[ᵐᵐᵒʳᵖᵍ] Minecraft Metin2 Edition Server

Minecraft Metin2 uyarlaması olan bu proje hakkında ne düşünüyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    31

BarbaRosePasha

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Sunucu Türü
MMORPG
mcmetın2edition.png

Hepinize selamlar Forum Gamer ailesi.

Uzun zamandan beri bir MMORPG server açma hayalim vardı.
Bende şansımı Metin2 adlı oyunu Minecraft'a uyarlayarak kullanmak istedim.
Elimden geldiğince birebir Metin2'yi Minecraft'a uyarlamaya gayret gösteriyorum.
Haritalar bitmiş bulunmakta bu beni baya uğraştırdı diyebilirim. Farklı teknikler kullanarak, deneme yanılmalar yaparak haritaları bir şekilde tamamlamış bulunmaktayım.

şu an yapmakta olduğum oyundaki binaları yerleştirmek buna da hızlı bir şekilde devam etmekteyim.
Zaten Metin2 Dosyaları ile çalışmam sorunların bir çoğunun üstesinden gelebiliyorum.
Uzun zaman internet, forumlar üzerinden araştırmalar yaptım fakat kimseler Metin2'yi uyarlayamamışlar sadece 1-2 haritadan ibaret görsellerden başka bir şey göremedim.
Ben yapmaya karar verdim şu an çok güzel şekilde ilerliyor sıkılmadan etmeden hızla devam ediyor projem.
Sunucu açma hayalimde var elbette bu kadar şey tek kişi olmamalı, sunucu açacağım zaman herkese açık olacak premium hesap gerekmicek.
Bu MMORPG tadını herkesin tatmasını hedefliyorum.
Şimdi Haritaları tek kişi yapıyor olabilirim fakat server açılacağı zaman plugin, skript, hosting vb. şeyleri tek başıma üstesinden gelemem bunu biliyorum. Bir takıma ihtiyacım olacak, sonuçta çok büyük çaplı proje olamsını hedefliyorum.
Metin2'nin neredeyse birçok sistemini oyuna aktarılmasını planlıyorum.

Beklemede kalın sizleri sık sık haberdar edeceğim.

Aşağıdaki görsellerde bulunan klasörde Metin2'nin bire bir uyarlanmış Minecraft haritaları mevcut.

HARİTALAR

Jinno.png

- Jinno Krallığı -

* * 1.Köy * *

Harita_Pyungmoo.png

mavi1.png

* * 2.Köy * *

Bakra-1.jpeg

mavi2.png

Shinsoo.png

- Shinsoo Krallığı -

* * 1.Köy * *

Harita_Yongan.png

k1.png

* * 2.Köy * *

Harita_jayang.png

k2.png

Chunjo.png

- Chunjo Krallığı -

* * 1.Köy * *

Harita_Joan.png

s1.png

* * 2.Köy * *

Bokjung.jpg

s22.png

*ŞEHİR HARİTALARI ŞEKİL BAKIMINDAN TAMAMLANMIŞTIR.*

Geriye dağlar,su,meydan,yollar gibi ince ayrıntılar kalmış bulunmakta, bunlarıda ortak haritaları bitirdikten sonra el atacağım.
*

Haritalar şu an tamamen çimen kaplı, bunlarla şu an uğraşmama sebebim haritalara öncelik vermem.
En kısa sürede bu haritaların tamamlanmış versiyonlarını atmanın gayreti içerisinde olacağım.

**** **** DİĞER HARİTALAR YORUMA EKLENECEKTİR **** ****

*

Sorularınız ve önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

Okuduğunuz için teşekkür ederim.

İYİ FORUMLAR...

Son düzenleme:

BarbaRosePasha

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Merhaba Dostlarım, harita yapımları devam ediyor şu an "Mavi Bayrak 2.Köy" yapımına devam ediyorum.
Harita yapımı 2-3 saat sürebiliyor.
Ekstradan Bugün "
Hwang Tapınağı" haritasını da bitirmek istiyorum her gün 2 harita tamamlama gayreti içerisindeyim.
Sanırsam 3-4 harita kaldı bunlarda 1 haftaya kalmadan biter diye düşünüyorum.

*
Hedefim bu haritaları tamamen hallettikten sonra Metin2 oyununda ki mobları, npcleri, binaları vb. şekilde aktarmak
(Minecraft'ın pixel pixel görüntüleri dışında çıkmadan) bunları da hallettikten sonra artık server için gerekli olan plugin, skript gibi konulara el atacağım tabi skript ve plugin konusuna şu an çok uzak bir proje fakat şunu bilmenizi isterim hiç görmediğiniz benzerlikte bir server yapmaya gayret ediyorum.

*
Önerileriniz, merak ettikleriniz varsa yorumda belirtebilirsiniz.

BarbaRosePasha

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Haritaların yapımı büyük bir hızla devam ediyor.

Çok yakında sizleri Minecraft'ı Metin2'ye uyarladığım haritaların
[Split Screen] karşılaştırmaları ile karşınızda olacağım.
Tekrar söylüyorum haritaları tıpa tıp benzer şekilde yapamaya özen gösteriyorum.

İYİ FORUMLAR...

Spankly

Play.Agoranw.com
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Öncelikle başarılar metin2 haritası tamam güzel olabilir ama bir yandan içerikleri çok iyi seçip güzel bir rpg'ye çevirmen bayaha zamanını alıcaktır sanırım bu rpg için forumda birisi yıllardır uğraşıyordu ve haladaha devam ediyor sendende bekliyoruz birşeyler başarılar. :1:

BarbaRosePasha

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Öncelikle başarılar metin2 haritası tamam güzel olabilir ama bir yandan içerikleri çok iyi seçip güzel bir rpg'ye çevirmen bayaha zamanını alıcaktır sanırım bu rpg için forumda birisi yıllardır uğraşıyordu ve haladaha devam ediyor sendende bekliyoruz birşeyler başarılar. :1:

Aslında kaynak olarak Metin2 dosyalarını kullandığım için herhangi bir aksaklık olacağını düşünmüyorum.
item dosyaları, mob dosyaları, build dosyaları, item iconları, texture dosyaları vb. birçok şeye sahibim.
Şu anlık harita kısmı çok güzel ilerliyor ve çok fazla harita kalmadı. 1 hafta içerisinde tamamen bitmiş olur. Daha sonra worldpainter ile zemin çeşitlendirilecek. sonra 3D modellemelere geçmeyi planlıyorum. Elimden geldiğince profesyonel yapmayı ve birebir benzetmeye gayret ediyorum.
gelişmeleri haberdar edeceğim.

Yorumun için çok teşekkür ederim.

Spankly

Play.Agoranw.com
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Aslında kaynak olarak Metin2 dosyalarını kullandığım için herhangi bir aksaklık olacağını düşünmüyorum.
item dosyaları, mob dosyaları, build dosyaları, item iconları, texture dosyaları vb. birçok şeye sahibim.
Şu anlık harita kısmı çok güzel ilerliyor ve çok fazla harita kalmadı. 1 hafta içerisinde tamamen bitmiş olur. Daha sonra worldpainter ile zemin çeşitlendirilecek. sonra 3D modellemelere geçmeyi planlıyorum. Elimden geldiğince profesyonel yapmayı ve birebir benzetmeye gayret ediyorum.
gelişmeleri haberdar edeceğim.

Yorumun için çok teşekkür ederim.
anladım planında inşallah aksaklık olmaz olursada çabalaman lazım benim peşimi aksaklıklar hiç bırakmıyor :)

BarbaRosePasha

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
şu an Devler Diyarı adlı haritasının yapımına başlıyorum. Ardından Yılan Vadisi gelecek.

+ Daha sonra
Maymun Zindanları, Sürgün Mağarası, Örümcek Zindanlarını yapacağım.
Bunları sona bırakmamın sebebi üstü kapalı oldukları için çok farklı bir şey deneyerek yapmayı planlıyorum. Dilerim ki yapacağım şey olur.

Çok hızlı bir şekilde ilerliyorum, haritalar tamamlandıkça bu başlık altında bilgilendireceğim.