x-x Kaçtır? [Kanıtladık!]

Kovalski

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
hiçbir sayı kendinden 2 fazlasına eşit olamaz en başta verdiğin eşitlik yanlış sadece mutlak değer ile sağlanabilir bu

_Alecks_

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
Bizler : x-x = 0! Yanlış bilgi veriyorsun !
Sen :

Climpy

System.out.println("Hello world!");
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
dilci olarak; bakarken güldüm xd

PwParadox

Konun için düşüncem profil kapağımda
En iyi cevaplar
0
x-x=0
deyince hiçbir şekilde boş küme çıkmaz. Aksine x reel sayıların bir elemanı çıkar. (x€R)
Elemanı işaretini euro simgesiyle gösterdim 200 iq
Ayrıca boş küme bir sayı değildir.

Shenkenator

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali

Shenkenator

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Söyledin demedim zaten konya açıklık gelmesi için yazdım. Açıkcası pek anlamadım ne demek istediğini.
Şöyle anlatayım. Az önce "x-x=0 diyince hiçbir şekilde boş küme" çıkmaz. Demedin mi? Bu mantıkla "Boş kümenin 0'a eşit olmadığını" demek istediğimi anlayabilirdin. Boş kümenin sayı olmadığını biliyorum zaten. Boş küme "Denklem sağlanmıyor ise boş küme bulunabilir." dedim. Umarım ne demek istediğimi anlamışsındır.

aynkarşim

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Şöyle anlatayım. Az önce "x-x=0 diyince hiçbir şekilde boş küme" çıkmaz. Demedin mi? Bu mantıkla "Boş kümenin 0'a eşit olmadığını" demek istediğimi anlayabilirdin. Boş kümenin sayı olmadığını biliyorum zaten. Boş küme "Denklem sağlanmıyor ise boş küme bulunabilir." dedim. Umarım ne demek istediğimi anlamışsındır.
denklem sağlanmıyor değil ki sağlanıyor x-x = 0 dır zaten ve bunun için x, pw nin dediği gibi reel sayı kümesine ait boş küme falan yok ortada her şey yerli yerinde

Shenkenator

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
denklem sağlanmıyor değil ki sağlanıyor x-x = 0 dır zaten ve bunun için x, pw nin dediği gibi reel sayı kümesine ait boş küme falan yok ortada her şey yerli yerinde
Ben x+2=x (eşit olmayan işlem) için söyledim. Sağlanan denklemlerde "x-x=0" dediğin gibi.

Son düzenleme:

Shenkenator

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
denklem sağlanmıyorsa boş küme olmuyor "çözüm kümesi yok" oluyor, ya da "çözüm kümesi boş küme" oluyor direk boş küme oluyor diyemezsin

Boş küme diyebiliriz. Buna benzer bir sitede örneği bulunmaktadır. Bu örneğin resmini size alta paylaştım. İnternet'e "Çözüm Kümesi boş küme olursa" yazın.
Not: Biz lise öğrencisiyiz. Boş kümeyi iyi biliyoruz. Boş kümeyi tam öğrenmeden cevap yazmayın.

139283

Doğruyu söyleyen kişinin bir alıntısını yapacağım:

Denklem değilse de zaten çözüm kümesi de yoktur. Zaten verdiğin örnekte x'in "çözüm kümesi" "boş küme". Çünkü x'in yerine ne yazılırsa yazılsın denklem sağlanmıyor.

Son düzenleme:

Jakinda

Blind Bandit
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Hala kanıtlamaya çalıştığın şey ne anlayamadım. Evet yukarıdaki çözüm kümesi boş küme olur bilinen bir şey ama sen bize neyi kanıtlamaya çalışıyorsun belli değil. Ben de cidden trollemeye çalıştığını düşünmeye başladım.