[YARDIM] Hala Olmuyor Bu Port İşi.

bea

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Merhabalar Forum Giren Arkadaşlarım.Biliyorsunuz ki Daha Önceden de Buraya Yazmıştım Port Açamadığımı.Bu Hafta Biraz Daha Araştırıdım.DMZyi Etkinleştirip Kendi Cihazıma Yönelttim.Kendi Ağımda İken Ping Atabiliyordum Fakat Farklı Bir Cihazda,Farklı Bir Ağda Ping Attığımda Bir Cevap Alamıyorum.ip-adresim.net dende 25565 Portunu Kontrol Ettiğimde de Yanıt Alamıyordum.Nasıl Yapacağız Bu Port İşini Anlamadım.Çok Araştırdım Fakat Araştırdıklarım Olmadı.Ayrıca Burada Anlattığım Durumu Antivirüs Ve Güvenlik Duvarı Kapalı İken de Denedim.Yine de Cevap Alamadım.
Ne Yapmalıyız?Bu Konuyu İyi Bilen Varsa Yazabilir mi?

Bernard

Бернард
Site Danışmanı
Geliştirici
En iyi cevaplar
61
Port ile kurmak zorunlu bir seçenek değil. Hamachi ile kurmaya çalış. Her modem port açmayı desteklemez.

Bernard

Бернард
Site Danışmanı
Geliştirici
En iyi cevaplar
61
Modemin Markası :ZyXEL Modeli: VMG3312-B10B
Şu anda aynı modemi bende kullanıyorum. İstediğim gibi port açabiliyorum. İstediğim gibi hamachi sunucu açabiliyorum. İstediğim oyunda port ile yönlendirme yapabiliyorum. Yaptığın ayarlarda atladığın bir şey olabilir.

Gutenberg

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Modemin Markası :ZyXEL Modeli: VMG3312-B10B

Admin Paneli > Durum > Cihaz Bilgileri > Wan Bilgisi bölümüne gelip,

Modemin VDSL ise;

"WAN Türü: PTM
WAN Adı : MyISP_PTM
"

Modemin ADSL ise;

"WAN Türü : ATM
WAN Adı : MyISP_ATM"

yazacaktır.

Ağ Ayarı'na girip NAT'ı seç, açılacak sayfada Port Yönlendirme'ye gir, Başlat > Cmd > ipconfig /all yazdıktan sonra IpV4 yazan yerin yanındaki adresi al.

Hizmet Adı: Minecraft
Wan Arayüzü: MylSP_ATM
Sunucu IP Adresi: Kendi adresini buraya yazacaksın.
Başlangıç Portunu Tetikleme: 25565
Bitiş Portu: 25565
Çeviri Başlangıç Portu: 25565
Çeviri Bitiş Portu: 25565
Protokol: TCP/UDP

olarak ayarla. Yeni port olarak ayarlamalısın, eskileri var ise sil.

Tüm bu ayarları yaptıktan sonra bu siteden açtığın port çalışıyor mu diye kontrol et.

bea

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Admin Paneli > Durum > Cihaz Bilgileri > Wan Bilgisi bölümüne gelip,

Modemin VDSL ise;

"WAN Türü: PTM
WAN Adı : MyISP_PTM
"

Modemin ADSL ise;

"WAN Türü : ATM
WAN Adı : MyISP_ATM"

yazacaktır.

Ağ Ayarı'na girip NAT'ı seç, açılacak sayfada Port Yönlendirme'ye gir, Başlat > Cmd > ipconfig /all yazdıktan sonra IpV4 yazan yerin yanındaki adresi al.

olarak ayarla. Yeni port olarak ayarlamalısın, eskileri var ise sil.

Tüm bu ayarları yaptıktan sonra bu siteden açtığın port çalışıyor mu diye kontrol et.
Peki DMZ İçin Kendi IP Adresimizi Kullanmamız Sonuçlara Etki Eder mi?

Gutenberg

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Peki DMZ İçin Kendi IP Adresimizi Kullanmamız Sonuçlara Etki Eder mi?

Evet etki eder, portlar seçtiğimiz IP adresine veya elle girdiğimiz IP adresine yönlendirilmiş olur. ancak DMZ kullanılmasını önermiyorum ben. Ne için kullanıyorsun DMZ'yi?

bea

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Evet etki eder, portlar seçtiğimiz IP adresine veya elle girdiğimiz IP adresine yönlendirilmiş olur. ancak DMZ kullanılmasını önermiyorum ben. Ne için kullanıyorsun DMZ'yi?
WANın Merkezini Kendi Bilgisayarıma Çekip Düzeltmeye Çalışmıştım Bağlantı İşini Ama Ping Bile Attıramadım Başka Bir Ağdan.

Gutenberg

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
WANın Merkezini Kendi Bilgisayarıma Çekip Düzeltmeye Çalışmıştım Bağlantı İşini Ama Ping Bile Attıramadım Başka Bir Ağdan.

Ben o kadar detaylı bir bilgiye sahip değilim, dolayısıyla net bir bilgi vermem doğru olmaz. Az önce verdiğim ayarları uyguladıktan sonra portu açabildin mi?

bea

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Ben o kadar detaylı bir bilgiye sahip değilim, dolayısıyla net bir bilgi vermem doğru olmaz. Az önce verdiğim ayarları uyguladıktan sonra portu açabildin mi?
Hayır,Açılmadı.Serverıda Açtım Fakat Kapalı Gözükyor.Online Mod True Ve Offline Modda Çalıştığını Söylüyor Server.

Cazcez

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
1
port adreslerine güvenlik duvarından izin ver kapalı dahi olsa güvenlik duvarı giden ve gelen kurallar çalısmayı sürdürüyor
güvenlik duvarının ayarlarından gelişmiş sekmesinde giden kurallara yeni kural ekle ordan tcp veya udp olarak hangisiyle açıyorsan ona göre izin ver porta
giden kurallarda olmasa gelen kurallarda dene o da olmazsa internet sağlayıcını ara port açmanı engellemis olabilirler aradığında açarlar

Son düzenleme:
  • Beğen
Reactions: bea

Cazcez

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
1
yukardaki yorumumu değistirdim bakabilirsin