Bir davranıştan nasıl vazgeçersiniz ?

Xosmuits

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
5
Ruh hali
Yerine geçebilecek başka bir davranış keşfederek.

GreenGapple

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Davranışın ne olduğunu bilsek daha kolay yardımcı oluruz.

BySefo

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
İnterneti kapattır kesin çözüm :D
6 ay internetsiz kaldım artık bağımlı değilim umursamıyorum bile dışarıya çık sosyal ol 1-2 arkadaş edin diğerleri tanıdık olsun 1-2 arkadaşın sağlam olsun git sevgili bul kavga yap öyle böyle zaman geçer git sigaraya başla alkole başla kesin çözüm bunlar yani :D
- Kaynak: dene ve gör

Breakthrough

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Sigara, alkol? Ciddi misin sen?
6 ay internetsiz kaldım artık bağımlı değilim umursamıyorum bile dışarıya çık sosyal ol 1-2 arkadaş edin diğerleri tanıdık olsun 1-2 arkadaşın sağlam olsun git sevgili bul kavga yap öyle böyle zaman geçer git sigaraya başla alkole başla kesin çözüm bunlar yani :D

MrHappy

belki de bundan, artık hüznü ve acıyı paylaşıyoruz
En iyi cevaplar
0
Alışkanlık, yaşama sebebin gibi bir şeydir. Onu yapmayınca rahat durmazsın ve bu dünyada en önemli şey senin ne düşündüğündür, senin iyiliğindir. Gerçekten kötü bir alışkanlık değilse (Uyuşturucu, aşırı alkol kullanımı, günde 2-3 paket sigara kullanımı, günde 20 saat bilgisayarda durmak, günde 3 sezon dizi bitirmek gibi) bırakmana pek gerek yok. Çevreni olumsuz etkiliyorsa bırak anca.

Rocco_Can

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Nediyon kardeş .dsadads alkolmu yok Elhamdülillah uzağım.

En dibe vurduğumuzda en büyük değişikliğe açık oluruz.
Açıklarsan sevinirim :D

Alışkanlık, yaşama sebebin gibi bir şeydir. Onu yapmayınca rahat durmazsın ve bu dünyada en önemli şey senin ne düşündüğündür, senin iyiliğindir. Gerçekten kötü bir alışkanlık değilse (Uyuşturucu, aşırı alkol kullanımı, günde 2-3 paket sigara kullanımı, günde 20 saat bilgisayarda durmak, günde 3 sezon dizi bitirmek gibi) bırakmana pek gerek yok. Çevreni olumsuz etkiliyorsa bırak anca.
Onlar yanlarına yaklaşamaz ömrünün büyük bir kısmı baımlı kaldığın türlerden bu :l

Öyle örnek mi olur birader? Vereceğin örneği öpeyim.
Bende bende :D

O şeyi yapmıyacağımı unutucağımı düşünüp dururum.Ve sonunda o şeyi yapmam.
Denerim

Yaptığın hareketten rahatsız olan birilerinin yanında dolaş. Biraz da çekingensen hallolur kısa sürede.
Bu nesilin başbelası olduğu için sanmam.

Yerine geçebilecek başka bir davranış keşfederek.
Onun yerine beni tatmin edecek bir şey bulabilsem keşkede işte .l

admiraldus

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Nediyon kardeş .dsadads alkolmu yok Elhamdülillah uzağım.

Açıklarsan sevinirim :D

Onlar yanlarına yaklaşamaz ömrünün büyük bir kısmı baımlı kaldığın türlerden bu :l

Bende bende :D

Denerim

Bu nesilin başbelası olduğu için sanmam.

Onun yerine beni tatmin edecek bir şey bulabilsem keşkede işte .l
Mesela çok bilgisayar oynadın, gözlerin bozuldu ve gözlük takacaksın. Düşün. Gözlerin bozuldu ve gözlük takıyorsun. Ne zorluklar yaşayacaksın. En dibe vurduğun bir andır mesela bu, hemen bilgisayarı aklından çıkarırsın.

Breakthrough

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Mesela çok bilgisayar oynadın, gözlerin bozuldu ve gözlük takacaksın. Düşün. Gözlerin bozuldu ve gözlük takıyorsun. Ne zorluklar yaşayacaksın. En dibe vurduğun bir andır mesela bu, hemen bilgisayarı aklından çıkarırsın.
Şahsen 2003 yılından beri bilgisayar kullanıyorum, gözlerim bozuk ancak halen kullanmayı bırakmadım. Tabii 2010-2013 yıllarında aşırı psikopat bir şekilde bağımlıydım, şu anda o kadar değilim. Sunucuyla uğraşıyorum 2 3 saat, 1 2 saat oyun oynayıp kapatıyorum ve geziyorum. Herkes bu duruma düşmeden bırakmalı, çok kötü bir vaziyet.

admiraldus

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Şahsen 2003 yılından beri bilgisayar kullanıyorum, gözlerim bozuk ancak halen kullanmayı bırakmadım. Tabii 2010-2013 yıllarında aşırı psikopat bir şekilde bağımlıydım, şu anda o kadar değilim. Sunucuyla uğraşıyorum 2 3 saat, 1 2 saat oyun oynayıp kapatıyorum ve geziyorum. Herkes bu duruma düşmeden bırakmalı, çok kötü bir vaziyet.
Yani ben hiç kalkmıyorum çünkü yapacak bir şeyim yok. Canım sıkılıyor, arada bir FIFA atıyorum o kadar. Kardeşimle oynuyorum anca öyle. Veya dışarı çıkınca.

Breakthrough

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Yani ben hiç kalkmıyorum çünkü yapacak bir şeyim yok. Canım sıkılıyor, arada bir FIFA atıyorum o kadar. Kardeşimle oynuyorum anca öyle. Veya dışarı çıkınca.
Yapacak çok şey var ama yokmuş gibi geliyor, bende öyle düşünüyordum. Hayat dışarıda^^

MutantPanda

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Başka işlere yönel.Biliyorum bu senin için kolay olmayacak.Mesela bende günde baya bilgisayar ile uğraşırdım.Şimdi kendime iş buldum çalışıyorum.Hem para kazanıyorum hemde zaman geçiyor.Diğer şeylere zamanım kalmıyor.Dediğim gibi seni mutlu edecek şeylere yönel.

Kendine bir şart belirle.Bağır hatta "şu, şu, şunlar asla yapılmayacak" de.Kendine söz ver.Bu davranışa çözüm önerisi ara yada arkadaşlarından yardım al.
İnşallah her şey dilediğince olur...