Zamanında çoğu kişinin yapamadığı öldürünce para verme skripti fikri

Kovalski

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Redstone ile uğraşırken aklıma geldi birden tabi ondan önce bilmeyenler için başlıkta yazdığım fikri anlatıcam. Forumda bayağı bi kişi şunu istiyodu ben mesela birini öldürdüm ya bana para gelicek. Fakat bu sistem nerden bakarsan bak buglanabilir yani arkadaşını kesersin bunu önlesen yine başka bir şey patlak veriyor ben bayağı mantıklı bi yolunu buldum.

Fikir

Her 24 saatte bir giriş yaptıkları taktirde oyuncuların envanterine özel bi eşya eklenicek. Anlatım kolaylığı için bu eşyaya kova diyelim. Bu eşya'nın olayı envanterimizden kesinlikle çıkaramıyor olmamız ve çıkarmanın tek yolu ise birinin sizi öldürmesi. Birisi bu şekilde sizden kovalarınızı alırsa kova sayısı X belirlediğimiz para miktarı kadar para kazanıcak. Örnek verirsek 20kova.10000=200000TL kazanıcak. Bu sistemi daha eğlenceli hale getirmek için kova sayısıyla orantılı olarak oyuncuya özellikler verebilirsiniz yani 60 gün ölmeyen birisinde 60 adet kova olucak ve 60 kovası olduğu için ekstra hasar vb şeyler verebilirsiniz oyunculara.

Extra

Bu özel eşyaya tıklandığında chatte "Kovalski 28 Gündür Ölmedi!" gibi mesajlar çıkarabilirsiniz havalı olur.

java10

kız çava bana kahve yap
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
güzel fikir, yaparım bi ara .-.

Whoisthatinblack

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bir adet fake hesap açılır, bu fake hesap ile her gün 1 defa sunucuya giriş yapılır, yeterli sayıya ulaşıldığı düşünüldüğünde bu fake hesap asıl hesap ile öldürülür ve para cukka edilir. (Bunu bot şeklinde bir sürü hesap ile yapabilir hatta tamamen otomatik hale getirebilirsiniz)
Ayrıca envanterde eşya saklamaya kalkarsanız bir sürü bug ile uğraşırsınız, bunun yerine bunu veri olarak saklamak daha mantıklıdır. "HashMap<UUID, Integer> survivalScores;" gibi.

MegaCrafter

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Benim bildiğim bir sistemde bir kişiyi öldürdüğümüzde o kişinin parasının %2'sini alabiliyorduk. Eğer bu sistemi kullanırsak aklıma gelen bütün buglardan kurtulabiliriz. Ayrıca senin dediğin "28 gündür ölmedi" mantığını da birazcık ele getiriyor. Sonuçta oyunun zengin kişilerini öldürürsen paralarının %2'si daha büyük bir miktar olacaktır.

java10

kız çava bana kahve yap
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bir adet fake hesap açılır, bu fake hesap ile her gün 1 defa sunucuya giriş yapılır, yeterli sayıya ulaşıldığı düşünüldüğünde bu fake hesap asıl hesap ile öldürülür ve para cukka edilir. (Bunu bot şeklinde bir sürü hesap ile yapabilir hatta tamamen otomatik hale getirebilirsiniz)
Ayrıca envanterde eşya saklamaya kalkarsanız bir sürü bug ile uğraşırsınız, bunun yerine bunu veri olarak saklamak daha mantıklıdır. "HashMap<UUID, Integer> survivalScores;" gibi.
authme de sanırım aynı aynıden .. kişi kaytı olabilir ayarı var onu açarız muhtemelen sorun çözülür, ama modem resetlemeyede uğraşmaları lazım bu arada oyuncu oyuna girdiğinde 1milyon tl parası olmuyor sonuçta 30 ile başlatırsın ve kazandığın para harcadığın zamana değmiyceği için bi sıkıntı olacağına inanmıyorum bana göre gayet iyi bi sistem

MrDaimon

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Güzel bir sistem yapılınca Forum'da paylaşılırsa ihtiyacı olan herkesin işine yarayabileceğini düşünüyorum.

EquiliBrium

Elmas Madencisi
Emekli
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Sistem güzele benziyor ama tek sıkıntısı çok fazla bug çıkma ihtimali var.

GameKingTr59

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Saldıran kişinin ve ölen kişinin IP adresleri kontrol edilir eğer ki bunlar aynı ise işlem iptal edilir.

Kovalski

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Sistem güzele benziyor ama tek sıkıntısı çok fazla bug çıkma ihtimali var.
Envanterdeki bi eşya nasıl buga sebep olabilir olabilecek en temiz sistem bence

Yan hesap olayı bence engellenebilir zaten 2 hesap açmak için ip yenilemek vb ile uğraşmasıda gerekicek herkesin yapmaya uğraşıcağı bir şey değil. 2.Dediğin şey mantıklı ama.
Oyuncu her girişinde ip adresini yenileyecek kadar işsiz değilsede ip adreslerindende anlaşılabilir

Whoisthatinblack

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
authme de sanırım aynı aynıden .. kişi kaytı olabilir ayarı var onu açarız muhtemelen sorun çözülür, ama modem resetlemeyede uğraşmaları lazım bu arada oyuncu oyuna girdiğinde 1milyon tl parası olmuyor sonuçta 30 ile başlatırsın ve kazandığın para harcadığın zamana değmiyceği için bi sıkıntı olacağına inanmıyorum bana göre gayet iyi bi sistem
Envanterdeki bi eşya nasıl buga sebep olabilir olabilecek en temiz sistem bence

Yan hesap olayı bence engellenebilir zaten 2 hesap açmak için ip yenilemek vb ile uğraşmasıda gerekicek herkesin yapmaya uğraşıcağı bir şey değil. 2.Dediğin şey mantıklı ama.
Oyuncu her girişinde ip adresini yenileyecek kadar işsiz değilsede ip adreslerindende anlaşılabilir

IP adresi değiştirmek ne kadar basit bilir misiniz? Modem arayüzüne girersin, bağlantıların bulunduğu bölümü açarsın, wan, iptv, internet vs. gibi isimlerde bağlantılar görürsün, internet bağlantını bulup tek tuşla devredışı bıraktıktan sonra tekrar tıklayarak aktifleştirirsin. Bütün bu işlem 10 saniyeden kısa sürer kaldı ki arayüzü kapatmadığını varsayarsak 5 saniyede işlem bitmiş olur ve tadaaa yeni ip adresin hazır.

Saldıran kişinin ve ölen kişinin IP adresleri kontrol edilir eğer ki bunlar aynı ise işlem iptal edilir.
Bir adet arkadaş bulunur...

java10

kız çava bana kahve yap
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
IP adresi değiştirmek ne kadar basit bilir misiniz? Modem arayüzüne girersin, bağlantıların bulunduğu bölümü açarsın, wan, iptv, internet vs. gibi isimlerde bağlantılar görürsün, internet bağlantını bulup tek tuşla devredışı bıraktıktan sonra tekrar tıklayarak aktifleştirirsin. Bütün bu işlem 10 saniyeden kısa sürer kaldı ki arayüzü kapatmadığını varsayarsak 5 saniyede işlem bitmiş olur ve tadaaa yeni ip adresin hazır.
:) onu bilmiyordum ancak ip değiştirdiğinde sanırım açık olan mc ler(sunucuda ise) kapanıyor diye biliyorum yanlış mıyım?

MrDaimon

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0

Bir adet arkadaş bulunur...
Üşengeç biri değilse dediklerini yapar. [emoji1]

iPhone 8 - Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi