[SK] Bot Koruma Skripti

BorisVavilov

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bence tasarımlar sistem vs. gayet başarılı olmuş tebrikler.

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
şimdi olay ne biliyomusun sen ister pluginle ister skriptle botları kickle veya banla hiçbir işe yaramaz bu botun servere girmesi yeterlidir yani farklı farklı iplerden gir çık yapıyor bu botlar whiteliste alsanda fayda etmez websiteden kayıtlı yapsanda farketmez ve bilgisayardan atılan botu engelliyebilir bunlar sadece, düşman edinmeyin yoksa vds den bot atarlar ama ben tek koruma biliyorum onun için özelden mesaj atmanız yeterlidir yani bnm çözümümde botlar servere girebilir hatta 1000 tanesi aynı anda girsin asla çökmez :)

Saldıranın amacı zaten botların girmesi, çökmese bile girdi çıktı mesajlarından, tab'daki fazla oyuncudan, random isimlerden şikayetçi olacaksın. Ki öyle devam ederse sunucu zaten çöker öyle 1000 tane girse yine çökmez diyemessin. Millete düşman edinmeyin diyeceğine bu kadar iddialı konuşma forumlarda "Delinmez Bot Koruması" diye bir şey yok. Böyle konuşursan en çok düşmanı sen kazanırsın.

tam olarak nereye açmalıyım sizce :) Türkiyede bot sorunu bitecek.

Dediğim gibi.. Açtığın konuyu inceledim ve "Türkiyede bot sorunu bitecek!" sözünün asılsız olduğunu gördüm.
Evet faydalı olur, farklı bir makineden açıp çakma lobiyi ayrı, ana oyunları ayrı makineye kurarsan bir faydası olur. Yani ne olur, saldırı anında ana sunucuların etkilenmez. Buda nereye çıkıyor, çakma lobiye ihtiyacınız olduğuna çıkıyor. Sonuçta isteyen yine çakma lobiye bot atıp, çökertebilir ve girişleri kapatabilir. Ana oyunlar iyi olur fakat girişler kapanır, çıkanlar giremez, ve dediğiniz gibi bu saldırı bir makineden yapılıyor ise 7/24 devam edebilir.

cigax09

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bence tasarımlar sistem vs. gayet başarılı olmuş tebrikler.

Eleştirin için teşekkürler.

Saldıranın amacı zaten botların girmesi, çökmese bile girdi çıktı mesajlarından, tab'daki fazla oyuncudan, random isimlerden şikayetçi olacaksın. Ki öyle devam ederse sunucu zaten çöker öyle 1000 tane girse yine çökmez diyemessin. Millete düşman edinmeyin diyeceğine bu kadar iddialı konuşma forumlarda "Delinmez Bot Koruması" diye bir şey yok. Böyle konuşursan en çok düşmanı sen kazanırsın.

Dediğim gibi.. Açtığın konuyu inceledim ve "Türkiyede bot sorunu bitecek!" sözünün asılsız olduğunu gördüm.
Evet faydalı olur, farklı bir makineden açıp çakma lobiyi ayrı, ana oyunları ayrı makineye kurarsan bir faydası olur. Yani ne olur, saldırı anında ana sunucuların etkilenmez. Buda nereye çıkıyor, çakma lobiye ihtiyacınız olduğuna çıkıyor. Sonuçta isteyen yine çakma lobiye bot atıp, çökertebilir ve girişleri kapatabilir. Ana oyunlar iyi olur fakat girişler kapanır, çıkanlar giremez, ve dediğiniz gibi bu saldırı bir makineden yapılıyor ise 7/24 devam edebilir.

Kendileri anlatıyolar karşı çıkıyorum dedikleri şeylerin hatalı olduğundan bahsediyorum ama anlamıyorlar. Tekrar diyorum bot saldırısı doğru bir biçimde engellenmesi imkansızdır. Yok plugin ile yok proxy ile engellersin yok çakma lobi, bot atcak kişi azcık bilgiliyse bu sorunların zaten üstesinden gelir. Yani bu amaçların hiç biri tam olarak çözüm değil. Sadece kısmen sorunu çözer. Benim skriptim de diğer her sistem, taktik gibi kısmen çözüm sunar.

ShortPallMall

AtinaSaga.Com Türkiyenin ilk MMOSurvival sunucusu
En iyi cevaplar
2
Ruh hali

çakma lobi analobive oyunlar tek bi makinada bungecoord başka bi makinada olursa sıkıntı olmuycak yakında çakma lobiyi kaldırıcam.
Gelen saldırılar direk bungecoordagidiyor ve sunucu zarar görmüyor inan hergün saldırı oluyor ama etkilenmiyoruz