Yardım Sunucumuzun RAM kullanımı anormal fazla

enesbeyyy

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Oyun Sürümü
1.8-1.16
Bir önceki forumumda timings raporunu atmıştım. Ordaki problemleri tamamen olmasa da biraz indirdik. Ancak neyden olduğunu tam olarak bilmiyoruz. Sunucuda kimse yok iken sadece 1 kişi varken sunucuda kullanılan Ram 3.2GB gibi bir rakam anormal derecede fazla bir RAM kullanıyor. Bir bilgisi veya fikri olan arkadaşlardan yardım rica ediyoruz.
Tekrardan anlık timings raporunu atayım.

MC4FUN

play.mc4fun.net
Sponsor
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Kullandığınız makina windows mu? yoksa linux mu kullanıyorsunuz

_Alecks_

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
1. Modlumu?
2. Sunucunuzda ne kadar AĞIR pluginler var?
3. Çok detaylı bir haritamı kullanıyorsunuz?

Shozem

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Npcleri baya bi ms gözüküyor -matrix crak ise kaldır son sürüm indir - ve cok fazla plugin bile yok-skriptde bazı hatalar gözüküyor-bungecoord yerine flamecoord kullan-kullanmadıgın dünyadaki mobları kapat-clearlag ile otomatik yerdeki 10-15dk da 1 moblar ve yerdeki itemler silinebilir-makinesi linux cpu 5 - crakli plugin varsa sil fazla önermiyorum -

RichTony

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bu sefer başlatma kodunda ki Garbage-First (G1)'in lag yaptığını gözlemliyorum. Güncel olmayan kodlar kullandığını söylüyor. Bunun hakkında türkçe kaynak yok elimde fakat atacağım yabancı kaynakları türkçeye çevirmeyi deneyip kafa yormayı denersen yardımcı olacağını düşünüyorum. Aynı zamanda java ve jdk sürümlerini daima güncel tutmaya çalış. Linkleri buraya bırakıyorum; 1, 2, 3

Mr_Obliviate

Play.BlokDunyasi.Net
En iyi cevaplar
18
Ruh hali
1599746459087.png

Timings raporunda Citizens eklentisinin NPC'lerinin çok fazla işlem yaptığı görünüyor. Bu benim tecrübeme göre yüklü olmayan chunklardaki NPC'lerden kaynaklanır. Eğer 'world' dünyasında yüklü olmayan bir chunkta NPC'ler varsa bu NPC'lere bir ayar çekmen gerekebilir. Muhtemelen bunu Config.yml'den düzeltemezsin. Citizens'ı güncelleyerek de çözülebilir belki.

Buna ek olarak flaglar ram temizliğinde çok önemlidir. Okla gösterdiğim yere tıklayarak flaglarını düzeltebilirsin. Orayı iyice okumanı öneriririm.

enesbeyyy

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Npcleri baya bi ms gözüküyor -matrix crak ise kaldır son sürüm indir - ve cok fazla plugin bile yok-skriptde bazı hatalar gözüküyor-bungecoord yerine flamecoord kullan-kullanmadıgın dünyadaki mobları kapat-clearlag ile otomatik yerdeki 10-15dk da 1 moblar ve yerdeki itemler silinebilir-makinesi linux cpu 5 - crakli plugin varsa sil fazla önermiyorum -
crackli plugin kullanma yanlısı değiliz. TPS kaybı vs. yaşatıyor. şuanda da flamecord kullanıyoruz. diğer düşünceleriniz için teşekkür ederim.

enesbeyyy

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Bu sefer başlatma kodunda ki Garbage-First (G1)'in lag yaptığını gözlemliyorum. Güncel olmayan kodlar kullandığını söylüyor. Bunun hakkında türkçe kaynak yok elimde fakat atacağım yabancı kaynakları türkçeye çevirmeyi deneyip kafa yormayı denersen yardımcı olacağını düşünüyorum. Aynı zamanda java ve jdk sürümlerini daima güncel tutmaya çalış. Linkleri buraya bırakıyorum; 1, 2, 3
dönüşün için çok teşekkür ederim bakacağım ve çözmeye çalışıcam.

enesbeyyy

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ekli dosyayı görüntüle 179323

Timings raporunda Citizens eklentisinin NPC'lerinin çok fazla işlem yaptığı görünüyor. Bu benim tecrübeme göre yüklü olmayan chunklardaki NPC'lerden kaynaklanır. Eğer 'world' dünyasında yüklü olmayan bir chunkta NPC'ler varsa bu NPC'lere bir ayar çekmen gerekebilir. Muhtemelen bunu Config.yml'den düzeltemezsin. Citizens'ı güncelleyerek de çözülebilir belki.

Buna ek olarak flaglar ram temizliğinde çok önemlidir. Okla gösterdiğim yere tıklayarak flaglarını düzeltebilirsin. Orayı iyice okumanı öneriririm.
çok teşekkür ederim geri dönüşün için. Bu dediklerinizede detaylıca bakacağım

Kovalski

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Yazında ram problemin olduğunu belirtmişsin ama konuda ram değerlerinle ilgili bir veri yok.
Tabi bu timings değerlerinin işe yaramaz olduğu anlamına gelmiyor. Ciddi işlemci sorunların var.

Sorunlar;
(-) Hopperlar sunucunu çok yoruyor.
(-) Citizens eklentisinin npcleri sunucunu çok yoruyor.
(-) Groupmanager InventoryMoveEvent sunucunu çok yoruyor.
(-) Sadece 4 oyuncu 57 adet chunk yüklüyor.

Çözüm olarak;
Paper ayarlarında hopperları optimize eden bir seçenek vardı.
Sil ya da değiştir
Mümkünse devredışı bırak bu eventi.
Görüş mesafesini olabildiğince azaltmalısın. Tavsiyem 4

Ek olarak kullandığın java flaglar düzgün ayarlanmamış. Bu yazıyı okuyabilirsin;

Daha detaylı destek istersen ücretli şekilde sunucun için bir rapor hazırlayabilirim. Discord adresimi bırakıyorum;
Kovalski#9912

Son düzenleme:

Mr_Obliviate

Play.BlokDunyasi.Net
En iyi cevaplar
18
Ruh hali
Yazında ram problemin olduğunu belirtmişsin ama konuda ram değerlerinle ilgili bir veri yok.
Tabi bu timings değerlerinin işe yaramaz olduğu anlamına gelmiyor. Ciddi işlemci sorunların var.

Sorunlar;
(-) Hopperlar sunucunu çok yoruyor.
(-) Citizens eklentisinin npcleri sunucunu çok yoruyor.
(-) Groupmanager InventoryMoveEvent sunucunu çok yoruyor.
(-) Sadece 4 oyuncu 57 adet chunk yüklüyor.

Çözüm olarak;
Paper ayarlarında hopperları optimize eden bir seçenek vardı.
Sil ya da değiştir
Mümkünse devredışı bırak bu eventi.
Görüş mesafesini olabildiğince azaltmalısın. Tavsiyem 4

Ek olarak kullandığın java flaglar düzgün ayarlanmamış. Bu yazıyı okuyabilirsin;

Daha detaylı destek istersen ücretli şekilde sunucun için bir rapor hazırlayabilirim. Discord adresimi bırakıyorum;
Kovalski#9912
4 oyuncunun 57 chunk yüklemesi son derece doğal. view-distance 4 yaptığında bile bir oyuncu (2*chunk + 1)^2'den 81 chunk yükleyebilir. Genelde sunucuda yüzlerce chunk ramde yüklü durur. (50-60 online)

enesbeyyy

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
4 oyuncunun 57 chunk yüklemesi son derece doğal. view-distance 4 yaptığında bile bir oyuncu (2*chunk + 1)^2'den 81 chunk yükleyebilir. Genelde sunucuda yüzlerce chunk ramde yüklü durur. (50-60 online)
bize baslat komutu için birşeyler önerme imkanınız varmı acaba hocam ?

Kovalski

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bilgilendirme için teşekkürler fakat bir tavsiye ya da çözüm sunmamışsın. Ne yapmamızı önerirsin?