Bir Sunucudan Neler Beklersiniz?

air

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Amaca uygun olmayan yorumlar yapmanın sebepleri nedir?

Arkadaş, oyun türünü söylemiş ve sizden ne gibi şeyler olmasını istediğinizi sormuş. Zaten konuya girerken "Java en iyisi, Skript'e ölüm!" gibi mesajlar göreceğimi çok iyi biliyordum fakat gidip ona "Şu oyun modlarını yap." gibi şeyler söylemeniz sadece mesaj kastığınızı gösterir.

Zaten türü belirlenmiş ve ileride çekirdek bir sunucu olduğu belirtilmemiş. Bu yüzden oyunda görmek istediğiniz sistemleri söyleseniz, herkes için daha iyi olur muhtemelen. Benim fikrim ise, oyundaki şeyleri kısıtlamak yerine, oyunda olmayan şeyler yapıp, oynanış bölümünün çoğunu o sistemlerden yürütmendir.

Oyundaki varsayılan şeyleri kısıtlama, yapacaklarını yeni sistemlerden yap.
Daha iyi sonuç alırsın...

Breakthrough

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
sanırım sen herkesi tanıyorsun ki böyle bir yorum yazıyorsun..
Neyin ne oldugunu, kimin nasil biri oldugunu biliyorum dostum.
Siz cok biliyor gibi konusuyorsunuz.

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Walden

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Amaca uygun olmayan yorumlar yapmanın sebepleri nedir?

Arkadaş, oyun türünü söylemiş ve sizden ne gibi şeyler olmasını istediğinizi sormuş. Zaten konuya girerken "Java en iyisi, Skript'e ölüm!" gibi mesajlar göreceğimi çok iyi biliyordum fakat gidip ona "Şu oyun modlarını yap." gibi şeyler söylemeniz sadece mesaj kastığınızı gösterir.

Zaten türü belirlenmiş ve ileride çekirdek bir sunucu olduğu belirtilmemiş. Bu yüzden oyunda görmek istediğiniz sistemleri söyleseniz, herkes için daha iyi olur muhtemelen. Benim fikrim ise, oyundaki şeyleri kısıtlamak yerine, oyunda olmayan şeyler yapıp, oynanış bölümünün çoğunu o sistemlerden yürütmendir.

Oyundaki varsayılan şeyleri kısıtlama, yapacaklarını yeni sistemlerden yap.
Daha iyi sonuç alırsın...
%100 sen @admiraldus sun :(
sunucudan biz bunu bekliyoruz; skript kullanmamasını

bu da bir öneri dostum, başka yerlere çekmeyin
tamam mı @admiraldus susturulman kalkınca kendi hesabın ile cevaplarsan iyi olur, yan hesaplar ile uğraşma.

benim kim olduğumu, ne olduğumu bilmiyorsun :(
biz çok biliyoruz evet, skript kullanmayın ve kullandırtmayın.

skript ile sunucusunu donatan ve mmorpg sunucusu hazırlayan bir arkadaş vardı (kendisi çok iyi bir skriptçi maalesef) @java9 bilir şu an onlar birçok sorun yaşıyor ve eklenti ile baştan yazacaklar :(

Breakthrough

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
%100 sen @admiraldus sun :(
sunucudan biz bunu bekliyoruz; skript kullanmamasını

bu da bir öneri dostum, başka yerlere çekmeyin
tamam mı @admiraldus susturulman kalkınca kendi hesabın ile cevaplarsan iyi olur, yan hesaplar ile uğraşma.

benim kim olduğumu, ne olduğumu bilmiyorsun :(
biz çok biliyoruz evet, skript kullanmayın ve kullandırtmayın.

skript ile sunucusunu donatan ve mmorpg sunucusu hazırlayan bir arkadaş vardı (kendisi çok iyi bir skriptçi maalesef) @java9 bilir şu an onlar birçok sorun yaşıyor ve eklenti ile baştan yazacaklar :(
Ne hikmetse benim sunucumdaki 6000 satır skript hiç sorun çıkarmadı :/.
Boş konuşuyorsunuz dostlar...

Walden

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Ne hikmetse benim sunucumdaki 6000 satır skript hiç sorun çıkarmadı :/.
Boş konuşuyorsunuz dostlar...
@kahverengi
@blackone1991
bu arkadaşların ikiside mmorpg sunucusu hazırladı ve sorun yaşadılar :(
sence satır önemli mi o kadar?
mesela @kahverengi de bir sürü addon vardı, mondonsk mi ne öyle bir addon da gördüm 10 taneden fazla addon vardı galiba xd
Boş konuşmuyoruz olm, gerçekten skript sunucunun sonunu getiren bir olay. Sen hazırlamışsın pvp sunucusu, 1v1 sistemleri yapıyorsun sorun çıkarmıyor diyorsun. FFA, UHC felan yapıyorsunuz

bu etiketlediğim adamlardan mesela kahverenginin sistemlerine baktım, tüm sistemlerini yapmışlar skript ile ve çok değişik addonlar kullanıyor kahverengi :D
addon yapmış hatta, ama şimdi akıllandı java ya geçecek

Breakthrough

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
@kahverengi
@blackone1991
mesela @kahverengi de bir sürü addon vardı, mondonsk mi ne öyle bir addon da gördüm 10 taneden fazla addon vardı galiba xd
Boş konuşmuyoruz olm, gerçekten skript sunucunun sonunu getiren bir olay. Sen hazırlamışsın pvp sunucusu, 1v1 sistemleri yapıyorsun sorun çıkarmıyor diyorsun. FFA, UHC felan yapıyorsunuz

bu etiketlediğim adamlardan mesela kahverenginin sistemlerine baktım, tüm sistemlerini yapmışlar skript ile ve çok değişik addonlar kullanıyor kahverengi :D
Hocam, o 1vs1 ve UHC FFA sistemlerinin lag yapmasını engellemekde zor.
Java'da biliyorum bu arada.
Sunucular başlangıçta Skript kullanırsa, Java öğrenmeleri daha kolay olacaktır.
Gerçi sunucu açılmaması en iyisi aslında ama, neyse.

air

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
@kahverengi
@blackone1991

Şunu bir düşünmeniz gerekiyor.

Arkadaş Java öğrense, bunu yalnızca sunucu için öğrenmez. Java öğrenmekte kolay bir şey değil. Bu yüzden mantıklı yorumlar yapın. Ayrıca Skript'i doğru kullanırsanız sunucuda kasma yapmaz.

Breakthrough

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Yanlisimi duzelteyim, Skript ile baslarsa Java'yi degil BukkitAPI'yi daha kolay kavrar.

java10

kız çava bana kahve yap
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Şunu bir düşünmeniz gerekiyor.

Arkadaş Java öğrense, bunu yalnızca sunucu için öğrenmez. Java öğrenmekte kolay bir şey değil. Bu yüzden mantıklı yorumlar yapın. Ayrıca Skript'i doğru kullanırsanız sunucuda kasma yapmaz.
diyorsunuz ki emek vermeden sunucu açalım sonoyuncu olsun tm okey

:D komedisin sen benim le bir kez olsun konuşmamışsın ve benim kim olduğunu çok iyi biliyorsun hmm düşündürücü...

Breakthrough

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Demek istedigim seyi anlamiyorsun, bos ver.

java10

kız çava bana kahve yap
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Demek istedigim seyi anlamiyorsun, bos ver.

ne demek istiyorsun bi anlat benim anladığım şu sen ilahsın her şeyi bilirsin biz bi halt bilmeyiz 6k skript kodu yazmışsın önünde eğilmemizi istiyorsun kısaca şöyle desene be gülüm :)

blackone1991

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
@kahverengi
@blackone1991

Hayatımda yaşadığım en büyük zaman kaybı neredeyse 3 yıl... Java'ya geçeli 1 ay oluyor Skriptle yaptıklarımın 2 katını kodluyorum ve bir hatada gün hatayı çözmeye uğraşmıyorum. Skriptte bir hatayı çözünce sonradan tekrar geliyor. Java'da hiç öyle bir şey görmedim. Nede olsa Minecraft'ın mimeriside java mantıken yani, hani anlarsınız....

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
skript ile donatılan sunucu benim gözümde çöptür...
plugin ile yapsanıza ne gerek var skript e, yazık günah.

ek olarak,
bir sunucudan skript kullanmamasını beklerim :)

30 Ağustos 2017'de sunucu konuma sunucun başarılı sürümü yüzünden 5 puan kırdım yazmıştın, ve şunu söylemek isterimki sunucumdaki sistemlerin çoğu Skript.. Sanırım yorumunu "çöp sunucu" olarak değiştirmen gerek? Ne yani şimdi aynı işlevi gören iki şey var, biri java ile yazılmış plugin, diğeri skript. Skript olanı senin gözünde çöp, diğeri çok iyi mi oluyor? Önemli olan yaptığı işlev değilmidir?

Skripte bu kadar karşı koyacak ne yaşadınız anlamıyorum. Çok istiyorsanız siz java kullanarak istediğinizi yapın ama milletin ne yaptığına karışmayın.

Bende sunucumda kendi yazdığım birkaç plugin kullanıyorum, ve 51 tanede ek plugin kullanıyorum. Bunlardan birkaçıda ücretli pluginler. Yani skript kullananlar plugin kullanmayacak veya yazmayacak diye bir şey yok. Skript sadece kolay bir alternatif bu alternatifi beğenmiyorsan kullanmassın olur biter.

Plugin ile yapsanıza ne gerek var skript'e demişsin, TAMAMEN aynı işlevi gören hali hazırda bir eklenti mevcut ise tabii ki tekrardan yapmaya gerek yok ama eğer tam olarak istediğin işlevi görmüyorsa veya daha düzenlenebilir bir halini yapmak istiyorsan Skript ile yaparsın, yani plugini decompile edip, değiştirmene gerek kalmaz.

Ek olarak pluginlerde uyumsuzluklar olabilir, compile ederken kullanılan java sürümü, spigot sürümü senin sunucunla uyumlu olmayabilir. Skriptte bu tür sorunlar olmaz. Bu tür şeyleri ayarlamanada gerek yok. Dediğim gibi kolay bir alternatif, bir dosya açıyorsun ve yazmaya başlıyorsun. Başka gereken bir şey yok.

kafamda sana göre mükemmel gelen bi sistem olabilir düşününce "vay be bu nu oynamayan ölsün" diyeceğin sistemler yapabilirsin/yazabilirsin/söyleyebilirsin,
bu konuya yorum atanlar gelir oynar sunucuyu ama biz 10 kişiden bile azız yani senin düşünmen gereken o evet o kitle işte söylemesi yasak olan kitle onlara bi çözüm bulman gerek, olayı kolay gibi gösterip saman altından su yürütebilirsin yoksa o kitleyi kandırmadan sunucuya adam çekemezsin, ha şimdi diyceksin ki oyuncu sayısı önemli değil, bu lafı o kadar duydum ki :) 3-4 tane sunucu var şu an multiplayer kısmında 0 kişi şu an adama sorunca ne durum önemli değil oyuncu sayısı diyor ama bi yandan yakınıyor yani malum kitleyi kandırman gerek :)

bu arada skript ile yapıyorsan tek söyleyeceğim şey var sana YAPMA

Aynen kimse Skript kullanmasın sonra tüm sunucular aynı olsun. Skript java bilmeyen kişilere sunucularını diğer sunuculardan farklı yapıp geliştirme imkanı veriyor.

ne demek istiyorsun bi anlat benim anladığım şu sen ilahsın her şeyi bilirsin biz bi halt bilmeyiz 6k skript kodu yazmışsın önünde eğilmemizi istiyorsun kısaca şöyle desene be gülüm :)

Benim anladığımda şu siz javayı sular seller gibi biliyorsunuz ve amacınızda skript'i ve kullananları küçümsemek, kışkırtmak.

Hayatımda yaşadığım en büyük zaman kaybı neredeyse 3 yıl... Java'ya geçeli 1 ay oluyor Skriptle yaptıklarımın 2 katını kodluyorum ve bir hatada gün hatayı çözmeye uğraşmıyorum. Skriptte bir hatayı çözünce sonradan tekrar geliyor. Java'da hiç öyle bir şey görmedim. Nede olsa Minecraft'ın mimeriside java mantıken yani, hani anlarsınız....

Yapma ya, vay canına. Java skript'den daha geniş olabilir, 2 katını yapabilirsin ona bir şey diyemem ama hatayı çözünce sonradan tekrar geliyor nedir ya? bence sen hiç skript kullanmamışsın ve buradaki skripti küçümseyenlerden birisinin yan hesabı, arkadaşı falansın. Veyahut çaktırmadan skript kullanıp, ama havalı görünmek için falan javayı savunan birisisin. Eğer düzgün ve kaliteli yazarsan Skript'de gayet iyi olur. Sen bugsuz, hatasız yazarsan oda bugsuz, hatasız olur. Nede olsa Skript'ın mimeriside java mantıken yani, hani anlarsınız....

blackone1991

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
30 Ağustos 2017'de sunucu konuma sunucun başarılı sürümü yüzünden 5 puan kırdım yazmıştın, ve şunu söylemek isterimki sunucumdaki sistemlerin çoğu Skript.. Sanırım yorumunu "çöp sunucu" olarak değiştirmen gerek? Ne yani şimdi aynı işlevi gören iki şey var, biri java ile yazılmış plugin, diğeri skript. Skript olanı senin gözünde çöp, diğeri çok iyi mi oluyor? Önemli olan yaptığı işlev değilmidir?

Skripte bu kadar karşı koyacak ne yaşadınız anlamıyorum. Çok istiyorsanız siz java kullanarak istediğinizi yapın ama milletin ne yaptığına karışmayın.

Bende sunucumda kendi yazdığım birkaç plugin kullanıyorum, ve 51 tanede ek plugin kullanıyorum. Bunlardan birkaçıda ücretli pluginler. Yani skript kullananlar plugin kullanmayacak veya yazmayacak diye bir şey yok. Skript sadece kolay bir alternatif bu alternatifi beğenmiyorsan kullanmassın olur biter.

Plugin ile yapsanıza ne gerek var skript'e demişsin, TAMAMEN aynı işlevi gören hali hazırda bir eklenti mevcut ise tabii ki tekrardan yapmaya gerek yok ama eğer tam olarak istediğin işlevi görmüyorsa veya daha düzenlenebilir bir halini yapmak istiyorsan Skript ile yaparsın, yani plugini decompile edip, değiştirmene gerek kalmaz.

Ek olarak pluginlerde uyumsuzluklar olabilir, compile ederken kullanılan java sürümü, spigot sürümü senin sunucunla uyumlu olmayabilir. Skriptte bu tür sorunlar olmaz. Bu tür şeyleri ayarlamanada gerek yok. Dediğim gibi kolay bir alternatif, bir dosya açıyorsun ve yazmaya başlıyorsun. Başka gereken bir şey yok.

Aynen kimse Skript kullanmasın sonra tüm sunucular aynı olsun. Skript java bilmeyen kişilere sunucularını diğer sunuculardan farklı yapıp geliştirme imkanı veriyor.

Benim anladığımda şu siz javayı sular seller gibi biliyorsunuz ve amacınızda skript'i ve kullananları küçümsemek, kışkırtmak.

Yapma ya, vay canına. Java skript'den daha geniş olabilir, 2 katını yapabilirsin ona bir şey diyemem ama hatayı çözünce sonradan tekrar geliyor nedir ya? bence sen hiç skript kullanmamışsın ve buradaki skripti küçümseyenlerden birisinin yan hesabı, arkadaşı falansın. Veyahut çaktırmadan skript kullanıp, ama havalı görünmek için falan javayı savunan birisisin. Eğer düzgün ve kaliteli yazarsan Skript'de gayet iyi olur. Sen bugsuz, hatasız yazarsan oda bugsuz, hatasız olur. Nede olsa Skript'ın mimeriside java mantıken yani, hani anlarsınız....

Forumda tanındığımı düşünüyorum. 4 yıla aşkın sunucu kurmak ile uğraşıyorum ve sanırsam sizin tabirinizle "Skript" konusunda bayağı gelişmiştim. Forumun arama kısmına "Blazerd" yazarak aratırsan eski skript faciasını görürsün. İnsanları böyle yargılaman saçma geldi. Benim görüşüme saygı duymak zorunda değilsin fakat gelip de benim ile ilgili caydırıcı tahminlerde bulunman biraz kaba geldi bana. Yinede teşekkür ederim.

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Forumda tanındığımı düşünüyorum. 4 yıla aşkın sunucu kurmak ile uğraşıyorum ve sanırsam sizin tabirinizle "Skript" konusunda bayağı gelişmiştim. Forumun arama kısmına "Blazerd" yazarak aratırsan eski skript faciasını görürsün. İnsanları böyle yargılaman saçma geldi. Benim görüşüme saygı duymak zorunda değilsin fakat gelip de benim ile ilgili caydırıcı tahminlerde bulunman biraz kaba geldi bana. Yinede teşekkür ederim.

Ben seni tanımıyorum. Ve tanımadığım biri çıkıp 3 yıl skriptle uğraştım sonra 1 ay java ile uğraştım java daha iyidir hatasızdır falan diyince hiç inanasım gelmiyor. Seni tanımıyorum(belkide tanıyorum ama hatırlamıyorum) ama bahsettiğin sunucunu görmüştüm herşeyi skript ile yapılan rpg sunucusu idi sanırım. Ben sunucumda herşeyi skriptle yapmadım mesela, skript ile sadece yeni özellikler ve sistemler ekledim ve bu zamana kadar benden kaynaklı olmayan veya çözülemeyen bir skript hatası ile karşılaşmadım(karşılaşsamda ya yeni versiyonlarda çözülmüştür(1.7 kullandığım için skript sürümüm eski), ya da o şeyden vazgeçmişimdir ve hatayı böle çözmüşümdür.). Ki çoğu kişide böyle düşünüyordur ve yapıyordur. Eğer büyük bir proje yapacaksan skript yetersiz gelebilir, ama benim genel olarak karşı çıktığım olay arkadaşların skript ile yapılanı küçümseyip, kötüleyip java ile yapılanı yüceltmeleri. İşlevi aynı olan iki şeyi farklı şekilde yorumlamaları.

Skript ile yapacaksan yapma, skript kullanan sunucu çöptür gibi yorumlar yerine bazı şeylerde skript yetersiz kalıyor v.s deselerdi bende zaten böle bir cevap yazmazdım..