Dünya DÜZ Mü ? Tartışmaya açığım.

AzlaazTR

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Uçağa bindin varsayarak yazıyorum. Bunu hayatımda uçağa pek binmiş bir insan değilim tutsan 5-6 keredir. Fakat uçağın camından dışarıya baktığında dünyanın şeklinin küre yani geoid olduğunu çok rahat bi şekilde farkediyorsun. Şöyle bu manzara karşına çıkıyor.

Şöyle bi durum karşına çıkıyor.

really? Doğru KEBAB Usta he rzaman doğrusunu bilir

Son düzenleme:

Whoisthatinblack

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0

kameranın lensi güzelmiş.
Avusturalyadaki bir gölü okyanus gibi göstermiş.
Yalnızca bilimsel olmayan saçma sapan dayanaklara ve komplo teorilerine bakarak dünya düzdür diyebiliyorsan; o sayfadaki tek bir videoyu değil, tüm bilgileri görebilmelisin. Ayrıca madem bu kadar eminsiniz dünyanın düz olduğuna; neden dünyanın sonuna gidip, orada ne olduğuna bakıp, bize kanıt sunmuyorsunuz?

AzlaazTR

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
pascia kral adam

Son düzenleme:

Midoss

Bay Boş
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Iklimlerin oluşumunu aciklamayan bir komplo teorisi

SM-G800H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

KebabReyiz1

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Uçağa bindin varsayarak yazıyorum. Bunu hayatımda uçağa pek binmiş bir insan değilim tutsan 5-6 keredir. Fakat uçağın camından dışarıya baktığında dünyanın şeklinin küre yani geoid olduğunu çok rahat bi şekilde farkediyorsun. Şöyle bu manzara karşına çıkıyor.

Şöyle bi durum karşına çıkıyor.

really? Doğru KEBAB Usta herzaman doğrusunu bilir muhteşem ileri modern fiziğiyle gerçeğin aslında ne olduğunu gösterdin tebrik ederim.(!)
ehem şimdi yazdığına iyi bakalım.
mv^2/2 yani kütle.hız.2/2
orda hızın karesini aldığınız varsayarak direk kopyalayıp 1/2 olarak değiştirmiştim. Dalga geçiyim derken fail olmuşsunuz.

Midoss

Bay Boş
En iyi cevaplar
1
Ruh hali

Bu videou da izlemelisiniz

SM-G800H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

AzlaazTR

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
ehem şimdi yazdığına iyi bakalım.
mv^2/2 yani kütle.hız.2/2
orda hızın karesini aldığınız varsayarak direk kopyalayıp 1/2 olarak değiştirmiştim. Dalga geçiyim derken fail olmuşsunuz.
Hız.2 nerdne çıkıyor "^" ifadesi üssü ifadesi olarak kullanıyorum. parentez koymam gerekirdi o kısımda fakat senin dediğinde kütle.hız/2 oluyor bu ise hızın^2 almayı unuttuğun anlamına geliyor fail bey.

KebabReyiz1

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Hız.2 nerdne çıkıyor "^" ifadesi üssü ifadesi olarak kullanıyorum. parentez koymam gerekirdi o kısımda fakat senin dediğinde kütle.hız/2 oluyor bu ise hızın^2 almayı unuttuğun anlamina geliyor fail bey.
Hız çarpı 2 sizin yazdığınız beyefendi.

AzlaazTR

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Hız çarpı 2 sizin yazdığınız beyefendi.
["Manyetik güç" mv^2/2 + m.g.h ve total enerji enerji korunum kanunu yerçekimine etki eder dünyanın kütlesini "x" olarak alırsak. x.1600^2/2 bunun hepsi yerçekiminin manyetik gücü dediğin fiilin enerji korunumu dolasıyla potansiyele dönüşmesidir. ./ Ha son olarak Uçağa bindin mi hiç?] bunu yazmıştım ciddi mısın sen m.v^2/2 'nin sen mükemmel matematiğinle m.v.1 olduğunu mu söylüyorsun? İşlem önceliği şu şekildedir.

Bu durumda benim yazdığım şu şekilde açıklanır. m.v'nin karesi = v^2 bu sayının 2yle bölünümü.​

KaanGunlu

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0
Dünya düz olsaydı çekirdek olmazdı, bitti.
Çekirdeğe giden var mı ? Yok.
Çekirdeği gören var mı ? Yok.
Çekirdek kanıtlandı mı ? Yok.

Ayrıca eğimli görüyorum o halde yuvarlaktır mantığı çok yanlış.
Bu tamamen perspektif ile alakalı.

Diyelimki sis sizin görüşünüzü 1x metreye sınırlıyor; yüksek bir yerden uzağa bakarsanız dümdüz görmezsiniz, eğimli görürsünüz. Bu perspektiften dolayıdır.

KebabReyiz1

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
["Manyetik güç" mv^2/2 + m.g.h ve total enerji enerji korunum kanunu yerçekimine etki eder dünyanın kütlesini "x" olarak alırsak. x.1600^2/2 bunun hepsi yerçekiminin manyetik gücü dediğin fiilin enerji korunumu dolasıyla potansiyele dönüşmesidir. ./ Ha son olarak Uçağa bindin mi hiç?] bunu yazmıştım ciddi mısın sen m.v^2/2 'nin sen mükemmel matematiğinle m.v.1 olduğunu mu söylüyorsun? İşlem önceliği şu şekildedir.

Bu durumda benim yazdığım şu şekilde açıklanır. m.v'nin karesi = v^2 bu sayının 2yle bölünümü.​

Anlatmak istediğim şu.

NoPermission

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Çekirdeğe giden var mı ? Yok.
Çekirdeği gören var mı ? Yok.
Çekirdek kanıtlandı mı ? Yok.

Ayrıca eğimli görüyorum o halde yuvarlaktır mantığı çok yanlış.
Bu tamamen perspektif ile alakalı.

Diyelimki sis sizin görüşünüzü 1x metreye sınırlıyor; yüksek bir yerden uzağa bakarsanız dümdüz görmezsiniz, eğimli görürsünüz. Bu perspektiften dolayıdır.
Dünya düz olsaydı tepe taklak olurduk, Dünya'nın sınırınıda kimse çekmedi, çekirdek yok diyelim o zaman da yer çekimi olmazdı, atmosfer mantığı tamamen çöküşte, dönüş sağlanamazdı, Güneş ve Aydan gelen ışınlar sürekli aynı olurdu vs. vs. Bence yeterince bitti.