VDS Aldım Minecraft Server Kurmak İstiyorum

seal

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Merhaba, ben bir adamın yaptığı çekilişten VDS kazandım ve minecraft server kurmak istiyorum. Ama nasıl yapacağımıda bilmiyorum. Bu konuda yardımcı olabilecek bi arkadaş varmı? Şimdiden Teşekkürler.

Soru:

VDS sistemini kurduktan sonra serverım 7/24 açık kalırmı

Son düzenleme:

Atabeyi

¤ DP Grafik ¤
En iyi cevaplar
0
Normal olarak bukkit yada spigot sunucusunu kuracaksın.Zaten makine kapanmadığı sürece sunucun açık kalır.

TurkiyeQQ

/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7
En iyi cevaplar
0
7/24 stoplamadığın veya dışardan müdahele gelmediği sürece açık kalır. Nasıl diğer sunucularda yapıyorsan aynı şekil spigot sunucusu kurucaksın. Plugin paketi, maplarda olmazsa olmaz tabi.

Admicos

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Sunucu Linuxmu Windowsmu

seal

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Teşekkür ederim beyler yardımcı olduğunuz için. @Admicos Sunucu Windows

Admicos

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Teşekkür ederim beyler yardımcı olduğunuz için. @Admicos Sunucu Windows
Windows ise ben fazla yardımcı olamam ama bilgisayara nasıl portlu sunucu açacaksanız o şekilde (sunucuda) açıyorsunuz (portların önceden açıktır herhalde). Hakkında bir sürü video olması lazım.

seal

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Beyler şimdi internetten bi kurulum rehberi buldum ve denilenleri yaptım ama bazı sorunlar çıktı kurarken. Bazı komutlar error verdi. En sonda

Beyler şimdi internetteki bi rehberden puttyle kurmaya çalıştım ama kurarken bazı komutlar error verdi.
Putty ile kurarken izlediğim yönergeler
Kod:

yum install screen
Yazıp enter tuşuna basın. Yüklenirken [Y/n]: şeklinde soracaktır y yazıp enter tuşuna basın.

Kod:
yum install java
Yazıp enter tuşuna basın. Yüklenirken [Y/n]: şeklinde soracaktır y yazıp enter tuşuna basın.

Kod:

wget (Burayı kendi craftbukkitimi mediafire'a upload edip yaptım)
Yazıp enter tuşuna basın. İndirme 1 dk kadar sürebilir.

Daha sonra

Kod:
ls
Yazıp enter tuşuna basın. " craftbukkit-1.3.1-R2.0.jar " benzeri bir yazı çıkacaktır. O yazıyı bi yere not edin (Dikkat edin harfi harfine doğru olması lazım).

Aşağıdaki komuttaki notettiğimizyazı yerine " craftbukkit-1.3.1-R2.0.jar " benzeri olan bir yere not ettiğimiz yazıyı yazalım.

Kod:
mv notettiğimizyazı craftbukkit.jar
Daha sonra enter tuşuna basalım.

Kod:

wget (Burayıda bir Başlat.bat dosyasını mediafire'a upload ederek yaptım)
yazıp enter tuşuna basalım.

Kod:
yum install nano
yazıp enter tuşuna basalım. Yüklenirken [Y/n]: şeklinde sorarsa y yazıp enter tuşunu basın.

Kod:
nano baslat.sh
Karşımıza şöyle bir ekran çıkacak:

Burdaki 1024 yazan yeri sunucumuzun Ram'ine göre değiştiriceğiz.
Örnek olarak:
512mb ram varsa = 512
1gb ram varsa = 1024
2gb ram varsa = 2048
4gb ram varsa = 4096
(Ok tuşları yardımıyla ileri geri gidebilirsiniz)

Bu bölümde ise 1024 felan çıkmadı
Değiştirdikten sonra CTRL ve X tuşuna aynı anda basın. Sonra Önce y tuşuna, daha sonra enter tuşuna basın.
En sonda ise oyunu başlatmak için bi komut girmem lazımmış o komut: screen baslat.sh bu komutu girdikten sonra bi cmd ekranı açılıp geri gidiyor.
Bir diğer izlediğim yönergeler

Serverbutikin izlediğim videosunda ise uzak masaüstü bağlantısını açtı ve bize verilen ipyi oraya yazıp makineye bağlandı. Fakat bende hata verdi.
LÜTFEN YARDIM EDİN BİLGİLİ ARKADAŞ VARMI

Admicos

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Beyler şimdi internetten bi kurulum rehberi buldum ve denilenleri yaptım ama bazı sorunlar çıktı kurarken. Bazı komutlar error verdi. En sonda

Beyler şimdi internetteki bi rehberden puttyle kurmaya çalıştım ama kurarken bazı komutlar error verdi.
Kod:

yum install screen

Kod:
yum install java

Kod:

Daha sonra

Kod:
ls
Yazıp enter tuşuna basın. " craftbukkit-1.3.1-R2.0.jar " benzeri bir yazı çıkacaktır. O yazıyı bi yere not edin (Dikkat edin harfi harfine doğru olması lazım).

Aşağıdaki komuttaki notettiğimizyazı yerine " craftbukkit-1.3.1-R2.0.jar " benzeri olan bir yere not ettiğimiz yazıyı yazalım.

Kod:

Kod:

Kod:
yum install nano
yazıp enter tuşuna basalım. Yüklenirken [Y/n]: şeklinde sorarsa y yazıp enter tuşunu basın.

Kod:
nano baslat.sh

Örnek olarak:
512mb ram varsa = 512
1gb ram varsa = 1024
2gb ram varsa = 2048
4gb ram varsa = 4096

Değiştirdikten sonra CTRL ve X tuşuna aynı anda basın. Sonra Önce y tuşuna, daha sonra enter tuşuna basın.
En sonda ise oyunu başlatmak için bi komut girmem lazımmış o komut: screen baslat.sh bu komutu girdikten sonra bi cmd ekranı açılıp geri gidiyor.

Serverbutikin izlediğim videosunda ise uzak masaüstü bağlantısını açtı ve bize verilen ipyi oraya yazıp makineye bağlandı. Fakat bende hata verdi.
"Error verdi" ile bir şey olmaz. Ne hatası verdiğini bilmek lazım.

Bir de, oradaki komutlar Linux için.

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali

Kod:

yum install screen

Kod:
yum install java

Kod:

Daha sonra

Kod:
ls

Kod:

Kod:

Kod:
yum install nano

Kod:
nano baslat.sh

Örnek olarak:
512mb ram varsa = 512
1gb ram varsa = 1024
2gb ram varsa = 2048
4gb ram varsa = 4096

Windows'a kurmayacak mısın ?
Normal kendi PC'ene kurar gibi, Portu 25565 yapacaksın. Zaten tüm portlar açıktır. Açık değilse kontrol panelinden açılıyordur açılmıyorsa da destek bildirimi aç.
İlk başta başlat > çalıştır de mstsc yaz enterla. Gelen ekrana makinenin ip adresini yaz bağlan kullanıcı adı ve şifre ile giriş yap.
Sonra yeni bi klasör oluştur.
Spigot, Bukkit, PaperSpigot v.s Ne üzerine kuracaksan onu indir. Sonra onu klasörün içine at.
Bir başlat.bat adında dosya oluştur. Sağ tıklayıp düzenle de ve içine şu kodları yapıştır;

Kod:
@echo off
:x
TITLE Minecraft Sunucusu
color a
echo Minecraft Sunucusu Baslatiliyor...
java -d64  -server -Xms1024m -Xmx1024m -Dfile.encoding=UTF-8 -jar PaperSpigot.jar -o false -nojline --log-count 9 nogui
echo Kayitlar Basarili! Pencereyi Kapatabilirsiniz.
timeout 8 > null
goto x

Bu kodlarda birkaç şeyi değiştirmen gerek.
PaperSpigot.jar yazan yere indirdiğin .jar'ın adını yaz.
1024m yerine ram'i yazacaksın. 1024m, 2G, 2048m v.b
Bunları düzenledikten sonra kaydet. Başlat.bat'i aç ve bekle.
Done dedikten sonra plugins'e plugin yüklemeye başlayabilirsin.

Sunucuya giriş yapmak için ise Uzak masaüstüne bağlandığın ip yi kullanacaksın.

seal

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
@QuakeTheLE
Bağlanmıyor