- Oyuncunun üstü artık sarı renkte. Yerdeki çimenlerin yeşilliği ile yine insanın içini karartan koyu yeşil tonu kaldırmak için yapıldı.

- Çimen ve savaş karelerinin dokuları yenilendi. Artık çimen daha açık renkte ve savaş karesi bir insana dönüştürüldü. (Sanki bir insanla savaşıyormuşsunuz gibi)

- Bitki karesi eklendi. Açık çimen rengine biraz çeşitlilik katması için eklendi.

- Artık ana menüde "Kayan Menü Özelliği" var. Kısaca "Ayarlar" tuşuna bastığınızda direk ayarlar menüsünü göstermiyor. Menü sağ taraftan yavaşça kayarak geliyor. Bu "Tek Başına Oyna" tuşu için de geçerli.

- Artık kayıt bölümünde "Şişme Buton Özelliği" bulunuyor. Fareyi bir kayıt menüsünde bir butonun üstüne getirdiğinizde buton yavaşça büyüyor ve fare çekildiğinde yavaşça küçülüyor.

- Durdurma menüsüne de "Ayarlar" butonu eklendi ancak Kayan Menü Özelliği yüzünden şimdilik sıkıntılı. Eğer olur da basarsanız ESC'ye basarak tekrar durdurma menüsüne dönebilirsiniz.

NOT:

Bu versiyon baya gecikti. Bu konuda özür dilerim. Ancak artık oyunun temellerini atmayı bırakmaya başlıyorum. Tabii ki temelleri atmayı bıraktığınız zaman gerisi tamamen tasarım ve oynanış gibi şeylere kalıyor. Bu tasarım ve oynanış fikirleri için internette bir sürü oyun yapımcısının yaptığı oyunlara baktım. Okulda arkadaşlarımla görüştüm. Sonuç olarak bundan sonraki versiyonlar için tasarım fikirlerine ihtiyacım olacak.

Ayrıca oyunda şimdilik çok kötü renk seçimleri var. Siyah arkaplandan beyaz arkaplana geçince renkler biraz sıkıntı çıkardı ve ben de aklıma gelen ilk renkleri koydum. Eğer renkler hakkında fikir verebilirseniz çok işime yarar.