Xbox Series X'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi!

DarkSad

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
1598004832246.png

Xbox Series X'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi!
Merhaba değerli forum okurları, bu konumuzda Xbox'ın yeni çıkaracağı Series X adlı konsolun çıkış tarihi, fiyatı ve birkaç bilgi hakkında konuşacağız. Hadi konumuzun detaylarına geçelim.

Xbox şirketi, piyasayı domine eden ve rakiplerine fırsat tanımayan bir şirkettir. Bazı aralıklarla konsol çıkaran şirket, PlayStation firmasının en büyük rakibidir. Bu konumuzda, 2020 yılı içerisinde çıkması planlanan oyun konsolunun fiyatı ve çıkış tarihi belli oluyor. Fiyatı çok iç açıcı olmasa da performansı ve marka adı için bile alınabilecek bir konsol. Diğer konsolların aksine dikey bir yapıda olan Series X, 2019 E3'te bize ve oyunculara tanıtılmıştı. Xbox'un yeni nesil için çıkaracağı en iyi performans sergileyen oyun konsolu olan Xbox Series X'in fiyatına ve çıkış tarihine bakmaya ne dersiniz? Hadi başlayalım!

1598005092006.png

Xbox Series X'in Fiyatı Kaç TL?
Xbox Series X'in fiyatı için herhangi bir açıklama yapılmasa bile 500 dolar üzerinden satışının yapılacağı tahmin ediliyor. Bu fiyata göre Türkiye fiyatını ele alacak olursak 7,000 - 7,500 TL arası bir fiyat ortaya çıkıyor. Tabii ki Microsoft cephesinden bir açıklama gelene kadar net bir rakam veremeyiz fakat fiyatın ucuz olacağını hiç kimse düşünmüyor. Hele Türkiye tarafından uygulanan vergiler, 3,000 TL'lik bir ürün 10,000 TL yapabiliyor. Şu anda fiyat konusunda net bir fikrimiz olduğu için gözümüzde büyütmemize gerek yok. Fiyatı, Sony'nin fiyatlandırması da etkileyebilir. Yakın zamanda fiyatın açıklanması bekleniyor fakat şu anda net bir açıklama gelmedi. Xbox Series X, PlayStation 5'e rakip olarak geliştirilen ve piyasadaki en büyük rakibini domine etmek için hazırlanmaktadır. Bu yüzden fiyat konusunda onlara göre hareket edecekler. Yani, PlayStation yeni konsolunu 599 dolar üzerinden sunarsa, Xbox yeni konsolunu 499 dolar üzerinden sunacak. Kısacası PlayStation'dan daha ucuz bir konsol sunarak hem belirli bir kitleyi çekecek hem de reklamını yapmış olacak

Xbox Series X Ne Zaman Çıkacak?
Uzun zamandır heyecanla beklenen bu konsolun çıkış tarihi hiç ama hiç uzak değil. Yeni nesil oyun konsolları yani PlayStation 5 ve Xbox Series X, 2020-2021 yılları içerisinde çıkması bekleniyor. Tabii ki hiçbir şirket net bir tarih vermedi fakat Xbox Series X'in çıkış tarihi Ekim veya Kasım ayı içerisinde olacak. Birkaç ülkede bu çıkış dönemine "Holiday" adı veriliyor. Şu ana kadar net bir açıklama yapmayan Microsoft, Sony gibi oyuncuları ve oyunseverleri merakla bekletmeyi seviyor.

Bu konumuzda dünyanın en önemli ve en çok bilinen oyun konsolu şirketi Xbox'ın yeni çıkaracağı Series X adlı konsolun tahmini fiyatına ve çıkış tarihine göz attık. Konuyu okuduğunuz için teşekkür ederim. Sağlıcakla kalın!

Vantoxic

"Only" those who are on the right track win.
En iyi cevaplar
3
Ruh hali
Buna sevindim :1:
Ancak alamayacak olmak acı :üzgün:

Zorinkun

Blaze Yokedici
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
bir kişi neden bu fiyata konsol alır anlamıyorum

Vantoxic

"Only" those who are on the right track win.
En iyi cevaplar
3
Ruh hali
bir kişi neden bu fiyata konsol alır anlamıyorum
Normalde avrupada yaşarsan her evde olan bir şey yani pc gibi vs. Çünkü avrupadaki ortalama aylıkların 4/1'i gibi bir şey ediyor bizim için ise yıllık kazancın 3/1'i gibi bir şey ediyor. Ayrıca yükselen tek şey keşke konsollar olsa :üzgün:

DarkSad

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Normalde avrupada yaşarsan her evde olan bir şey yani pc gibi vs. Çünkü avrupadaki ortalama aylıkların 4/1'i gibi bir şey ediyor bizim için ise yıllık kazancın 3/1'i gibi bir şey ediyor. Ayrıca yükselen tek şey keşke konsollar olsa :üzgün:
Avrupa'nın asgari ücreti ile bizimkinin arasında dağlar kadar fark var. Bunu bir işçi bile alabilecek düzeydeyken vergi sayesinde bizim almamızın yanına bile yaklaşamıyor. Hele döviz farkları ve yurt dışı kaynaklı üretim bizim gibi ailelerin alma olanaklarını iyice düşürüyor. Ülkemizi kötülemiyorum fakat bu vergiler bir an önce azaltılması gerektiğini düşünüyorum.

Zorinkun

Blaze Yokedici
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
ben sadece türkiye için konuşmadım ki, bir konsol için para verilmez

DIO

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Avrupa'nın asgari ücreti ile bizimkinin arasında dağlar kadar fark var. Bunu bir işçi bile alabilecek düzeydeyken vergi sayesinde bizim almamızın yanına bile yaklaşamıyor. Hele döviz farkları ve yurt dışı kaynaklı üretim bizim gibi ailelerin alma olanaklarını iyice düşürüyor. Ülkemizi kötülemiyorum fakat bu vergiler bir an önce azaltılması gerektiğini düşünüyorum.
Vergi değilde, bu tür konsolların ve oyunlarının euro/dolar üzerinden bize satılmasından dolayı bu denli pahalılar diye biliyorum ben.

DarkSad

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Vergi değilde, bu tür konsolların ve oyunlarının euro/dolar üzerinden bize satılmasından dolayı bu denli pahalılar diye biliyorum ben.
Yurt dışı fiyatı 500 dolar olan bir şeyin kur farkıyla ülkemizdeki fiyatı 3,500 TL olması gerekirken satış fiyatı 10,000 TL olan bir konsolun fiyatını açıklamanın tek yolu vergidir.