Web Site tasarlamak için gerekli programlar araçlar nelerdir ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

blade20090999

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Web Site tasarlamak için gerekli programlar araçlar nelerdir ? basit olarak soru bu detaya inersek sorduğum soru şu kodlama yapmadan çalışmamızı sağlayan programlar varmı yada şablon tasarlamak istediğimizde hazır şablonlar veren siteler var mı ne gibi programlar gerekir rahat bir şekilde site oluşturmak için lütfen şu şekilde yorum yapmayın al bir not defteri yaz gibisinden ve css konusunda ayriyetten yardım alabiliceğim bir yer var mı ? birde html5 kullanmayı düşünüyorum html5 css nin yanında ne gider php falanmı gerekir ?

Sorular saçma olabilir yeterli bilgim olmadığından sorularda saçmalıyabiliyor ^_^
Birde yorum yazmak için yazmazsanız ve bilginiz yoksa boşa ben bilirim diye atlamazsanız sevinirim.

Son düzenleme:

karahanio

Peki Hocam
En iyi cevaplar
0
Al bir not defteri yaz, hayır işin felsefesi ve temeli bu çünkü. Site yazmak için ihtiyacın olan iki şey bir adet Text Editor ve projeni koymak için bir sunucu. Önce biraz araştırmanı öneririm sana. HTML'in yanında PHP gider gibi bir şey yok, neye ihtiyacın varsa onları kullanacaksın. Kodlama yapmadan hazır site diyorsun ama HTML, CSS'ten bahsediyorsun, site yapma işini tam kavramadığını düşünüyorum. Önce kendine şunu sor, gelişigüzel bir site mi istiyorsun yoksa site yapmak ve bunu öğrenmek mi istiyorsun. Reklamlarını görmüşsündür şu "Üye ol, tasarımını seç, ayarları yap ve ta-dam! Siteniz hazır!" gibi sloganlara sahip siteleri. Eğer istediğin gelişigüzel bir site yapmaksa direkt olarak HTML'e dahi elini sürmeden bu tarz siteler sayesinde kendi siteni yapabilirsin (!) Fakat siteni kendi ellerinle yapmak istiyorsan önce aşağıda verdiğim sayfayı inceleyip bir Web Sitesinin nasıl çalıştığını idrak etmen gerek.

http://www.kodcuherif.com/web-sitelerinin-calisma-mantigi.html

P.S. Web Developer falan da değilim ayrıca, bu her türlü yazılıma girişin temelinin temelidir. Eğer bu konu hakkında çok komplike soruların olursa benim yerime @bgencacat, @onuraygntrr, @Minecraftplayerr gibi isimlere ulaşmanı öneririm.

Son düzenleme:

blade20090999

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Al bir not defteri yaz, hayır işin felsefesi ve temeli bu çünkü. Site yazmak için ihtiyacın olan iki şey bir adet Text Editor ve projeni koymak için bir sunucu. Önce biraz araştırmanı öneririm sana. HTML'in yanında PHP gider gibi bir şey yok, neye ihtiyacın varsa onları kullanacaksın. Kodlama yapmadan hazır site diyorsun ama HTML, CSS'ten bahsediyorsun, site yapma işini tam kavramadığını düşünüyorum. Önce kendine şunu sor, gelişigüzel bir site mi istiyorsun yoksa site yapmak ve bunu öğrenmek mi istiyorsun. Reklamlarını görmüşsündür şu "Üye ol, tasarımını seç, ayarları yap ve ta-dam! Siteniz hazır!" gibi sloganlara sahip siteleri. Eğer istediğin gelişigüzel bir site yapmaksa direkt olarak HTML'e dahi elini sürmeden siteni yapabilirsin. Fakat siteni kendi ellerinle yapmak istiyorsan önce aşağıda verdiğim sayfayı inceleyip bir Web Sitesinin nasıl çalıştığını idrak etmen gerek.

http://www.kodcuherif.com/web-sitelerinin-calisma-mantigi.html
Yav kastettiğim o değil zaten ben onu demiyorum evet mantığı o ona bakarsan c# ile kod yazmak içinde notepad yetiyor bunu kast etmiyorum mesela visual studio ama inatla istemediğim cevapları gözüme sokuyorsunuz websitesini tasarlarken hepsi htmlden oluşmaz yeri gelir script kullanırsın tasarım için css kullanırsın mysql işlemleri için php daha kullanışlı olur ben bunları zaten biliyorum sizden insan gibi sordumki yardımcı programlar neler olabilir bilinenin dısında :uyku:

Not:Kaynağada baktım o kaynağı okumak yerine sağ tıklayıp öğeyi incele yapsam aynı şey

@Minecraftplayerr beni bi sen anlarsın bana özelden tüm detay programları atsana :dost:

Ek:Boş yorum atmazsanız sevinirim

karahanio

Peki Hocam
En iyi cevaplar
0
Yav kastettiğim o değil zaten ben onu demiyorum evet mantığı o ona bakarsan c# ile kod yazmak içinde notepad yetiyor bunu kast etmiyorum mesela visual studio ama inatla istemediğim cevapları gözüme sokuyorsunuz websitesini tasarlarken hepsi htmlden oluşmaz yeri gelir script kullanırsın tasarım için css kullanırsın mysql işlemleri için php daha kullanışlı olur ben bunları zaten biliyorum sizden insan gibi sordumki yardımcı programlar neler olabilir bilinenin dısında :uyku:

Not:Kaynağada baktım o kaynağı okumak yerine sağ tıklayıp öğeyi incele yapsam aynı şey

@Minecraftplayerr beni bi sen anlarsın bana özelden tüm detay programları atsana :dost:

Ek:Boş yorum atmazsanız sevinirim
HTML, CSS ve biraz PHP için "IDE" gibi bir şey mi arıyorsunuz? Bu işin en profesyonelleri dahi sadece "Text Editor" kullanıyor. Yazılım ile alakalı zerre bilginiz olmadığını "birde html5 kullanmayı düşünüyorum" dediğiniz kısımdan fazlasıyla anlayabiliyorum. Böyle küstah yorumlar yapacağınıza ufkunuzu genişletmenizi öneririm size. Site yapmaya yardımcı bir program dediğiniz, site yaparken kullandığınız "Text Editor"dür fakat eminim neler "Text Editor"dür onu dahi bilmediğinize bahse girebilirim. Tırnak içinde yazmamın sebebini umarım anlamışsınızdır, iyi forumlar ve bol şans.

blade20090999

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
HTML, CSS ve biraz PHP için "IDE" gibi bir şey mi arıyorsunuz? Bu işin en profesyonelleri dahi sadece "Text Editor" kullanıyor. Yazılım ile alakalı zerre bilginiz olmadığını "birde html5 kullanmayı düşünüyorum" dediğiniz kısımdan fazlasıyla anlayabiliyorum. Böyle küstah yorumlar yapacağınıza ufkunuzu genişletmenizi öneririm size. Site yapmaya yardımcı bir program dediğiniz, site yaparken kullandığınız "Text Editor"dür fakat eminim neler "Text Editor"dür onu dahi bilmediğinize bahse girebilirim. Tırnak içinde yazmamın sebebini umarım anlamışsınızdır, iyi forumlar ve bol şans.
https://limenya.com/html-ile-html5-arasindaki-fark/
Anladım size kolay gelsin ne desem boş :pof:

Not:Kasıt ettiğim programlar : Dreamweaver , yada Bootstrap gibi grafik olarak yardımcı olucak ek kaynaklar.

VictoryAndGlory

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0

blade20090999

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Kendi kullandığım program Notepad++ başka bir program yok.
Bunun dışında HTML, CSS, PHP, PDO bilmelisin. Javascript bilmende de yarar var.

Blade HTML5 HTMLin yeni sürümü falan sanıyorsun galiba.
Attığım linke baktınmı ve üstündeki yoruma ?
https://tr.wikipedia.org/wiki/HTML5

Ek:Bu arada kullandığın ek program varmı yokmu belirtmene gerek yok benim öğrenmek istediğim bu şekilde yardımcı programlar örnekteki gibi intte var bunu çeşitlendirmek istiyorum ama herkes bir açık arama merakında çözemedim forumda

Won5

Patates Avcısı
En iyi cevaplar
0
Windows'un sunduğu metin editörüyle bile yapabilirsin.Genelde tasarımcılar veya geliştiriciler Sublime Text gibi işlevsel metin editörleri kullanırlar fakat önemli olan HTML,CSS,Javascript bilgin.Sadece HTML bilerek yapabilirsin fakat site estetik durmaz bu estetikliği kazandırmak için CSS kullanılır.Çeşitli animasyonlar içinse Javascript kullanabilirsin.Giriş-çıkış, kayıt gibi işlemler için PHP,Ruby,Django gibi diller mevcut.Sıralamaya bakarsak öğrenmen gerekenler şunlar:
1. HTML (Sitenin içeriğini bunla yazarsın)
2. CSS (Yazdığın içeriği şekillendirirsin) (İlk başlangıçta CSS kavra sonra LESS veya SASS'a geç.Daha fonksiyonel.)
3. Javascript (Animasyonlar eklersin mesela sayfa yüklenme animasyonu)
4. PHP,Django,Ruby... (Sistemler ekleyebilirsin:Kayıt, giriş, çıkış gibi...) (Sadece bir tanesini seçmen yeterli olacaktır.)
5. Ek olarak Font Awesome, Bootstrap, Foundation, NodeJS, JQuery gibi çok çeşitli ekler mevcut bunları ilk 3 aşamayı öğrendikten sonra inceleyebilirsin.

Ha dersen ben kod yazmak istemiyorum ben tasarlarım o yazar.Dreamweaver gibi programlar var ki pek tavsiye edilmez veya internet üzerinden "website builder" olarak aratırsan birçok sonuçla karşılaşabilirsin.

blade20090999

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Windows'un sunduğu metin editörüyle bile yapabilirsin.Genelde tasarımcılar veya geliştiriciler Sublime Text gibi işlevsel metin editörleri kullanırlar fakat önemli olan HTML,CSS,Javascript bilgin.Sadece HTML bilerek yapabilirsin fakat site estetik durmaz bu estetikliği kazandırmak için CSS kullanılır.Çeşitli animasyonlar içinse Javascript kullanabilirsin.Giriş-çıkış, kayıt gibi işlemler için PHP,Ruby,Django gibi diller mevcut.Sıralamaya bakarsak öğrenmen gerekenler şunlar:
1. HTML (Sitenin içeriğini bunla yazarsın)
2. CSS (Yazdığın içeriği şekillendirirsin) (İlk başlangıçta CSS kavra sonra LESS veya SASS'a geç.Daha fonksiyonel.)
3. Javascript (Animasyonlar eklersin mesela sayfa yüklenme animasyonu)
4. PHP,Django,Ruby... (Sistemler ekleyebilirsin:Kayıt, giriş, çıkış gibi...) (Sadece bir tanesini seçmen yeterli olacaktır.)
5. Ek olarak Font Awesome, Bootstrap, Foundation, NodeJS, JQuery gibi çok çeşitli ekler mevcut bunları ilk 3 aşamayı öğrendikten sonra inceleyebilirsin.

Ha dersen ben kod yazmak istemiyorum ben tasarlarım o yazar.Dreamweaver gibi programlar var ki pek tavsiye edilmez veya internet üzerinden "website builder" olarak aratırsan birçok sonuçla karşılaşabilirsin.
Sağol aradığım cevap buydu 5.sıradaki programları çeşitlendirmek için nasıl bir arama yapmam gerek.

VictoryAndGlory

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Attığım linke baktınmı ve üstündeki yoruma ?
https://tr.wikipedia.org/wiki/HTML5

Ek:Bu arada kullandığın ek program varmı yokmu belirtmene gerek yok benim öğrenmek istediğim bu şekilde yardımcı programlar örnekteki gibi intte var bunu çeşitlendirmek istiyorum ama herkes bir açık arama merakında çözemedim forumda
Kardeşim bildiğini iddia ediyorsan bilenlere soru sorma. HTML hala bildiğimiz HTML ve HTML5i kullanabilmek için ekstra bir yükseltme yapman gerekmiyor. Kodda değişen bir şey de yok. Video, ses ekleme tarzı çeşitli yenilikleri var. Mesela dizi film sitelerinde videoyu açarsın ama tamamını yüklemez. HTML5 sayesinde olur bu. Tamamı doluyorsa video flash kullanılarak eklenmiştir.

Adam sana bir şey anlatıyor, yok o öyle değil böyle diyorsun. Bilmiyorsun önce öğren sonra tartış kardeşim. Benimle de tartışmadan önce google'a hiperoyun yaz ilk çıkan siteye gir. O siteyi de ben yaptım HTML5 kullandığım da oldu CSS de PDO da PHP de AJAX da. Yani tartışmadan önce ne bildiğini iyi düşün.

blade20090999

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Kardeşim bildiğini iddia ediyorsan bilenlere soru sorma. HTML hala bildiğimiz HTML ve HTML5i kullanabilmek için ekstra bir yükseltme yapman gerekmiyor. Kodda değişen bir şey de yok. Video, ses ekleme tarzı çeşitli yenilikleri var. Mesela dizi film sitelerinde videoyu açarsın ama tamamını yüklemez. HTML5 sayesinde olur bu. Tamamı doluyorsa video flash kullanılarak eklenmiştir.

Adam sana bir şey anlatıyor, yok o öyle değil böyle diyorsun. Bilmiyorsun önce öğren sonra tartış kardeşim. Benimle de tartışmadan önce google'a hiperoyun yaz ilk çıkan siteye gir. O siteyi de ben yaptım HTML5 kullandığım da oldu CSS de PDO da PHP de AJAX da. Yani tartışmadan önce ne bildiğini iyi düşün.
1-Ekstra yükseltmeden kim bahsetti ?
2-Html5 kullanıcağım sitemi yazarken demenin neyi yanlış mesajlar ile gösterirsen yazdıklarımı iyi olur.
Ek:Hiperoyun sitesini yazman benim için bir şey değiştirmiyor.

Won5

Patates Avcısı
En iyi cevaplar
0
Sağol aradığım cevap buydu 5.sıradaki programları çeşitlendirmek için nasıl bir arama yapmam gerek.
Aradığın içeriğe göre değişir.Misal CSS için Bootstrap gibi frameworklar bulmak istersen "css frameworks" yazarsın, "javascript frameworks/libraries" yazarsın ben aradığımı bulmak için bunları kullanıyorum bilmediğim çok şey vardır elbet araştırarak bulabilirsin.

blade20090999

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Aradığın içeriğe göre değişir.Misal CSS için Bootstrap gibi frameworklar bulmak istersen "css frameworks" yazarsın, "javascript frameworks/libraries" yazarsın ben aradığımı bulmak için bunları kullanıyorum bilmediğim çok şey vardır elbet araştırarak bulabilirsin.
Anladım ilgin için sagol :şapka:

VictoryAndGlory

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
1-Ekstra yükseltmeden kim bahsetti ?
2-Html5 kullanıcağım sitemi yazarken demenin neyi yanlış mesajlar ile gösterirsen yazdıklarımı iyi olur.
Ek:Hiperoyun sitesini yazman benim için bir şey değiştirmiyor.
1- Sen bahsettin alıntı yapıp viki sayfasını attığında.
2- Şusu yanlış: HTML5 dedikleri ekstra getirilen özelliklerdir ve daha ne sitesi tasarlayacağın belli değil belki HTML5e ihtiyacın bile yok. HTML5 ile neler yapılabileceğinden hiç haberin yok. Ayrıca sadece HTML5 ile bir sitenin taslağını nasıl oluşturacaksın? Busu yanlıştı işte.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...