(Soru) Redstone Comparatorü Söndürmek

Enfalx

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Merhaba arkadaşlar bu sorum hem mekanik hem komut bloğu bilgisi istiyor ve bir türlü aşamadım yardımlarınızı bekliyorum.Öncelikle sistemden bahsedeyim.Sağ tıkladığım zaman sistem bir redstone bloğu summonluyor ve summonladığı gibi de siliyor(Şekil1):

ve akım gördüğünüz(kısmen) yolu izliyor ve komut bloğuna ulaşıyor(Şekil2):

1.Komut bloğu elimdeki itemi test ediyor.(1.Komut Bloğunun kodu: "testfor @a {SelectedItemSlot:0,Inventory:[{Slot:0b,id:"minecraft:xxx",tag:{display:{Name:xxx}}}]} ")(xxx 'ler itemin adını gösteriyor).Ve eğer doğru slotta doğru item varsa şekildeki comparatora sinyal gönderiyor ve o da 2. komut bloğunu aktif hale getiriyor.Esas işi 2. komut bloğu yapıyor ve istediğim görevi yerine getiriyor ancak bir sorun var(Şekil 3):

Yukarıdaki şekildeki gibi redstone comparator açık kalıyor.Onu kapatmanın yolu ise elime başka bir item alıp sağ tıklamak.Ama ben onun kapanmasını istiyorum.Yani işlemi her sağ tıkladığımda(doğru item seçiliyse) gerçekleştirmesi lazım.Oysa bunun için az önce anlatığım gibi( ya da başka yollarla) comparatorü kapatmam gerekiyor.Bunu nasıl yapabilirim?Bir clocka bağlamayı denedim ama amacıma ulaşamadım.Yardımlarınızı bekliyorum :(.

EminGny

İşsiz
En iyi cevaplar
0
BU yardımcı olur sanırım:

adenzu54

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
bunun nedebi o komut bloğunun görevini doğru tamamladığı için onu yakması bunu zaten biliyorsun evet ama o komut bloğu onu sonsuza kadar açık tutacak taki komut istenileni başaramayana kadar.

Bu mantıkla bir çözüm yolu bulabilirsin

adenzu54

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Mesela bir çözüm örneği:

O komut bloğunun (3. resimde) sana bakan kısmına bir tane daha comparator koy ama bu sefer repeaterle biraz geciktir ve onun gücüyle öbürkünü devre dışı bırak.

PwParadox

Konun için düşüncem profil kapağımda
En iyi cevaplar
0
şöyle yapabilirsin "/blockdata {komutbloğunun konumu} {SuccessCount:0}"
bu komparatrün kapanmasını sağlar
burda komutbloğunun ayarlarıyla oynayıp başardığı bir işlemi başaramamış gibi yanıltıyorsun bu komutlarını etkilemez merak etme :)
örnek: hedef bloğun 2 blok x,1 blok -y uzaklığına komutbloğu koyup şunu yaz /blockdata - -1 --2 {SuccessCount:0}
ben hep bu numarayı kullanıyorum

Son düzenleme:

TheRedstoneEngineer

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
burda komutbloğunun ayarlarıyla oynayıp başardığı bir işlemi başaramamış gibi yanıltıyorsun bu komutlarını etkilemez merak etme :)
örnek: hedef bloğun 2 blok x,1 blok -y uzaklığına komutbloğu koyup şunu yaz /blockdata - -1 --2 {SuccessCount:0}
Aynen bu şekilde olacak benden önce davrandı :)

Enfalx

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Komut işe yarar gibi gözüküyor ancak "[16:06:58] Blok verisi şu şekilde güncellendi: {CustomName:"@",Command:"testfor @a {SelectedItemSlot:0,Inventory:[{Slot:0b,id:\"minecraft:xxx\",tag:{display:{Name:xxx}}}]}",SuccesCount:-1,x:-293,y:4,z:173,id:"Control",SuccessCount:1,LastOutput:"{\"extra\":[{\"translate\":\"commands.testfor.success\",\"with\":[\"Enfalx\"]}],\"text\":\"[16:06:57] \"}",TrackOutput:1b,}" yazıyor ama sıfırlamıyor.

Sarper170

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Sana basit bir çözüm. O comperatordan çıkan enerji ile bir clock yap ve o clock u comparetorun arkasındaki komut bloğuna bağla B).

Enfalx

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Sana basit bir çözüm. O comperatordan çıkan enerji ile bir clock yap ve o clock u comparetorun arkasındaki komut bloğuna bağla B).
Defalarca clocka bağlamayı denedim ama olmadı.Biraz daha iyi anlatırsan onu da deneyeyim.