Anket Minecraft'ın Yeni Sürümü 1.10 Hakkında Tahminler

Sizce 1.10 sürümünün asıl amacı hangi alanı geliştirmek olacaktır?

• Mimari

• Yaratıklar

• Teknolojik aletler

• Yeni alanlar ( nether, end gibi )

• Realms

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Jakinda

Blind Bandit
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Yeni bir blok eklenecekmiş muhtemelen netherda olacak ve muhtemelen magma bloğu olacak.
İp ucu da vermişler ''but don't step on it'' yani ''ama ona adım atma'' yani ateş ile ilgili olduğu için magma bloğu
http://minecraft.gamepedia.com/1.10
Buradan baksanız tüm yenilikleri ekliyorlar.

umut_

┌────────────┐ [ 1881 - 193∞ ] └────────────┘
En iyi cevaplar
0
Kaç yıldır bekliyorum şu " Şeker kamışı " ile beslenen bir " Panda " eklensin diye bir türlü eklemediler MoCreatures modunda şeker kamışı ile panda beslemeye alıştık artık normal oyuna eklesinler :( Ne olurdu sanki şu buzlu biome veya karlı biome etraflarında birkaç ayıcık görsek :S @GodofMilker

smolu

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Yeni bloklar kesin gelir

Jakinda

Blind Bandit
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Yeni gelecek mob hakkında gelişme:Kutup ayısı olacak.
Mobs
  • Polar bears[1][8]
    • Cubs are peaceful, adults are neutral unless cubs are nearby.[9]
    • Portrayed as spawning in the Ice Plains biome and it's variants
Türkçesi
Mobs
-Kutup ayıları
* Yavrular barışçıl, yetişkinler (burayı tam çeviremedim) yavruları yanında olduğu sürece tarafsız.(dediğim gibi yanlış çevirmiş olabilirim.)
* Ice Plains biyomunda canlanırlar (gibi bir şey)
http://minecraft.gamepedia.com/1.10

KaanGunlu

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0
Oyuna beni eklesinler diyeceğimde beynime depolama alanı yetmez.

MertOrMErocks86

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Umarım yeni maden eklenir, yani Minecraftın "Mine" kısmından eser kalmadı artık, Böyle değişik madenler daha iyi olabilir mesela Gümüş, Gümüşten ok yapabiliriz (flint yerine) daha güçlü vurur ve delici etki yapabilir yani güzel olur C:

ÇıngıraklıNinja

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Benim Tahminim:
-Bence adamlar 1.9 un bu kadar tutmadığını görünce pvp yi normal haline döndürecek
-Dekorasyon minecrafttaki en güzel şey zaten o yüzden dekorasyonkesinlikle olacaktır.
-Küçük bi ihtimalle diğer canavarlara daha fazla animasyon eklenir.
-Nether ile alakalı birkaç şey çıkabilir. (zaten çıksada 2. bi nether gayet sevilir diye düşünüyorum)
-Umarım Ahtopotlara ses ve ölme efekti gelir. (yazık :( )
Bunlardan kesinlikle daha fazlası olacaktır ama neredeyse kesin olarak emin olduklarım bu kadar.

bence farklı yay tipleri gelmeli tahta yay çok sıradan demir veya altın yay gelebilir veyahut orman ağacı yayı huş yayı diye ayrılabilir.
Bence gelmeyecek yayın yeterli olduğunu düşünüyorlardır.
aynı zamanda chuş ağacı yayı falan olmaz dalgamı geçiyon :D

turkler

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Mojangın paylaştığına göre yeni bir mob gelecek mob pasif bir mob yani vurursan saldırır vurmazsan bir şey yapmaz , yeni yaratık gelecek bence mojang ne derse odur !
Bir Kere Sen Vurunca Saldıran Moblara ''Natural'' Denir.

ÇıngıraklıNinja

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Gereksiz bir tartışma olacaktır 1.10 konusu, şu anda mesele 1.9 un üstüne gelecek güncellemeler, gördüğüm kadarıyla kalkan 6 hasara kadar %100 olarak bloklayacakmış . Oyun mekaniklerine keşke 1-2 şey daha ekleyebilselerdi 1.9 için. Şu attack speed ve kalkan olayı pvp yi acaip renklendirmiş bana göre, macro ve aura devri bitti kanımca.

Tahminlerim:
Entitylere 3d texture pack gelir %90 ihtimal, oyun epey renklenir , ama nerden baksak 1 yıl var 1.10'a , Türk sunucuları hala 1.7 :D 1.9 da entitylere 3d texture olayı konusunda ümitliydim, ama başka bahara kaldı.
Yeni moblar görürüz, endi değiştirdiler, sırada büyük ihtimal nether var, nethera özel ağaçlar ve yeni moblar bekliyorum.
Yeni biomlar olabilir, ama çokta şart değil . Oyunun kendisi sıkıcı , üstüne server sahipleri birşeyler katabilsin diye daha ucu açık yapmaya çalışabilir mojang, mesela 1.9 da gelen durabilitylere göre texture olayı bence bir devrim. Şimdilik 1.9 'a geçmeye odaklanmalıyız Türk sunucuları olarak. Tabi boşuna dil döküyorum.. Yaş ortalaması ve lapisi sevgisi malumunuz :D
Şöyle sırf mob ve boss üzerine bir güncelleme gelse keşke. 5-6 tane mob olsa. 1-2 tane de yeni boss. Bir de müziklerde güncelleme olsa tadından yenilmez be!

Edit: Diskleri demiyorum. Mesela savaş müziği gibi bir şey olsa bence güzel olurdu. :D
Bu minecraft hatırlatıyım :D

AlfaTayfa

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Bir Kere Sen Vurunca Saldıran Moblara ''Natural'' Denir.
saolasın yanlışları düzelten adam ! fakat yanılıyorsun pasif derken neutral demek istedim yani nötr tarafsız -_- türkçesi naturalmı bilemem yinede solasın :p bende doğru söyledim

Umarım yeni maden eklenir, yani Minecraftın "Mine" kısmından eser kalmadı artık, Böyle değişik madenler daha iyi olabilir mesela Gümüş, Gümüşten ok yapabiliriz (flint yerine) daha güçlü vurur ve delici etki yapabilir yani güzel olur C:
birsürü büyülü ok geldi artık onlarla daha güçlü oklar yapabiliyoruz yetsin sana bi zahmet :D

Kaç yıldır bekliyorum şu " Şeker kamışı " ile beslenen bir " Panda " eklensin diye bir türlü eklemediler MoCreatures modunda şeker kamışı ile panda beslemeye alıştık artık normal oyuna eklesinler :( Ne olurdu sanki şu buzlu biome veya karlı biome etraflarında birkaç ayıcık görsek :S @GodofMilker
Bekle dostum geliyor kutup ayıları :p fakat pandanın geleceğini hiç düşünmüyorum :/

Son düzenleme:

Jakinda

Blind Bandit
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
saolasın yanlışları düzelten adam ! fakat yanılıyorsun pasif derken neutral demek istedim yani nötr tarafsız -_- türkçesi naturalmı bilemem yinede solasın :p bende doğru söyledim

birsürü büyülü ok geldi artık onlarla daha güçlü oklar yapabiliyoruz yetsin sana bi zahmet :D

Bekle dostum geliyor ayılar :p

Panda eklenmeyecek maalesef.Onun yerine kutup ayısı geliyor yavrularıyla
http://minecraft.gamepedia.com/File:Polar_Bear.png