[Yardım]Suda ilerlemeye çalışınca teleport olma.

Slower1903

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
----Herkese merhaba.Bugün sizden bir yardım isteyeceğim redstone ile ilgili.
Bir parkur map yapmayı düşünüyorum. Ve bu parkur mapte oyuncuların düşecekleri yer su olacak ve suda ilerlemeye çalışınca benim istediğim yere teleport olacaklar. Nasıl olacak. Ben scoreboard iledir diye düşündüm ama yapamadım.
--- Şimdiden teşekkürler.

Exo

Gray
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Suyun üstüne Tripwire Hook ve String çekersin aktif ettirirsin bu belirlediğin command blocklarını.

TheRedstoneEngineer

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
İlerleme değil de suya değdiği anda ışınlanması daha kolay fakat illa suda yürüyecek dersen yine yapılır yürüme katılırsa scoreboard ile olur.
Kod:
execute @a - - - detect - - - water 0 /tp x y z
Bu kod suyun içinde olan oyuncuyu x y z koordinatlarına ışınlar.
İlle yürüyecek dersen stat.walkOneCm mi öyle bir şey vardı onu ekliyceksin sonra sıfırlayacaksın koddaki @a kısmına skoru ekleyeceksin önlem olarak sprintOneCm de eklersen koşma durumunu da almış olursun tedbir amaçlı. Bilgisayara geçince daha iyi anlatırım.

Edit: Yanlış yazmışım düzelttim.
GT-P5110 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

Centeglassered

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Su bir seviyenin altında değil mi? y koordinatına bakabilirsin. Ama eğer harita ayrı bölümlerden oluşuyorsa veya koordinat bazı yerlerde sorun çıkarırsa @TheRedstoneEngineer 'ın her zaman B planı vardır.

TheRedstoneEngineer

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Su bir seviyenin altında değil mi? y koordinatına bakabilirsin. Ama eğer harita ayrı bölümlerden oluşuyorsa veya koordinat bazı yerlerde sorun çıkarırsa @TheRedstoneEngineer 'ın her zaman B planı vardır.
Gerek yok ki. Benim verdiğim komut çalışacaktır. Adamın koordinatında su varsa komut çalıştırmakta.

Slower1903

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
İlerleme değil de suya değdiği anda ışınlanması daha kolay fakat illa suda yürüyecek dersen yine yapılır yürüme katılırsa scoreboard ile olur.
Kod:
İlle yürüyecek dersen stat.walkOneCm mi öyle bir şey vardı onu ekliyceksin sonra sıfırlayacaksın koddaki @a kısmına skoru ekleyeceksin önlem olarak sprintOneCm de eklersen koşma durumunu da almış olursun tedbir amaçlı. Bilgisayara geçince daha iyi anlatırım.

Bilinmeyen komut diyor komut bloğuna yazdım.

furkan3000

Obsidyen Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
62
Ruh hali
Kod:

Güzle yöntem gayet iyide anlatmıssın