İstek Sunucum İçin Çakma Lobby Yapıyorum

olcayturk

Zombi Katili
En iyi cevaplar
1
Oyun Sürümü
1.8.8
Merhaba Arkadaşlar. Bildiğiniz üzere Çakma lobby dediğimiz olay oyuncuların sadece giriş yapmak ve kayıt olmak için kullandıkları bir sunucu oluyor. Pek fazla tasarımın burada önemi yok sadece yüzeysel olarak görüyorlar. İnternette çok fazla schematic ve map mevcut fakat el emeği göz nuru olsun istiyorum. Resimde gördüğünüz gibi bir yer yaptım sizce nasıl olmuş. Ve buraya neler eklememi önerirsiniz biraz daha şatafatlı gözükmesi adına. Yeri öylesine Stone block yaptım onu değiştireceğim biraz daha estetik ve dağınık olması adına çakıl taşlı ve çimen karışımı bir yol yapacağım. Önerilerinizi bekliyorum teşekkür ederim.

2020-07-01_23.48.22.png

BorakanT

ben kimim?
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Yanları genişlet bence. yazı gözükmüyor. Yerleri cam yap altına su kapla akvaryum gibi yap. 1.8.8 tavsiye etmem, 1.15.2 geçebilirsin build daha iyi yaparsın hem.

olcayturk

Zombi Katili
En iyi cevaplar
1
Yanları genişlet bence. yazı gözükmüyor. Yerleri cam yap altına su kapla akvaryum gibi yap. 1.8.8 tavsiye etmem, 1.15.2 geçebilirsin build daha iyi yaparsın hem.
Teşekkür ederim. Aslında yanları öyle dar yapmamın sebebi biraz daha orjinal olsun diye. Çünkü normal olarak geniş tuttuğumda havada yazı yapay gibi duruyor böyle ortamla bütünleşmiş gibi hissettim. Peki yerleri hangi cam ile kaplaybilirim önerin var mıdır ?

BorakanT

ben kimim?
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Teşekkür ederim. Aslında yanları öyle dar yapmamın sebebi biraz daha orjinal olsun diye. Çünkü normal olarak geniş tuttuğumda havada yazı yapay gibi duruyor böyle ortamla bütünleşmiş gibi hissettim. Peki yerleri hangi cam ile kaplaybilirim önerin var mıdır ?
beyaz cam yap. hatta sürüm atlatmayacaksan da yansıma yap. videosunu bulabilirsem atayım.

BorakanT

ben kimim?
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
sürüm atlatma derken Via yüklü sunucumda 1.8.x - 1.16.x sunucular girebiliyor. bu engel teşkil eder mi sürüm atlatma olayına
dediğim olay şuydu aslında, yüksek sürümlerdeki blokları kullanamıyorsunuz çünkü 1.8.x en düşük sürümünüz. 1.8.x de çıkmayan blokları kullanamayacağınız için sorun yaratır. bu arada 1.15 gelip abi bug abi bug diye gezerler.

olcayturk

Zombi Katili
En iyi cevaplar
1
Dediğin şekil beyaz ve su yapınca böyle oldu. Diğer türlü düz cam koyunca çok saçma bir görüntü oluyordu.

Ekli dosyalar

• 2020-07-02_00.12.26.png
    2020-07-02_00.12.26.png
    395.4 KB · Görüntüleme: 91

olcayturk

Zombi Katili
En iyi cevaplar
1
dediğim olay şuydu aslında, yüksek sürümlerdeki blokları kullanamıyorsunuz çünkü 1.8.x en düşük sürümünüz. 1.8.x de çıkmayan blokları kullanamayacağınız için sorun yaratır. bu arada 1.15 gelip abi bug abi bug diye gezerler.
Yok bug'lu sürümleri sunucuda engelledim. 1.12' falan giriş yapılmıyor mesela. Block protokolden hallettim onları.

BeyzaBhçl

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
1
Yorumları okumadan direk söylüyorum etrafı ağaçla biraz süsle. sonra şelale falan akıt önlerinde dere falan olsun, köprüler yap öne doğru giden çitlere köpek bağla ve oturt.. gibi gibiii

BorakanT

ben kimim?
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Yorumları okumadan direk söylüyorum etrafı ağaçla biraz süsle. sonra şelale falan akıt önlerinde dere falan olsun, köprüler yap öne doğru giden çitlere köpek bağla ve oturt.. gibi gibiii
ama çakmalobi :( çakmalobiye yaparsa sığdıramaz onu da düşünmek lazım

BorakanT

ben kimim?
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Açıkçası sığdıra bilir şu an ki haline hemde baya baya sığar söylediklerim çok yer kaplamaz ki resme bakıp söyledim :D
yine de akvaryum fikri bana daha güzel geldi. şu anki seneye göre söylediğiniz olay çok klasik kalıyor bence artık. her sunucuda aynısından var o türün.

olcayturk

Zombi Katili
En iyi cevaplar
1
@BeyzaBhçl ve @Google Amca Peki ya şu an nasıl olmuş yazıyı biraz daha üst tarafa kaydırdım ki içine biraz daha yapı yapabileyim diye. şu an oraya köprü yapacağım belki sol tarafa küçük bir ev yaparım sadece girişi olur arka tarafını dağa gömerim. Fakat şelale tarzı bir şeyi nasıl yapacağım hakkında pek fikrim yok. Ne yaparsam yapayım çok yapay duruyor.
2020-07-02_02.16.45.png