Kaangull

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar bundan 5 6 sene önce belki daha eski serverimiz vardı ama her şey elle yapılırdı şimdi bir kaç sebepten dolayı biz arkadaşlarla yine toplandık ve server kurduk batıhosttan dolayısıyla çoğu şey değişmiş bir şeyler araştırsakta bazı şeylerin cevabı gerçekten yok internette bazı sorularım var

Servere girdiğinde kişi login yaptıktan sonra elinde bir pusula veya herhangi bir obje ile faction/skyblock/survival/hungergames gibi seçeneklere yönebilmesini istiyoruz ancak kurduğumuz batıhost serveri bize sadece faction sunuyor. Hazır paket var mı varsa nasıl yüklerim ?

2. Server girişindeki BATIHOST falan yazıyor ip ile girerken onları değiştirmek istiyorum nasıl yaparım
3. server içi discord tu işte otomatik mesajdı otosat falandı onları değiştirme istiyoruz fiyatlardırmaları bu pluginler nedir nelerei değiştirmem gerekk plugin kullanımı bilmiyoruz
bunlara yardım eden olursa gerçekten sevinirm isterseniz discorda gelin isterseniz burada ama yazmak istemeyen olursa diye
KaanG#7162
Teşekkürler

BalonTR

Biz ayıya dayı demeyiz, Köprüyü yıkarız.
Forum Yöneticisi
En iyi cevaplar
162
Ruh hali
Merhaba @Kaangull,
Açıkçası çok değişen bir şey yok. Gördüğüm kadarıyla sunucunu HUB yapmak istiyorsun. Bunun için en az saydıklarına göre 20 den fazla bir RAM'a ihtiyacın olacak ve bunları Bungeecord ile bağlaman gerekiyor. Düşündüğüm kadarı ile VDS sunucusu aldın istersen internetten plugin paketleri bulup FileZilla ile suncunun içine atabilirsin Batihost sana sunucuyu verirken FileZilla bağlantı bilgilerini vermiştir o şekilde bağlanıp gönül rahatlığı ile sunucuna yükleyebilirsin veya istersen kopyala yapıştır yapabilirsin fakat kopyala yapıştır daha uzun sürebilir.

2. Soruna gelirsek Tam olarak sorunu anlayamadım Motd kısmındamı bahsediyorsun yoksa ip deki xxxxx.batihost.com danmı bahsediyorsun. Motd kısmından bahsediyor isen pluginlerin içindeki ServerListPlus plugini olur veya MOTD olur. Bunlar gibi bir plugin olabilir şu an hangi plugini kullanıyolar çok bilmiyorum bunlardan birisinde config.yml'ye girip düzeltebilirsin eğer ki ip kısmından bahsediyorsan bir domain alman gerekmektedir.

3. soruna gelirsek;
  • Minecraft'ı Discord'a bağlamak için = DiscordSRV => İncelemek için tıkla.
  • Otomatik mesaj için ChatControl plugini öneriyorum birçok işlevi mevcuttur. = ChatControl => İncelemek için tıkla.
  • Otosat plugini yok skript var bunu da otosat skript yazar isen kolaylıkla bulabilirsin çünkü birçok skript çıktı bunun hakkında sana örnek olarak bir şey sunmak istemem çünkü hepsi birbirinden güzel eserler :)

Kaangull

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Merhaba @Kaangull,
Açıkçası çok değişen bir şey yok. Gördüğüm kadarıyla sunucunu HUB yapmak istiyorsun. Bunun için en az saydıklarına göre 20 den fazla bir RAM'a ihtiyacın olacak ve bunları Bungeecord ile bağlaman gerekiyor. Düşündüğüm kadarı ile VDS sunucusu aldın istersen internetten plugin paketleri bulup FileZilla ile suncunun içine atabilirsin Batihost sana sunucuyu verirken FileZilla bağlantı bilgilerini vermiştir o şekilde bağlanıp gönül rahatlığı ile sunucuna yükleyebilirsin veya istersen kopyala yapıştır yapabilirsin fakat kopyala yapıştır daha uzun sürebilir.

2. Soruna gelirsek Tam olarak sorunu anlayamadım Motd kısmındamı bahsediyorsun yoksa ip deki xxxxx.batihost.com danmı bahsediyorsun. Motd kısmından bahsediyor isen pluginlerin içindeki ServerListPlus plugini olur veya MOTD olur. Bunlar gibi bir plugin olabilir şu an hangi plugini kullanıyolar çok bilmiyorum bunlardan birisinde config.yml'ye girip düzeltebilirsin eğer ki ip kısmından bahsediyorsan bir domain alman gerekmektedir.

3. soruna gelirsek;
  • Minecraft'ı Discord'a bağlamak için = DiscordSRV => İncelemek için tıkla.
  • Otomatik mesaj için ChatControl plugini öneriyorum birçok işlevi mevcuttur. = ChatControl => İncelemek için tıkla.
  • Otosat plugini yok skript var bunu da otosat skript yazar isen kolaylıkla bulabilirsin çünkü birçok skript çıktı bunun hakkında sana örnek olarak bir şey sunmak istemem çünkü hepsi birbirinden güzel eserler :)
dostum çok iyi yazmışsın bazı şeyleri hallettim ancak daha halletmem gerken çok şey var sesli olarak iletişime geçebilir miyiz
discord name: KaanG#7162

BalonTR

Biz ayıya dayı demeyiz, Köprüyü yıkarız.
Forum Yöneticisi
En iyi cevaplar
162
Ruh hali
Tekrar Merhaba @Kaangull,
Discord üzerinden çok fazla yardım edemem çünkü benimde bilmediğim birçok şey olabilir forumdan yazar isen sana daha iyi yardımcı olabiliriz. benim bilmediğim bir konuyu burada başka bir üye bilip sana daha hızlı yardım etmiş oluruz.