Minecraftın Eski Tadı

Cullen

alt veit eg Odin
Emekli
En iyi cevaplar
18
bi baktım böyle yazdığın için acaba kaç yılında kaydolmuşsun diye. Tatmin oldum gördüğüm tarihten.
Alpha oynamış çok az kişi vardır bu forumda
Ben alphalara yetişemediğim için çok mutsuzum ama betanın sonlarına yetiştim.

CraxyTR

mc.silencenw.com
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
En son 3 sene önce Minecraft'dan zevk aldım.

YunusEmrKY

Tost mu o ?
En iyi cevaplar
0
Ben GTA yazardım konvoy videoları felan izlerdim :)
O anda EpicGamingTR bir videosunu gördüm, lan dedim acaba ne bu ?
Minecraft oynuyoruz felan (2012)
Açtım videoyu izledim sarmaya başladı beni.
Sonra Buz Küresi'nin felan videolarını gördüm.
''Lan niye bende indirmeyimki bu oyunu'' dedim indirdim.
Gece olmuştu, ağaçlara felan bakıyordum tabi yatak fln yapmayı bilmiyordum elimde tüy vardı kılıç zannederdim o tüyü :D.
Bir Baktım ağaçta mor birşeyler var, baktım ağacın gözleri :D.
Ona doğru gittim bana saldırdı (It's a Enderman Man !).
O gün korkudan silmiştim minecraftı sonra araştırdım enderman olduğunu öğrendim.
Sonra geri yükledim dünyalarım duruyordu.
Ahh be ne güzel günlerdi şimdi o anı yaşayamayan çocuklar için üzülüyorum :(.

98SarıBücür98

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Ben GTA yazardım konvoy videoları felan izlerdim :)
O anda EpicGamingTR bir videosunu gördüm, lan dedim acaba ne bu ?
Minecraft oynuyoruz felan (2012)
Açtım videoyu izledim sarmaya başladı beni.
Sonra Buz Küresi'nin felan videolarını gördüm.
''Lan niye bende indirmeyimki bu oyunu'' dedim indirdim.
Gece olmuştu, ağaçlara felan bakıyordum tabi yatak fln yapmayı bilmiyordum elimde tüy vardı kılıç zannederdim o tüyü :D.
Bir Baktım ağaçta mor birşeyler var, baktım ağacın gözleri :D.
Ona doğru gittim bana saldırdı (It's a Enderman Man !).
O gün korkudan silmiştim minecraftı sonra araştırdım enderman olduğunu öğrendim.
Sonra geri yükledim dünyalarım duruyordu.
Ahh be ne güzel günlerdi şimdi o anı yaşayamayan çocuklar için üzülüyorum :(.
bilgisayardan oynamanın zevki bir başka, şimdiki çocuklar tabletten oynuyor maalesef.

Pluginsel

★ #NerdeOEskiGünler ★
Emekli
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Ben Minecraft'a bayağı geç başladım ama 3 yıl'da nerdeyse her şeyi öğrendim. İlk Minecraftı kardeşim bir videodan görmüştü, bende dedim ki "Oğlum, bu nasıl bir oyun? Boşver gitsin." dedim. Tabii o sıralar PC hayatım'da yoktu, PC'ye normal günlük 1 saat bakardım çünkü yapacak bir şey yoktu. Daha sonra Minecraftı indirmiştim ama meğerse demo sürümünü indirmişim ama yine de biraz oynadım onunla. Uzun günler sonra en son Minecraft sürümünü crackli bir şekilde indirmeye başarmıştım ve sürekli oynardım. Daha sonra bir yerden SonOyuncu sunucusunu gördüm ama o sunucuya uzun süre giriş yapamadım çünkü server/sunucu nedir hiç bilmiyordum. Uzun bir süre sonra SonOyuncu sunucusuna giriş yapmayı başardım ve o sunucu benim ilk türk Minecraft sunucumdu. Daha sonra hamachi, sunucu kurmak, spigot, forumlar vs. vs. derken bu günlere kadar geldik.

Ama bence eskiden Minecraft çok daha iyidi çünkü; hileler azdı ve herkes son sürüm kullanırdı. Şimdi nereye gitsen hile, nereye gitsen 1.8 sunucu.

azeirel91

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
İlk başladığımda 1.5.2 idi gerçekten eğleniyordum o zamanlar şimdi pek sarmıyor açıkçası

AylinWinner

Neko-chan
En iyi cevaplar
0
Neredeyse herkes neden eskileri özlemiş ki? Minecraft şimdiki yenilikler ile birlikte daha çok oynanabilen bir oyun oldu bence. Eski sürümlerin yetersizliği ve sorunlarından nasıl zevk çıkarttınız anlamadım :/

TReaperTR

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Neredeyse herkes neden eskileri özlemiş ki? Minecraft şimdiki yenilikler ile birlikte daha çok oynanabilen bir oyun oldu bence. Eski sürümlerin yetersizliği ve sorunlarından nasıl zevk çıkarttınız anlamadım :/
birçok kişinin oyun sektöründe tanıştığı ilk oyunun minecraft olduğundan olabilir. Yaşı küçükken oynadığı oyun olduğu için olabilir çünkü küçük yaşlarda ne oynarsak yapalım eğlenmenin bir türlü yolunu buluyorduk :D Çoğu oyunda olduğu gibi uzun süre oynadıktan sonra ve yaş ilerledikten sonra eklenen özellikler ile eskiden alıştığımız özellikler değişince alışılagelmişin dışına çıkıyor. Şimdi mesela 10 yaşında birisi ilk oynayacağı oyun Minecraft olsa gerçekten zevk alır yani :D

CeapLinCess

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ne zamanlardı ya ilk oynadığım da, bune diyip başladım sonrasında metin2 den zaman buldukça minecrafta yöneldim hatırlıyorum sadece 1 2 gün faction serverde odun kazmıştım , o sondalarıydı baslarda pek anlamadım oyunu ama girip 10 20 dakikalık oyalanmak için idealdi beta sürümleri

Ataberkia

En iyi cevaplar
0
Sürekli dağın içini delip oraya ev yapmaya çalışırdım. Fakat tam evi, yatağı yapıp biraz gelişirken hep oyun kapanırdı. Her seferinde "bu sefer sorunu çözdüm kapanmayacak" diyordum. Evet, oyunu demoda oynuyormuşum haberim yok :pof:

Cullen

alt veit eg Odin
Emekli
En iyi cevaplar
18
Ahtopatlardan korkardım. Gamemode 1'de olsam bile kesmek için yanına gitsem ellerim titrerdi. Ne salakmışım :3
Ahtapotları ilk gördüğümde saldırmaya gitmiştim, suyun altına nefesim bitince canım azaldı ve ahtapot saldırdı sanmıştım :D