Survival X - Hayatta kalma/MMO|1.8-1.14| Hologram menüleri|Ordular|Kuşatma|400+Biyom|Kabileler|Unvan Gelişimi|Patronlar| Görevler ve Daha fazlası!|

Samet77

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
konu tasarımı başarılı ama görsellere pek ısınamadım başarılar dilerim (faction gibi olmuş yorumuna göz attımda lapis olmadığı için yapmışsınız aslında lapis yapıp faction yapmakta güzel bir fikir olabilir)

KickBox

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Serverde /randomtp kaldırıldığı için. Terminalde kaldım help

_Randy1_

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Muhteşem ötesi görünüyor, sonunda piyasada oynanabilir bir survival sunucu. Oyundan çıkmayacağım :)

_Randy1_

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Randomtp tek seferlik değil, sürekli kullanılabilen bir komut olmalı ve gerçekten random olmalı. Gittiğim yerde bina vardı.

AhmetDS12

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
------Sunucu Sistemleri------

Gelişmiş menü sistemi:
Açıklama: /kabile, /ayarlar, /statss gibi komutları kullandığınızda önünüze moblar ve yazılar gelecektir. Bu moblara vurarak menüyü kullanabilirsiniz

Ek bilgi: moblara yakınlaşmanıza gerek yoktur sizden kaçacaklardır zaten olduğunuz yerde vurmanız yeterli!

Kabile sistemi:
Açıklama: Kabile sistemi ile kendi kabilenizi oluşturabilir ve diğer kabileler ile savaşabilirsiniz. Her kabilenin kendi bölgesi bulunmaktadır.
Bu bölgeler sadece kabile sahibi ve kabile üyesi tarafından kullanılabilmektedir. Her kabilenin sadece 1 bölgesi olabilir fakat bölge ele geçirerek
topraklarınızı büyütebilir ve geliştirebilirsiniz. Kabile bölgelerinin ve ele geçirilmiş toprakların yumurtaları bulunmaktadır buna claim taşı demek
yanlış olmaz claim taşları sizin bölgenizin koruyucusudur eğer rakip kabilenin bir üyesi bu yumurtayı kırmayı başarırsa claiminiz etkisiz bırakılacaktır.
Ama endişelenmeyin çünkü bu claim taşlarını kırabilmek için claimlerin devre dışı kalmasını beklemeleri gerekecektir ve bu her 1 saatte bir 20 dakikalığına
gerçekleşir yani yumurtanızı 20 dakika korumanız size yetecektir.

Ek bilgi: Bölge ele geçirmek için 20 altın ödenmesi gerekirken bölge belirlemek bedavadır.
Kabile oluşturmak 20 altın gerektirir.
Bölge sınırlarını görüntülemek için f3 + g kullanabilirsiniz yumurtanızın içinde bulunduğu chunk sizin claiminizdir.

Gece baskınları sistemi:
Açıklama: Oyun zamanı ile her gece canavarlar dalga dalga size saldırmaktadır. Bu dalgalar oyuncuya özeldir yani başkası sizin dalganızı temizlemenizde size yardımcı
olamaz. Dalgada öldürdüğünüz canavarlar için asker alırsınız bu askerler oyuncular için 2 ile sınırlıdır. Askerlerinize sağ tıklayarak seviye atlatabilir,
sizi takip etmesini emredebilir, takibi bırakmasını yani bulunduğu bölgeyi korumasını emredebilir, saldırmasını istemediğiniz oyuncuları ayarlayabilir, yada
askerinizi kaldırabilirsiniz.

Bunun dışında atlattığınız dalga başına ödül alırsınız ödülünüzü talep etmek için /ödüller komudunu kullanın ve istediğiniz birini seçin. Aynı şekilde
atlattığınız dalga başına seviye atlarsınız ve /statss komutu ile dalga geçişlerini arttırabilir veya dalga esnasında ki hasarınızı yükseltebilirsiniz

Ek bilgi: Askere seviye atlatmak 5 altın ister.
Bu özelliği açmak veya kapatmak için /ayarlar komudunu kullanabilirsiniz.
/ödüller komudu bütün dalgalar bittiğinde kullanılabilir ve temizlediğiniz dalga sayısı kadar ödül alabilirsiniz.
dalga geçişlerini arttırmak kazandığınız ödülleri arttırır atıyorum dalga geçişini 2 yaparsanız ilk 2 dalgayı atlarsınız fakat bu 2 dalga için ödülünüzü alabilirsiniz.
1. dalgada 4, 2. dalgada 8, 3. dalgada 12, 4. dalgada 16 ve devam eden dalgalarda 4'er artacak şekilde düşmanlar gelecekti

Görev sistemi:
Açıklama: Çeşitli görevleri /görev komutu ile görüntüleyebilir ve yapmanızın karşılığında çeşitli ödüller kazanabilirsiniz. Aynı zamanda rütbe sistemi de görev sistemi ile çalışmaktadır
rütbe görevlerini yaptıkça rütbeniz artacaktır!

Rütbe sistemi:
Açıklama: Her rütbenin kendine has kitleri bulunmaktadır yani rütbe atlamak boş bir uğraş değil. Rütbe atlamak için /görev komudundan rütbe görevlerini yapmalısınız görev bittiğinde otomatik olarak rütbeniz
güncellenecektir.

Susuzluk sistemi:
Açıklama: Susuzluğunuz ekranın sağ tarafında ki tabloda gösterilmektedir. Susuzluk 0'ı bulduğunda hasar alırsınız bundan kaçınmak için suya atlayabilir ya da suyu şişelere doldurup pişirebilirsiniz.

Ek bilgi: Suya atlamak bulantı efekti verir.

Gelişmiş biomeler
Açıklama: sunucuda 400+ biome bulunmaktadır her biome'nin kendine has oluşumları (kaleler şatolar köyler vb.) bulunmaktadır.

Eventler:
Açıklama-kelime oyunu: Bu event'de rastgele bir sayı chat'e yazılır aynı sayıyı ilk yazan kişiye 1 adet elmas ödülü bulunmaktadır

Açıklama-Hazine: Hazineler dünyanın rastgele bir noktasına bırakılmaktadır (genellikle deniz altında bulunurlar) içinden çok sayıda maden elde edebilirsiniz!

Pet sistemi:
Açıklama: kayış işe öldürülen her canlı sizin petiniz olabilir. Bu petleri düşmanlarınızın üstüne salabilirsiniz. /pet options komutu ile petinizin ayarlarını düzenleyebilirsiniz.

Destroyer:
Açıklama: Destroyer oyuna eklenmiş olan özel bir boss'tur bir çeşit devasa yer altı yılanıdır.
bu video'da destroyer'i görebilirsiniz

Ek bilgi: Demir Blok / TNT / Demir Blok şeklinde craft edilir
Kızıltaş Blok / Nether yıldızı/ Kızıltaş Blok
Demir Blok / Komparator / Demir Blok

Taretler:
Açıklama: Oyun başında her oyuncuya 1 adet taret verilmektedir bu taretler düşmanlarınıza saldıracak ve claim yumurtanızı koruyacaktır taretlerde seviye atlayabilir.

Ek bilgi: Vip alarak daha çok tarete sahip olabilirsiniz!

Silk Spawners:
Açıklama: İpeksi kazma ile spawner elde edebilirsiniz!

EmirAgey

Sanal alem işte; Dalgasız denize herkes kaptan.
En iyi cevaplar
0
Tasarım güzel gözüküyor başarılar.

_Randy1_

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Muhteşem ötesi görünüyor, sonunda piyasada oynanabilir bir survival sunucu. Oyundan çıkmayacağım :)

Tam olarak böyle bir şey yazmıştım fakat bugün sunucudan banlandım.

Aşağıdaki yazıları sunucuyu baltalama amaçlı yazmıyorum lakin sunucu oynamak için çooooook güzel olmasına rağmen yönetim açısından bir o kadar eksik kalıyor.

Sunucuda kendi hatamdan kaynaklanmayan bir şekilde ölüp sunucudan atıldım, geri geldiğimde eşyalarım yoktu ki bu geri gelme süreci öyle 3243214 saat falan olmadı hemen giriş yaptım. Bunu yetkililere bildirdiğim zaman discorddan küçük bir tartışma yaşadık. Tartışma içerisinde yöneticinin yazdığı bir mesaja "boş yapıyorsun" dedim (meğersem hakaretmiş, olanı söyledim). Sonrasında oyuna girdiğimde eşyalarımın verileceğini söyledi. Bu yüzden sinirlenip kapattığım bilgisayarımı açtım tekrar oyuna giriş yaptım. Giriş yaptığımda ona dc üzerinden boş yapma dediğim için beni susturacağını söyledi. Sunucu içerisinde yöneticiyle konuşurken bir oyuncu (toplamda sunucuda bir oyuncu, ben ve yönetici olmak üzere 3 kişiydik, Yöneticiyle konuşurken oyuncunun biri benim de oldu ben sen kadar ağlamadım diyerek beni kışkırttı. Karşılığında senle konuşan kim bilader sen kimsin gibisinden şeyler söyledim. Sonrasında ise oyuncu olan arkadaş ileriye taşıyınca ben de boş yapma işine bak gibi konuştum sertçe. Bunun sonucunda "yönetici" sıfatlı kişi beni 30dk boyunca susturdu ve ardından bana "boş yapma" yazdı. Boş yapma bir hakaret sözüymüş ve ben bu yüzden ceza aldım. Cezamın ardından da dediğim gibi yönetici bana karşı aynı sözü sarfetti. Sunucunun discord sunucusu üzerinden yöneticiye bundan bahsettim. Boş yapma sözünün hakaret olduğunu söyledi. Konuşma üzerine sen çok afedersiniz küfürlü bir kelime (s....k) ne demek biliyor musun diye soru sordu. Ben de bilmiyorum ne demekmiş söyle diyerek ironi yaptım. Sonrasında yazdığı şeylere benim tepkim tekrardan boş yapıyosun şu an gibi sözler olunca ve bana yöneticinin s....k kelimesinin anlamını (kendince) uygulamalı olarak anlattığı üzere sunucudan yasaklandım. Discord sunucusundan yasaklanmamış olsam konuşma sslerini buraya atardım.

İyi günler diliyorum herkese.

AhmetDS12

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Tam olarak böyle bir şey yazmıştım fakat bugün sunucudan banlandım.

Aşağıdaki yazıları sunucuyu baltalama amaçlı yazmıyorum lakin sunucu oynamak için çooooook güzel olmasına rağmen yönetim açısından bir o kadar eksik kalıyor.

Sunucuda kendi hatamdan kaynaklanmayan bir şekilde ölüp sunucudan atıldım, geri geldiğimde eşyalarım yoktu ki bu geri gelme süreci öyle 3243214 saat falan olmadı hemen giriş yaptım. Bunu yetkililere bildirdiğim zaman discorddan küçük bir tartışma yaşadık. Tartışma içerisinde yöneticinin yazdığı bir mesaja "boş yapıyorsun" dedim (meğersem hakaretmiş, olanı söyledim). Sonrasında oyuna girdiğimde eşyalarımın verileceğini söyledi. Bu yüzden sinirlenip kapattığım bilgisayarımı açtım tekrar oyuna giriş yaptım. Giriş yaptığımda ona dc üzerinden boş yapma dediğim için beni susturacağını söyledi. Sunucu içerisinde yöneticiyle konuşurken bir oyuncu (toplamda sunucuda bir oyuncu, ben ve yönetici olmak üzere 3 kişiydik, Yöneticiyle konuşurken oyuncunun biri benim de oldu ben sen kadar ağlamadım diyerek beni kışkırttı. Karşılığında senle konuşan kim bilader sen kimsin gibisinden şeyler söyledim. Sonrasında ise oyuncu olan arkadaş ileriye taşıyınca ben de boş yapma işine bak gibi konuştum sertçe. Bunun sonucunda "yönetici" sıfatlı kişi beni 30dk boyunca susturdu ve ardından bana "boş yapma" yazdı. Boş yapma bir hakaret sözüymüş ve ben bu yüzden ceza aldım. Cezamın ardından da dediğim gibi yönetici bana karşı aynı sözü sarfetti. Sunucunun discord sunucusu üzerinden yöneticiye bundan bahsettim. Boş yapma sözünün hakaret olduğunu söyledi. Konuşma üzerine sen çok afedersiniz küfürlü bir kelime (s....k) ne demek biliyor musun diye soru sordu. Ben de bilmiyorum ne demekmiş söyle diyerek ironi yaptım. Sonrasında yazdığı şeylere benim tepkim tekrardan boş yapıyosun şu an gibi sözler olunca ve bana yöneticinin s....k kelimesinin anlamını (kendince) uygulamalı olarak anlattığı üzere sunucudan yasaklandım. Discord sunucusundan yasaklanmamış olsam konuşma sslerini buraya atardım.

İyi günler diliyorum herkese.

Sunucumuz deathchest kullanıyor, oyunda değilken deathchest silinmez, süresi gerilemez, yani itemlerini saklayarak oyundan çıktın, tekrar girip itemlerim nerde numarası çektin, bizimde inanmamızı bekleyip itemlerini vermemizi bekledin suçu sunucuya attın ama sunucunun tpsinin 19 un altında hiç olmadığını gösterdim. Ardından boş yapma şeyleri geldi. 1. sinde bir şey yapmadım uyardım 2. sinde bir şey yapmadım uyardım 3. sünde 30 dakikalık mute attım ve direk çıldırdı. Ve bende boş yapma diyerek 1. uyarımı aldım CANIM akıllı olsaydın bunu yapmazdın bile aklını sergileme insanlara.

_Randy1_

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
leyip itemlerini vermemizi bekledin suçu sunucuya attın ama sunucunun tpsinin 19 un altında hiç olmadığını gösterdim. Ardından boş yapma şeyleri geldi. 1. sinde bir şey yapmadım uyardım 2. sinde bir şey yapmadım uyardım 3. sünde 30 dakikalık mute attım ve d

O eşyaları herhangi bir yerde bulabilirsen sunucunun 3 aylık masraflarını karşılayacağımı belirteyim öyleyse. O eşyaları saklayıp senden aynılarını istemedim. Discord sunucusundaki sohbet logları zaten olayın dediğim şekilde işlediğini gösteriyor. Boş yapma dediğim cümlelerin arkasındayım. Küfür ederek bir oyuncuya ban atmaktan daha iyidir boş yapma demek :D

Fzoe

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
sistemler güzele benziyor başarılar :)