Yaz Tatilinizi Yakmayın

Admicos

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Yazın TEOG'a çalışmak için embesil olmak lazım. Zaten kolay bir sınav olduğu için sadece sene içinde çalışınca ve heyecan olmayınca yapılıyor. Kendimden biliyorum. Ben 14 yaşındayım (2003'lüyüm. Sınava bu sene girdim.) yaz tatilinde hiç çalışmadığım halde sınavda toplamda 10 yanlışım çıktı. Üçüncü falanım herhalde.
Nerdeyse hiç çalışmadım, okul zamanımın 50%'sinden fazlasında uyudum ve hala iyi bir notum var. Heyecan boş yere zorlaştırıyor sınavı.

CelilOguz

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Heyecan boş yere zorlaştırıyor sınavı.
İlk sınavda heyecan yüzünden bizim ineklerin notu inanılmaz yerlerdeydi. Ortalama bir denemede full çeken ya da 1-2 yanlış yapanlar matematik ve Türkçe'den 10 yanlış yapmıştı abartmıyorum.

Kendim için senin belirttiklerinin üstünden geçeyim.

1- Müziğe ilginiz varsa herhangi bir enstrüman çalmayı öğrenebilirsiniz.
Müziğe ilgim yok. :/

2- Yazılım öğrenebilirsiniz.
Zaten işime yarayacağını düşündüğüm 2 dili de yeterince biliyorum.

3- Tatile düzgün bir yere gidin.
Para yok ve ailem gelmeden gidemem :/

4- Hikaye, senaryo, şiir vesaire yazın.
Hikaye, senaryo, şiir gibi şeyler her gün oturup yapabileceğiniz şeyler değil. İlham geldikçe yapabilirsiniz ki bana ilham çok az geliyor :/

5- Photoshop öğrenin ya da çiziminizi geliştirin.
Çizim yapmayı hiç sevmem. Zaten resim dersim de 1. sınıftan beri kötü :/

5- Bunların hiç birisini yapamıyorsanız çalışın. (Konuda 2 tane 5 koymuşsun...)
Oyun oynayabilirken eğer çalışırsam asıl o zaman yaz tatilimi yaktığımı düşünmüş olurum.

Extra: Kitap okuyun ve film izleyin
Aslında zaten film izliyorum. Bunu niye aldım acaba :D

Kısaca benim için yaz tatilini oyun oynayarak geçirmekten başka pek bir seçenek yok. Annem ve babam da bu konuda sürekli üstüme geliyorlar ama durum ortada işte.
Dil öğrenebilirsin istersen. 5 dil bildiğini söylermişsin yerlerdeyim :D

CoffeeBeat

Zindev
En iyi cevaplar
0
Yazın vaktimin büyük bi kısmını sig-öhm bisiklet sürerek,kitap okuyarak,golf oynayarak ve GYM'a giderek geçireceğim.

AylinWinner

Neko-chan
En iyi cevaplar
0
Animecisin ya ondan, Animecilerin işleri genelde anime izlemek, (bir kısmının hentaü izleyip malum olayı yapmak) resim,manga çizmek, grafik tablette uğraşmaktr ya ondan dedim.
Aynısı ama hentaü izlemiyorum ya. Haklısın manga karakterleri çizmeyi düşünüyorum. Açarım arkada sevdiğim şarkıyı. Dışla ortamı keser tablete yönelir ve çizmeye başlardım. :b

SarıBücürIsBack

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Ya da İngilizcelerini de geliştirebilirler. Bunun için şarkı sözü falan çevirebilirler.
http://lyricstranslate.com/tr
Güzel siteymiş açıkçası ama ben oyun oynayarak yabancı dillerin daha iyi geliştirilebileceğini düşünüyorum.

Mesela ingilizcemin %90'ını oyunlardan ve internet sitelerinden %10'unu okuldan falan öğrenmitşiM. Şu sıralar Arapça öğreniyorum o da aynı şekilde.

AlbusDumbledore

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Üniversiteye geçtik çok şükür. LYS sonuçları açıklansın bakalım sonra ne üzerine kafa yorucağımızı düşünücez.

CelilOguz

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Güzel siteymiş açıkçası ama ben oyun oynayarak yabancı dillerin daha iyi geliştirilebileceğini düşünüyorum.

Mesela ingilizcemin %90'ını oyunlardan ve internet sitelerinden %10'unu okuldan falan öğrenmitşiM. Şu sıralar Arapça öğreniyorum o da aynı şekilde.

İlk kısma kesinlikle katılıyorum. Mümkün mertebe yamasız oyun oynayarak da dil geliştirilebilir. Ayrıca Ben Skyrim'e mod çeviriyorum mesela bu tip şeyler de yapılabilir.