Türkiyede sunucu durumu

Hüseyin09123

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
1.8 banada rahat geliyor nasıl oluyorsa şu bilgisayarda güzel grafik veren oyunlarda 100 150 arası fps alırken minecraftın yeni sürümlerinde 10 civarı alıyorum hala anlamış değilim.

Salim159

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
sunucuların yüksek bir versionda olması o sunucuyu önde tutar fakat o sunucunun sahibinin tüm pluginleri 1.12 version'a taşımasına iş çıkartır.
ek olarak da türk sunucularının genel giriş versionu 1.8 olduğu içinde yapan sunucular çok azdır. çoğunluk kazanıyor herzaman dostum.

Kovalski_Eyes

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
1.8 çıktığı zamanda durum böyleydi. Herkes 1.7 istiyordu vs 1.8 PvP'si çok kötü 1.8 kullanmam deniliyordu.
%80 fps ve hile güncellemeye üşendiği için istemiyodu 1.12.2'de öyle bir şey kalmadı tabi yüksek fps veriyo

KimkiO

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bunun birkaç sebebi olabilir:
  • Oyuncu aynı gün içerisinde birkaç sunucuda birden oynamaktadır ve sürekli oyunu kapatıp yeniden başlatmak zor geliyor olabilir.
  • Henüz kalitesi belli olmayan yeni bir sunucuya girmek için oyunu yeniden başlatıp sadece sunucuyu görmek gereksiz zaman israfı gibi geliyor olabilir, onun yerine sıradaki sunucunun adresini kopyalar ve oyunu kapatıp açmasına gerek kalmaz.
  • Oyunda hileye alışmış ve dolayısıyla üst sürümlerde çeşitli hile korumalarının aktifleştirilmesi sebebiyle hile kullanmadan herhangi bir güç gösterisi sergileyemeyeceğini düşünüyor olabilir.
  • Pek detayını bilmesem de üst sürümlerde bulunan çeşitli hileli üst sürümleri araştırıp indirmek zor geliyor olabilir.
  • Uzun zamandır aktifliğini koruyan ve yeterli oyuncu sayısına sahip herhangi bir sunucu bulamıyor olabilir.

Genel olarak bu fikirler çerçevesinde şekillendiğini düşünüyorum ki bence kısır döngü şu şekildedir: Güncel sürümlerde bir sunucu açmak isteyen sunucu yöneticileri ya sunucuyu açmadan ya da açtıktan sonra fark ederler ki oyuncular 1.8 çevresinde bulunmaktadır, bu sebepten ötürü sunucu yöneticileri gelir/gider farkını eşitlemek/arttırmak için oyunculara uymak ve alt sürüm bir sunucu açmak zorunda kalmıştır. Yani sunucu yöneticileri aslında oyuncular sebebiyle üst sürüme geçemezken yine aynı şekilde oyuncular da sunucu sahipleri sebebiyle üst sürüm bir sunucuda oynayamamaktadır.

Garip...

Nicat000

mr. Hortlayanus
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
İnşallah 2023 te 1.12 ye geçiş yaparız :D

bgencacat

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Yeni versiyonların pvp tarzını sevmiyorlar. Basit.

KadirSpecial

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bana göre tüm suç mojang'ın, yeni sürüm çıkardıkça eskiyi sileceksin. yoksa millet alışamıyor. ha bazı arkadaşlar pluginleri 1.12.2'ye güncellemeye üşeniyorlardır, diyor. ben 1 ay uğraşıp hepsini güncelledim 1.12.2'de daha iyi pluginler özellikler var. fakat oyuncu gelmedi bu yüzden 1.8'e maddi zararla geri döndüm.

NaikiTheDovah

Ender Dragon Trainer
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
tek nedeni hile olmamasi
baska bi aciklamasi yok :ciddi:

Mr_Obliviate

Play.BlokDunyasi.Net
En iyi cevaplar
18
Ruh hali
çünkü kurucular diyor ki oyuncular 1.8 istiyor.. 1.12 güzel değil sevmiyorlar. 1.12 açıp oyuncu kitlesine sahip olan sunucu yokmuş gibi.