Windows 8'in Kötü Yanları!

Windows 8'i Sevdiniz Mi?

• Kullanılan toplam oy
    21

Huhhuu

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Sağ tuş menüsü yok!
Sanki Windows 8'i tabletler için yapmışlar gibi... Masaüstü ve leptoplarda çok hantal. Bizim klasik sağ tuş menüsü ise ortalarda yok. Sağ tıkladığımızda alt tarafraki göstergelerde menü ortaya çıkıyor. Bu da bizler için kullanma zorluğunu ortaya koyuyor.

Ne nerede?
Denetim masası nerelerde? WLAN için ayarlama nereden yapılabilir? Panik yok, Windows 8’de hala hepsi var. Ama maalesef belirli yerlere ulaşmak için dolambaçlı bir yol izlemek gerekiyor. Bizi bilgisayarımızın içinde bir oraya bir buraya götürüyor.

Program kullanım yönetimi yok!
birçok kullanıcı programları nasıl sonlandıracağını ve onlardan nasıl çıkacağını bilmiyor. En önemlisi de program kullanımının sonlandırılması Microsoft’a göre gerekli değil, çünkü arka planda kayboluyor ve sistem tekrar ihtiyaç duymuyor. Fakat bizim için gerekli, programın kapandıktan sonra kaybolmasını beklemek biraz sıkıcı olabiliyor. [CTRL] + [ESC] ile güncel programdan çıkılıyor fakat program sonlanması için biraz zaman gerekiyor.

Sinir bozucu "Başlat"
16 Yıldan beri "Başlat" düğmesine basıldığında program menüsü açılır. Fakat Windows 8’de öyle değil! Başlat düğmesine bastığımızda karşımızda yeni bir arayüz. Gerçekten sevebilmek için aylar geçmesi gerekiyor. Özgürlüklerde kısıtlanmış biraz, bize dokunmatik kullanın diyor kısacası.

Sağ kısımdan fırlayan menü!
Masaüstünden ziyade bir leptop kullanıcısıysanız bu menü sık sık karşınıza çıkıp sinirinizi bozabilir. Touchpad'inizi kullanırken dikkatli olmakta fayda var.

Ve olmazsa olmaz açıkları ile virüsleri!
Her geçen gün gelen güncellemeleri ile bir taraf kapanırken bir taraf açılıyor mu diye merak etmeden duramıyor insan. İyi bir antivirüs programınız yoksa girdiğiniz sitelere çok dikkat edin, bilgisayarınıza her an virüs bulaşabilir.

Düzelmesi umuduyla..

owen_1

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Öncelikle windows 8 ciddi ciddi sorunlu değil.Benim şuana kadar tek yaşadığım sorun GTA IV açılmaması.Sen en altta virüsler ile ilgili bahsetmişsin.Windows 8 tam aksine virüsler karşısında daha dayanıklıdır.Bir programı açmadan önce güvensiz bulduysa uyarır (smartscreen'idi ismi sanırsam).Bu kadar çok yargılamayın windows 8'i.Daha çok yeni bir yazılım ancak dediğiniz kadar kötü değil.4-5 oyun açmıyor o kadar :)

EmreKozan

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Öncelikle windows 8 ciddi ciddi sorunlu değil.Benim şuana kadar tek yaşadığım sorun GTA IV açılmaması.Sen en altta virüsler ile ilgili bahsetmişsin.Windows 8 tam aksine virüsler karşısında daha dayanıklıdır.Bir programı açmadan önce güvensiz bulduysa uyarır (smartscreen'idi ismi sanırsam).Bu kadar çok yargılamayın windows 8'i.Daha çok yeni bir yazılım ancak dediğiniz kadar kötü değil.4-5 oyun açmıyor o kadar :)
Kardeş Uyumluluk Sorunu Giderme Yolunu Denedinmi ?

Helter

Pattes
En iyi cevaplar
0
Windows XP'den Sonra Vistayı Çıkarmışlardı. Hiç Beğenilmemişti Ve Hemen Win7'yi Çıkartarak Kurtadılar Yakayı. Win8 İçin Şimdiki Zamanın Vistası Diyebiliriz.
Windows 9 bekliyorum şimdilik :D

Zorinkun

Blaze Yokedici
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Use Zorin OS, rahat edinos!!!!

Kurabiyeleri cok severim!! Sevmeyeni de severim!!

bgencacat

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Olsun. Sadece Başlat Tuşu İle Metro Arayüzü Kaldırma Var. Başlat Tuşu Nerdeyse Gereksiz
Başlat tuşundan çıktı ya bu tüm kavgalar, başlat tuşu ve metro arayüzü. Windows 8'in diğer Windows ürünlerine karşı performansında hiçbir sorun yok zaten. Gayet verimli çalışan bir sistem.

Helter

Pattes
En iyi cevaplar
0
Başlat tuşundan çıktı ya bu tüm kavgalar, başlat tuşu ve metro arayüzü. Windows 8'in diğer Windows ürünlerine karşı performansında hiçbir sorun yok zaten. Gayet verimli çalışan bir sistem.
Verimli Ama Betasını İlk Kullandığımda Linux Sanmıştım :p

_ReVenGee_

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Başlat Tuşu Kalktı Ve Daha Güzel Bi Arayüz Geldi Ve İstedigim Şekilde Şekillendirebiliyoruz Ve Bazı Progam'lar Win 8 Desteklemiyo Diye Windows 8.1 Geldi Ve Onda Başlat Tuşu Var Ve Windows 8'deki En Güzel Özellik Çok Hızlı Açılması Tabi Pc'e Göre Degişiyo Mesela Benim Pc 8 Sn'de Açılıyo Arkadaşda Ssd Var 4 Sn Açıyomuş Ve Ekranı 2'e Bölme Sekmesiyle 2 İş Birlikte Yapabiliyosun Windows 8.1'de 3 İş Birlikte'de Yapabiliyosun İllaki Başlat Tuş'unu İstiyosanız Windows 8.1'e Güncelleyin