Batıhost-Nitrado Hakkında Aklımda Kalan Sorular

Batıhostmu Nitradomu?

• Kullanılan toplam oy
    28

mciltrot34

International Rias Fanclup President
En iyi cevaplar
1
Anlatamıyorum galiba ya da sen anlamamakta ısrar ediyorsun. Daha öncede söyledim plugin konusunda en ufak problem yoktu, kendileri de bizzat baktılar. Ayrıca neden sürekli nitrado ile kıyaslıyorsun? Konu içeriğinden bahsetmiyorum, sanki ben nitrado ya çok iyi batıhost a çok kötü demişim gibi sürekli her mesajında bir "nitrado" kelimesi. Ben sadece batıhost hakkında konuşuyorum. Israrla anlamak istemediğin konu, ben en başında onlara 2gb için 40 plugin 15 harita dediysem daha sonra 3gblik paketi aldıktan sonra bu sayıları yarıya indirmeme rağmen 20 oyuncudan sonra lag başlıyor ki 3gb pakette 60-65 oyuncu yazıyordu yanlış hatırlamıyorsam. Daha sonra bunu 4gb yaptılar ve 1-2 harita sildim 5-6 plugin düşürdüm tekrar devam etti. Son olarak 6gb yaptılar ve harita sayım neredeyse 5e, plugin sayımda 35 civarlarındaydı. Ayrıca şunu da belirteyim haritaların hepsi sonsuz giden normal yerler değil. Max. 60-70 block genişliğinde ufak yerler, yani oyuncular kafalarına göre gidip lag başlatacakları şeyler değil. Demek istediğim 2gb pakette lag yapan dosyalar yarına inmesine rağmen 6gb pakette yine devam ediyor. Kimse kusura bakmasın fakat ogcraft ın kapanma sebeplerinin %50 si batıhosttan kaynaklı. Lag ve çökme sorunları sebebiyle 20 oyuncudan fazlasını göremedik sunucuda. Kaldı ki 1 aylık bir süre içinde 10-15 gün sadece sorunları ile ilgilenmekle geçti. Ben burada şikayette etmiyorum, sonuçta konu benim değil. Ben sadece arkadaşa kendi deneyimlerimi anlattım fakat ne hikmetse bazılarının zoruna gitti sanırım hemen cevap yazıp tartışma başlatma gereğinde bulundular.
Yaşamadığın bir şeyler üzerine konuşmak ne kadar basitmiş. 20 oyuncu alabildiğine şükret diyorsun, oysa defalarca söylememe rağmen bu hiçbir şey anlamadığını gösteriyor. 2GB paket için o sayının yeterli olacağını söylemelerine rağmen 6gb pakette o sayı çok çok aşağılarda olmasına rağmen sorunlar halâ devam ediyorsa, kimse kusura bakmasın fakat ben hiç çekinmeden bunun batıhost kalitesinin düşüklüğüne veririm.
Tüm yazılarını okudum. Kusura bakma ama sorun tamamiyle senden kaynaklı. Öncelikle 15 tane map boru değil ve hali hazırda sen bunları internetten indirip serverine koymuşsundur. Peki nerden biliyorsun maplerde sorun olmadığını? Hiç chunkfix yada onun gibi şeyler yapmayı denedinmi? Adamlar kendi sorunu gibi birde sana ram hediye etmişler. Ayrıca pluginlerinin içine çakışan bir şey olması illaki hata vermesi demek değildir. 2 adet sohbete müdahale eden plugin çok rahat çakışır ve sen farkına bile varamazsın. Zaten skriptten bahsetmiyorum bile ki bana göre lag yapanların başında gelir. Bence sen sunucu kurmayı anlayamamışsın yada becerememişsin ve bu suçuda insanların üstüne atman hoş değil.

OGCRAFT

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Tüm yazılarını okudum. Kusura bakma ama sorun tamamiyle senden kaynaklı. Öncelikle 15 tane map boru değil ve hali hazırda sen bunları internetten indirip serverine koymuşsundur. Peki nerden biliyorsun maplerde sorun olmadığını? Hiç chunkfix yada onun gibi şeyler yapmayı denedinmi? Adamlar kendi sorunu gibi birde sana ram hediye etmişler. Ayrıca pluginlerinin içine çakışan bir şey olması illaki hata vermesi demek değildir. 2 adet sohbete müdahale eden plugin çok rahat çakışır ve sen farkına bile varamazsın. Zaten skriptten bahsetmiyorum bile ki bana göre lag yapanların başında gelir. Bence sen sunucu kurmayı anlayamamışsın yada becerememişsin ve bu suçuda insanların üstüne atman hoş değil.

Birincisi konu icerigi Nitrado - Batihost karsilastirmasi. O yuzden kiyaslama yapiyorum. Senin sikayetin Hosting sikayetleri bolumune girer. Batihost demis tamam anladim. Hata yapmis orada. Ama sana oyuncu sayisi vermemis o pakete 40 kisi sokabilirmisin garanti veremeyiz demis.3 GB olan bir makinenin bi miktari makineye gider. Gerisi sunucu. Hadi diyelim Batihost hata yapti herkes yapar . Peki senin hicmi bilgin yokda o kadar yukluyon ? Ha bak sunu soyleyebilirim. Makineleri en iyi makine degil. Bu kadar memnun degildin para iadesi alip ciksaydin diyorum ben. Hata en basta ciktiysa

Büyük ihtimal bu yazacağım son mesaj olacak çünkü defalarca yazmama rağmen anlamayan bir kitle ile tartışmaya çalışıyorum. "Öncelikle 15 tane map boru değil ve hali hazırda sen bunları internetten indirip serverine koymuşsundur" gerçekten söyleyecek en ufak kelimem dahi yok. Daha 10 dakika önce yazdım haritaları başta belirttiğim sayının çok daha altına indirdiğimi ve max. 60-70 blocktan oluştuklarını. Ciddiyim bunları bir başkasına yazıyor olsaydınız size direkt olarak küfür ederdi. 1 yıl boyunca bu sunucu için uğraştığımı belirttim ve daha öncesinde de uzun zaman minecraft server hakkında çalışmalarım vardı. Ram hediye edip etmemeleri hiç önemli değil çünkü sorun zaten onlardan kaynaklı. Gerçekten yazmaktan bıktım artık, en başında 15 harita dediysem paketi aldıktan ve ram hediye edildikten sonra bu sayı çok daha aşağılardaydı. 3gb pakette 20 oyuncuda lag başlıyor, 6gb pakette 30-40 oyuncuda lag başlıyor olsaydı kabul ederdim. Benim sunucumda bir problem var derdim ama öyle değil. Sunucuda skript falan ekli değildi. Bence ben sunucu kurmayı değilde, siz yazılan yazıları okumayı becerememişsiniz.

OGCRAFT

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Kusura bakma herseyi Batihost da yukleyemessin ram vermelerine ragmen sunucuda lag oluyorsa hata senindir. Pluginlerin illa hata veriyordur. Neyse kac kere cevap vermemize ragmen hala ayni cevaplar veriyorsun neyse.
Yahu asıl siz aynı cevapları yazıyorsunuz hala pluginlerin illa hata veriyordur diyorsun. Defalarca logları kontrol ettim, sunucu açılırken panelden bile izliyordum "error" veren ya da benzeri bir yazı çıkacak mı diye. Yok, çıkmıyor hiçbir sorun yok. Kendileri dahi şaşırıyorlardı hiçbir sorun olmadığı halde neden çökme yaşanıyor diye.

mciltrot34

En iyi cevaplar
1
Yahu asıl siz aynı cevapları yazıyorsunuz hala pluginlerin illa hata veriyordur diyorsun. Defalarca logları kontrol ettim, sunucu açılırken panelden bile izliyordum "error" veren ya da benzeri bir yazı çıkacak mı diye. Yok, çıkmıyor hiçbir sorun yok. Kendileri dahi şaşırıyorlardı hiçbir sorun olmadığı halde neden çökme yaşanıyor diye.
"2 sohbet plugini var ise değil panelde rüyanda bile göremezsin çakışmasını" demeye çalıştım sana. Fakat anlamamakta ısrar ediyorsun. Java senin bildiğin gibi bir şey değil her çakışma ve hata raporunu servere göndermez. Sırf bunun için bile özel log tutan pluginler var [Fakat şu an çoğu pluginde Debug özelliği var ki bunu bile bildiğini sanmıyorum]. Ama hani bende sorun yok batıhostta sorun var diyorsan onada anlam veremiyorum. Internet hızları çok iyi. Ve işletim sistemi veya java olsun herhangi bir modifiye söz konusu değil hala nasıl batıhost kaynaklı diyebiliyorsun anlamış değilim. Ha çok biliyorsan gider AxiTR'den "Sınırsız Ram" alırsın olur biter iş çokda paran varsa OVH yada Radoreden makina alıp bakarsın dalgana. Burada tartışma çıkarman gereksiz.

kejdurapa_

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
@Clock_Man hacı bence hiç kasma yabancı bi serverdan al biraz saçma gelebilir ama türkiye lokasyonlu bi server alacağına yabancı hosting den alman lokasyonu al derim şahsen yabancılara güvenim daha çok
ek olarak şöyle örnek vereyim bi tanıdığım canada lokasyonlu server kullanıyordu ve lag o kadar azdıki hissetmiyorduk bile :D
ve tanıdığım dedim ama kim dedi hatırlamıyorum skype da tonlarca kişi ekli :/

mciltrot34

En iyi cevaplar
1
@Clock_Man hacı bence hiç kasma yabancı bi serverdan al biraz saçma gelebilir ama türkiye lokasyonlu bi server alacağına yabancı hosting den alman lokasyonu al derim şahsen yabancılara güvenim daha çok
ek olarak şöyle örnek vereyim bi tanıdığım canada lokasyonlu server kullanıyordu ve lag o kadar azdıki hissetmiyorduk bile :D
ve tanıdığım dedim ama kim dedi hatırlamıyorum skype da tonlarca kişi ekli :/
Geçen bir çocuk babasının VPS firmasından almanya lokasyonlu server açmıştı. 8 GB ram vardı fakat 10 Kişide ping 500-600'lere geliyordu. Bence internet hızına dayalı bir şey zaten önerim almanya değil Fransa lokasyondur. :D

OGCRAFT

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
"2 sohbet plugini var ise değil panelde rüyanda bile göremezsin çakışmasını" demeye çalıştım sana. Fakat anlamamakta ısrar ediyorsun. Java senin bildiğin gibi bir şey değil her çakışma ve hata raporunu servere göndermez. Sırf bunun için bile özel log tutan pluginler var "Fakat şu an çoğu pluginde Debug özelliği var ki bunu bile bildiğini sanmıyorum]. Ama hani bende sorun yok batıhostta sorun var diyorsan onada anlam veremiyorum. Internet hızları çok iyi. Ve işletim sistemi veya java olsun herhangi bir modifiye söz konusu değil hala nasıl batıhost kaynaklı diyebiliyorsun anlamış değilim. Ha çok biliyorsan gider AxiTR'den "Sınırsız Ram" alırsın olur biter iş çokda paran varsa OVH yada Radoreden makina alıp bakarsın dalgana. Burada tartışma çıkarman gereksiz.

Amma uzattınız be arkadaş, altı üstü kendi deneyimlerimi yazdım oraya. Belirttiğim halde batıhost kendisi gelip belirtmemişsin dedi ve daha sonra siz çıktınız ortaya. Ben mi tartışma çıkarıyorum şimdi? Buraya bir şey yazıyorsam eğer düz bir cümle değil o emin ol. Pluginler hata vermiyor dediysem bunlar seninde düşündüğün gibi sadece loglar falan değil. 1 yıl boyunca uğraştım bu sunucu için diyorum size daha kalkmış ne bilgisizliğinden falan bahsediyorsunuz? Bu nasıl bir düşüncedir yahu? 1 ay haritalar ile uğraştıysam geri kalan süre boyunca sadece pluginler ile ilgilendim. Neyin ne olduğunu, nasıl çalıştığını çok iyi biliyorum merak etme. Ben hiçbir şey bilmiyor olsam bile batıhost kendini baktı diyorum size, hiçbir sorun yok dediler. Halâ neyi anlamamakta bu kadar ısrarcısınız siz ya? Başka bir minecraft forumu moderatörü bile bana skype aracılığı ile batıhost un iyi olmadığını sürekli lag sorunları yaşandığını söyledi. Sunucuma gelen oyuncuların %90ı batıhostu önermedi. Ben boşuna mı yazıyorum bunları buraya? Hepsini geçtim bu bir tartışma konusu değildi ki. Ben sadece kendi yaşadığım şeyleri anlattım ama ucu size öyle bir dokunmuş ki arkanız bitmek bilmiyor. Bu nedir arkadaş. Keşke aynı şeyleri siz yaşamış olsaydınız acaba yine böyle düşünecek miydiniz? Yaşamadağım bir şeyi neden defalarca yazayım buraya. Gerçekten az önce sizin bu konuşmalarınızı okurken arkadaşımın gülerek söylediği "ülkenin hali bu işte" cümlesi sonuna kadar doğru. Güzel bir dille konuyu açan arkadaşa kendi deneyimimi yazdım fakat size küfür etmişim gibi saçmalayama başladınız daha sonra "tartışma çıkarıyorsun" diyorsunuz. Gerçekten pes..

batihost.com

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Arkadaşlar amma uzadı konu, Tamam ben bile kabul ettim kötü sunucu sattığımızı, ogcraft haklıdır, dağılın.
Ogün sunucu kurma ve hazırlama konusunda master derecesinde bilgiye sahiptir ve batihost lag lı, kötü, tü kaka sunucular satmaktadır.

S

Sergunkorowakurwa

Ziyaretçi
MCPro ile Nitrado aynı seviyededir. Hatta MCPronun fazla müşterisi olmasından dolayı sunucu kalitesinin kötü olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca bunun yanında Nitradoda 20 ping alırken MCPro'ya taşıdığınızda 100 ping civarı alırsınız. Yani bu dediğiniz mümkün olan bir şey olmamakla birlikte saçmalıktır.

Lütfen bilenler yorum yazsın böyle ordan alırsın burdan verirsin, şundan al bundan alma diye yorum atarak insanları yanlış yönlendirmeyin. Somut birşeylerle konuşun, deneyimleriniz paylaşın, teknik bilginiz yoksa, birşeyden anlamıyorsanız lütfen ama lütfen konuşarak insanları yanlış yönlendirmeyin.
Doğru, McProHosting kullanıyorum, ping 80-100 civarında. Ancak şuana kadar hiç lag sorunu yaşamadım. Lokasyondan dolayı ping oluyor, TPS sürekli 20'de. Hiç lag fark etmedim. Kullandığım plan Dragon Plan.

OGCRAFT

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar amma uzadı konu, Tamam ben bile kabul ettim kötü sunucu sattığımızı, ogcraft haklıdır, dağılın.
Ogün sunucu kurma ve hazırlama konusunda master derecesinde bilgiye sahiptir ve batihost lag lı, kötü, tü kaka sunucular satmaktadır.
Sözde "müşteriniz" olduğumuz zamanlar baş üstündeyiz ama tüm bağlar kopunca düşmandan beteriz. Konuyu nerelere çektiniz yemin ediyorum, vay arkadaş ne kuyruk acınız varmış meğer.

ByAehn

Lhaewion Reveth
Süper Üye
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Her İkisininde + ve - leri Var.Kiminin Ram'ı Yüksek İken Diğerinin Ramı Düşük,Diğerinin Ping'i Yüksek iken Diğerininki Düşük Olabiliyor.Yani Şimdi Nitrado Batihosttan iyidir,Batihost nitradodan İyidir Gibi bir şey Söylemem.Aradığın Özelliğe Göre Host Tercih Etmelisin

batihost.com

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Abi bilgini ve tecrübeni kabul ettik ya daha ne yapalım? Hani mesaj da uniocraft, gameturkmc, pucket, ghostmc, candycraft gibi sunucular bizden 32gb 'lık makineler almıştır, ogcraft küçük bir sandala 30 kişi bindirmeye çalışmaktadır yazmadık ki?

Tekrar ediyorum OGCRAFT ne diyorsa haklıdır arkadaşlar.

ByAehn

Lhaewion Reveth
Süper Üye
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Abi bilgini ve tecrübeni kabul ettik ya daha ne yapalım? Hani mesaj da uniocraft, gameturkmc, pucket, ghostmc, candycraft gibi sunucular bizden 32gb 'lık makineler almıştır, ogcraft küçük bir sandala 30 kişi bindirmeye çalışmaktadır yazmadık ki?

Sende Bence Bu Tür Konuşmayı Bırakmalısın.Evet Haksız ve Haklı Çok Kişi Var Ama herkes İçin Bunu Yapmaya Kalksak Forumun Hali Ne Olur Farkındamısın?Seni Azarlamıyorum,Yada Ezmiyorum yada Küçük Düşürme Gibi Bir Niyetim Yok.

ByAehn

Lhaewion Reveth
Süper Üye
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bence en iyisi kendi makinanı alıcaksın, bak benim halime, hala nitrado larda falan sürünüyorum, bi yere bağlı olmak hosuma gitmiyor, insh yakında kendi makinamızıda alıcagımız zaman gelir : D

BG yide Halletsende Kurtulsak :/

OGCRAFT

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0

Siz ve sizi "destekleyen" kişilikler en başında yanlış anlamış beni. Bu konuya göre nitrado hakkında hiçbir bilgim olmadığını belirttim fakat batıhost ile sunucu açtığım için yaşadığım tüm şeyleri anlattım. Kalkıp batıhost u kesinlikle alma berbat hizmet veriyorlar demedim. Yazdığım halde "hediye ram verdiğimizi belirtmemişsin" dediniz. Bundan sonra ne olduysa oldu, sanki herkes bana bir kin besliyormuş gibi laf atmaya başladılar. Yok haritaların sorunludur, internetten hazır indirmişsindir, pluginlerin hatalıdır. Çok saçmalıyorlar gerçekten haberleri yok. Batıhost kendisi baktı diyorum sunucuya, şaşırdılar bir hata görünmediği halde neden çöküyor diye. Benim bu konuda 0 bilgim olsa bile ki onlara göre öyle, desteklediğiniz kişiler kendisi kontrol etti bir şey bulamadılar diyorum fakat onlar hala bir şey bilmiyorsun hata demek sadece log demek değil falan yazıyorlar. Bana değil sabahtan beri "desteklediği" kişilere laf atıyorlar haberleri yok. Ben kalkıp batıhost 3gb aldığım halde 6gb verdi ama hiçbir şeye yaramadı. Çok kötü hizmetleri var demedim. Anlatmaya çalışıyorum anlamıyorlar, 3gb pakette 10 harita 40 plugin kullandıysam, 6gb hediye ettiğinizde 5 harita 30 plugine indirdim diyorum halâ daha saçmalamaya devam.