Minecraftın Eski Tadı

YunusEmrKY

Tost mu o ?
Ben GTA yazardım konvoy videoları felan izlerdim :)
O anda EpicGamingTR bir videosunu gördüm, lan dedim acaba ne bu ?
Minecraft oynuyoruz felan (2012)
Açtım videoyu izledim sarmaya başladı beni.
Sonra Buz Küresi'nin felan videolarını gördüm.
''Lan niye bende indirmeyimki bu oyunu'' dedim indirdim.
Gece olmuştu, ağaçlara felan bakıyordum tabi yatak fln yapmayı bilmiyordum elimde tüy vardı kılıç zannederdim o tüyü :D.
Bir Baktım ağaçta mor birşeyler var, baktım ağacın gözleri :D.
Ona doğru gittim bana saldırdı (It's a Enderman Man !).
O gün korkudan silmiştim minecraftı sonra araştırdım enderman olduğunu öğrendim.
Sonra geri yükledim dünyalarım duruyordu.
Ahh be ne güzel günlerdi şimdi o anı yaşayamayan çocuklar için üzülüyorum :(.

98SarıBücür98

Kömür Madencisi
Ruh Hali
Ben GTA yazardım konvoy videoları felan izlerdim :)
O anda EpicGamingTR bir videosunu gördüm, lan dedim acaba ne bu ?
Minecraft oynuyoruz felan (2012)
Açtım videoyu izledim sarmaya başladı beni.
Sonra Buz Küresi'nin felan videolarını gördüm.
''Lan niye bende indirmeyimki bu oyunu'' dedim indirdim.
Gece olmuştu, ağaçlara felan bakıyordum tabi yatak fln yapmayı bilmiyordum elimde tüy vardı kılıç zannederdim o tüyü :D.
Bir Baktım ağaçta mor birşeyler var, baktım ağacın gözleri :D.
Ona doğru gittim bana saldırdı (It's a Enderman Man !).
O gün korkudan silmiştim minecraftı sonra araştırdım enderman olduğunu öğrendim.
Sonra geri yükledim dünyalarım duruyordu.
Ahh be ne güzel günlerdi şimdi o anı yaşayamayan çocuklar için üzülüyorum :(.
bilgisayardan oynamanın zevki bir başka, şimdiki çocuklar tabletten oynuyor maalesef.

Pluginsel

★ #NerdeOEskiGünler ★
Emektar Üye
Ruh Hali
Ben Minecraft'a bayağı geç başladım ama 3 yıl'da nerdeyse her şeyi öğrendim. İlk Minecraftı kardeşim bir videodan görmüştü, bende dedim ki "Oğlum, bu nasıl bir oyun? Boşver gitsin." dedim. Tabii o sıralar PC hayatım'da yoktu, PC'ye normal günlük 1 saat bakardım çünkü yapacak bir şey yoktu. Daha sonra Minecraftı indirmiştim ama meğerse demo sürümünü indirmişim ama yine de biraz oynadım onunla. Uzun günler sonra en son Minecraft sürümünü crackli bir şekilde indirmeye başarmıştım ve sürekli oynardım. Daha sonra bir yerden SonOyuncu sunucusunu gördüm ama o sunucuya uzun süre giriş yapamadım çünkü server/sunucu nedir hiç bilmiyordum. Uzun bir süre sonra SonOyuncu sunucusuna giriş yapmayı başardım ve o sunucu benim ilk türk Minecraft sunucumdu. Daha sonra hamachi, sunucu kurmak, spigot, forumlar vs. vs. derken bu günlere kadar geldik.

Ama bence eskiden Minecraft çok daha iyidi çünkü; hileler azdı ve herkes son sürüm kullanırdı. Şimdi nereye gitsen hile, nereye gitsen 1.8 sunucu.

Ruh Hali
İlk başladığımda 1.5.2 idi gerçekten eğleniyordum o zamanlar şimdi pek sarmıyor açıkçası

Neredeyse herkes neden eskileri özlemiş ki? Minecraft şimdiki yenilikler ile birlikte daha çok oynanabilen bir oyun oldu bence. Eski sürümlerin yetersizliği ve sorunlarından nasıl zevk çıkarttınız anlamadım :/

TReaperTR

Altın Madencisi
Ruh Hali
Neredeyse herkes neden eskileri özlemiş ki? Minecraft şimdiki yenilikler ile birlikte daha çok oynanabilen bir oyun oldu bence. Eski sürümlerin yetersizliği ve sorunlarından nasıl zevk çıkarttınız anlamadım :/
birçok kişinin oyun sektöründe tanıştığı ilk oyunun minecraft olduğundan olabilir. Yaşı küçükken oynadığı oyun olduğu için olabilir çünkü küçük yaşlarda ne oynarsak yapalım eğlenmenin bir türlü yolunu buluyorduk :D Çoğu oyunda olduğu gibi uzun süre oynadıktan sonra ve yaş ilerledikten sonra eklenen özellikler ile eskiden alıştığımız özellikler değişince alışılagelmişin dışına çıkıyor. Şimdi mesela 10 yaşında birisi ilk oynayacağı oyun Minecraft olsa gerçekten zevk alır yani :D

CeapLinCess

Kızıltaş Madencisi
Ne zamanlardı ya ilk oynadığım da, bune diyip başladım sonrasında metin2 den zaman buldukça minecrafta yöneldim hatırlıyorum sadece 1 2 gün faction serverde odun kazmıştım , o sondalarıydı baslarda pek anlamadım oyunu ama girip 10 20 dakikalık oyalanmak için idealdi beta sürümleri

Altes

❤️ -Mia- ❤️
Sürekli dağın içini delip oraya ev yapmaya çalışırdım. Fakat tam evi, yatağı yapıp biraz gelişirken hep oyun kapanırdı. Her seferinde "bu sefer sorunu çözdüm kapanmayacak" diyordum. Evet, oyunu demoda oynuyormuşum haberim yok :pof:

Cullen

Dea de Veritas
Genel Yetkili
Ruh Hali
Ahtopatlardan korkardım. Gamemode 1'de olsam bile kesmek için yanına gitsem ellerim titrerdi. Ne salakmışım :3
Ahtapotları ilk gördüğümde saldırmaya gitmiştim, suyun altına nefesim bitince canım azaldı ve ahtapot saldırdı sanmıştım :D

Crosevice

Demir Madencisi
Susturulmuş
Her oyun gibi buda yavaş yavaş zevkini kaybediyor. 1.5.2 sürümü ile oynamaya başladım bende bu oyunu, fakat gün geçtikçe çıkan 1.6 ve 1.7 sürümleri bana 1.5.2'in zevkini asla vermedi (1.6 ve 1.7 az da olsa bence oynana bilirdi), hele hele 1.8 çıktı ve oyun benim için tam anlamıyla bitmeye başladı. Sebebini bende bilmiyorum fakat 1.8 sürümüne bir türlü ısınamadım. Çevrim içi tüm sunucular 1.5.2 den ellerini çekmeye başlayınca mecburen 1.6 ve 1.7 de oynaya oynaya 1.7 sürümüne alıştım ve bence bunun sebebi 1.5.2 ile 1.7/1.6 arasında pek uçurum denecek kadar fark olmamasıdır sanırım. Fakat 1.8 ve üstü sürümler 1.7 ye göre 1.5.2 sürümü ile arasına uçurum koymaya başlayınca 1.8 ve üstü aşırı derece zevksiz gelmeye başladı benim için. Bence 1.5.2 zamanları olsa eskisi gibi hâlâ bu oyunu günün tamamında oynuyor olurdum.

mrbulut123

Demir Madencisi
Ruh Hali
Bir yaz günüydü.. Hava sıcak- Şaka ya şaka düzgün başlayayım.
O zamanlar bilgisayarla pek ilgilenmezdim. Genelde sokağa çıkar normal insanlar gibi oynardım. Daha sonra o gün geldi. Külüstür bilgisayarımda oynayacak pek oyun yoktu. Daha sonra ben de araştırmaya başladım. Karşıma "Minecraft" çıktı. O zamanlardaki 1.6.4 sürümünü oynamaya çalıştım. Açlığı edvanterdeki eşyaları atınca gideriyoruz sanıyorum. Ağacı tıklaya tıklaya 1 saatte kırmıştım. Ne zor oyun diyip silmiştim. Aradan uzun bir süre geçmişti daha sonra. 1.8.9 çıkmıştı. Bir deneyeyim, tekrardan başlayayım dedim. Youtube üzerinden saatlerce video izledim. Ardından bir survival oynayayım dedim. Haritası hala duruyor. Hiç silmem..
Tabii daha sonra Mojang işi batırdı. Daha sonraki sürümler tatsız geliyordu artık. Ama şu Aquatic Update yüzünden tekrar başlarım mı bilmem.

Kısacası, Minecraft güzel bir oyun(du).

İyi forumlar...

xSynapseFan

Lots'o Network...
Asistan
Ruh Hali
1.6.2 sürümünden beri oynarım. Şimdi oynamıyorum çünkü ezki zevkin gramı bende yok. Bu büyük ihtimalle hem senenin getirdiği oyun hakkındaki her şeyi bilme hemde bıkkınlık olabilir. Asla eskisi gibi olmayacak hiçbir oyun her zaman eski zevkten daha az zevk alıyoruz.

Vearthx

Zombi Katili
Ruh Hali
1.4.7 zamanında başladım ben minecraft oynamaya o zamanlar sunuculara girdiğimde bi kayıt olma birde chest kilitleme plleri vardı ve sunucu sahibi wg ile arsalar ayarlayıp o arsalara sahip olmak için örneğin; 64 kömür toplayan arsa sahibi olur gibi arsalar satardı. Bende o günleri çok özledim

Run2

Ağaç Yumruklayıcı
Ruh Hali
1.2.4 sürümünde oyuna başlamıştık. Her öğlen ortaokulumuzdan çıkıp koşa koşa eve gider ve o zamanlar nadir olan türk faction serverlardan biri olan minecrafttürk isimli sunucuda saatlerce oynardık. Arsada saatlerce karpuz/şeker kamışı tarlası kurmanın zevki, klan için kale kurmak ve deli gibi elmas aramak en zevkli dönemlerdendi. Hala daha en çok özlenilen şeyler arasındadır bu zaman.

O zamanlar spawn noktaları ufaktı ve samimiydi. Serverlar genellikle 20, max 40 kişilik falan oluyordu. Sunucuda bulunan klasik tayfa zamanla birbirini tanımaya başlıyordu ve kaynaşıyordu. Bir süre sonra " hadi spawnda buluşalım ve az laflayalım " yazıyordu birisi ve asıl eğlencede o zaman başlıyordu...

Şimdi ise bir faction sunucuya girildiğinde direkt p4 set ile başlıyorsunuz oyuna.. ve gariptir ki epey beğeniliyor.