Susuzluk Skripti [ + Susuzluk Barı ]

Riaxetr

Şehit mi düştü asker? Cennet koktu da her yer..
En iyi cevaplar
0

Merhaba! Bugün sizlere gerçekçiliği kat kat arttıracağınız bir skripti tanıtıcam, internette dolaşırken birçok susuzluk skriptinin çalışmadığını veya hatalarla dolu olduğunu gördüm bende bunun üzerine böyle bir skript kodlamaya karar verdim.

Bu skript ile Bossbar kısmına susuzluk alanı ekleyebilirsiniz, güzel gözükür skriptin yan satırlarına ne işe yaradıklarını gösterdim ona göre düzenleyebilirsiniz. Skript,SkQuery ve SkRayFall gereklidir.

2019-01-29_19.47.59.png

JavaScript:
#===========================================================================================
# Susuzluk Skripti
# Yapımcı Riaxetr
#===========================================================================================

on first join: #Sunucuya ilk girişte
    set {susuzluk::%player%} to 100 #Susuzluk 100 olsun.

on join: #Sunucuya girişte
   create bossbar title "Yükleniyor.." and id "%player%" for player with value 100 #Bar yüklensin ve miktarı 100 olsun
   set bossbar "%player%" color to green #Barın rengi yeşil olsun

every 1 second: #Her saniye   
    loop players: #Oyuncuları tutsun
        edit bossbar "%loop-player%" name to "&eSusuzluk: &a%{susuzluk::%loop-player%}%&7/&a100" #Barı düzeltsin       
        edit bossbar "%loop-player%" value to {susuzluk::%loop-player%} #Susuzluğa göre ayarlasın

every 100 second: #Her 100 saniyede
    loop all players: #Tüm oyuncuları tutsun
        if {susuzluk::%Loop-player%} is greater than 10: #Eğer oyuncuların susuzluğu 10'dan fazlaysa
            remove 1 from {susuzluk::%Loop-player%} #Oyuncuların susuzluğundan 1 eksiltsin
        else: #değilse
            damage loop-player by 3 heart #Bu oyuncudan 3 can eksiltsin     
            send "&cSusuzluktan öleceksin su içmelisin." to loop-player #Mesaj göndersin

on drink of water bottle: #Su içtiğinde
    if {susuzluk::%player%} is smaller than 80: #Susuzluğu 80'den düşükse
        add 20 to {susuzluk::%player%} #Susuzluğuna 20 eklesin.
    else: #Değilse
        send "&cDaha fazla içersen patlayacaksın." #Mesaj göndersin
        cancel event #Olaydan çıksın

Son düzenleme:

Riaxetr

Şehit mi düştü asker? Cennet koktu da her yer..
En iyi cevaplar
0
Bu skripti #Güncel'lemessek olmaz :şapka:

neden1345a

Marangoz
En iyi cevaplar
0
günceleme hakında fikir vermek istiyorum bu fikirlerimi insanlara yardım etmek için kullanmak hoşumagider