[SK] Bot Koruma Skripti

cigax09

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
ne yani evde kendi bilgisayarında açacağın bi serveremi bot atılamayacak bot olayını çok yanlış biliyosun tek çözümü var bunun özelden mesaj atarsanız söylüyorum evde açacağın sunucuya bot atmaya bile gerek yok 30 kişi girdiginde server çökecektir
Ben öyle bir şeyde söylemedim. Benim demek istediğim evde kendin sunucu açıp donanımlarını kendin yükseltebilirsin. Hosta gerek kalmazdı. Sen çok yanlış anladın.

Breakthrough

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ya abi, ben defalarca haykırdım 'SKRİPT İLE BOT ENGELLENEMEZ!'
Sen ne diye hala uğraşıyorsun, botlar sunucuya girdiği, veri işlendiği sürece atılmasının bir önemi yok, girişi engellenmeli.
VPN, Proxy falan engellenmeli yani, anlıyor musun?
Neyse ellerine sağlık.

ShortPallMall

AtinaSaga.Com Türkiyenin ilk MMOSurvival sunucusu
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
Ben öyle bir şeyde söylemedim. Benim demek istediğim evde kendin sunucu açıp donanımlarını kendin yükseltebilirsin. Hosta gerek kalmazdı. Sen çok yanlış anladın.
tamam diyorum ya donanım ile botun bi alakası yok. bunun bir tek çözümü var ve özelden isteyenlere bilgiyi veriyorum ben ve bu bnm vereceğim bilgiyi çoğu kişi bilmiyor

SarpE

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
1
tamam diyorum ya donanım ile botun bi alakası yok. bunun bir tek çözümü var ve özelden isteyenlere bilgiyi veriyorum ben ve bu bnm vereceğim bilgiyi çoğu kişi bilmiyor
Bilgiyi saklamak işe yaramaz konu açınız da herkes öğrensin ha ? :) Paylaştıkça artar bilgiler.

cigax09

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Ya abi, ben defalarca haykırdım 'SKRİPT İLE BOT ENGELLENEMEZ!'
Sen ne diye hala uğraşıyorsun, botlar sunucuya girdiği, veri işlendiği sürece atılmasının bir önemi yok, girişi engellenmeli.
VPN, Proxy falan engellenmeli yani, anlıyor musun?
Neyse ellerine sağlık.
Benim anlamadığımda VPN ve Proxy ile nasıl engellenebileceği. Yani bot saldırısı yapan kişi internetten bulduğu Türkiye proxy leri ile saldırı yaparsa ne anlamı kalır. Veya vpn ile engellenirse vpn ile giren oyuncular için ne yarar var. Bende bunu anlamıyorum.

Breakthrough

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Benim anlamadığımda VPN ve Proxy ile nasıl engellenebileceği. Yani bot saldırısı yapan kişi internetten bulduğu Türkiye proxy leri ile saldırı yaparsa ne anlamı kalır. Veya vpn ile engellenirse vpn ile giren oyuncular için ne yarar var. Bende bunu anlamıyorum.
Plugin ile değil, Firewall veya IPTables kullanarak engellersen çok daha sağlam olur.
Eklenti, sunucu performansına etki eder.

SarpE

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
1
Minecraft Genel ya da Sunucu Eklentiler, siz açında eğer cidden işe yararsa eminim yetkililer bir seferliğine de olsa bir güzellik yapıp taşırlar ne de olsa tüm bot sorunu kalkacak diyorsunuz ha ? Büyük bir gelişme.
tam olarak nereye açmalıyım sizce :) Türkiyede bot sorunu bitecek.

Rookies

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
şimdi olay ne biliyomusun sen ister pluginle ister skriptle botları kickle veya banla hiçbir işe yaramaz bu botun servere girmesi yeterlidir yani farklı farklı iplerden gir çık yapıyor bu botlar whiteliste alsanda fayda etmez websiteden kayıtlı yapsanda farketmez ve bilgisayardan atılan botu engelliyebilir bunlar sadece, düşman edinmeyin yoksa vds den bot atarlar ama ben tek koruma biliyorum onun için özelden mesaj atmanız yeterlidir yani bnm çözümümde botlar servere girebilir hatta 1000 tanesi aynı anda girsin asla çökmez :)
Siz haberdar değilsiniz olaylardan Ücretli bir plugin ile Sunucuya Botlar daha girmeden yasaklanıyor Sadece yasaklamakla kalmıyor birçok özelliği var -_- .

cigax09

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Siz haberdar değilsiniz olaylardan Ücretli bir plugin ile Sunucuya Botlar daha girmeden yasaklanıyor Sadece yasaklamakla kalmıyor birçok özelliği var -_- .
Ben bunu doğru bulmuyorum. Yani bu sistem nasıl oluyorda botları otomatik algılıyıp banlıyor. Yani veritabanında kayıtlı olan bir proxy varsa onları banlıyordur. Eğer saldırı yapan veritabanında bulunmayan bir proxy i kullanırsa ne önemi kalırki. Bu olayın tek çözümü. Kullanıcının kamerasına bakmaktır. Gerçek mi sahte mi diye başka çözümü yok bunun.

Hatta kameraya bakmak bile yeterli değil bence. Sonuçta saldırıyı yapan sahte kamera programlarıda kullanabilir.

Rookies

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ben bunu doğru bulmuyorum. Yani bu sistem nasıl oluyorda botları otomatik algılıyıp banlıyor. Yani veritabanında kayıtlı olan bir proxy varsa onları banlıyordur. Eğer saldırı yapan veritabanında bulunmayan bir proxy i kullanırsa ne önemi kalırki. Bu olayın tek çözümü. Kullanıcının kamerasına bakmaktır. Gerçek mi sahte mi diye başka çözümü yok bunun.

Hatta kameraya bakmak bile yeterli değil bence. Sonuçta saldırıyı yapan sahte kamera programlarıda kullanabilir.
Zaten yeni bir proxy algıladığı gibi o proxyi de engelliyor 100+ Alıcısı var.

Veba_

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Bu ekranda çıkan yazı bazı oyuncularda kasmaması için kapalı oluyor. Yazı sohbette yazsa daha yararlı olur.