[Sk]Yetkili Menüsü - birçok Özellik - V1.6 [1.7.9] - skQuery Gerektirir... - Sınırlama Kalktı !

Skript Nasıl Olmuş ?

• Güzel olmuş eline sağlık.

Kullanılan: 49 86.0%
  • İdare eder gibi , bence kötü.

Kullanılan: 8 14.0%

• Kullanılan toplam oy
    57

Rosenrot

LAGOMORPHA
En iyi cevaplar
0
Bu mantıkla düşündüğüne göre burda cahil olan biri varsa o da sensin. Bu bilgiler sadece bir yere karar yardımcı olur. Seni geliştirmez. Programlama yapmanın getirdiği faydalardan biri de problem çözme yeteneğini geliştirmesidir. Şu skript olayını kullanmak hiçbir fayda etmez.

Bana cahil diyerek o kadar felsefeciyede cahil diyorsun.
Skript ile bir dili karsilastirmak bence sacmaliktir.
Ki zaten skript üzerinden giderek çoğu kişi javaya ulasti.
Bence programlamaya geçiş için önce mantik öğrenilmeli,bunuda zaten skript ile ogreniyorsun.
Emin ol bu insanlar bir sure skripti yetersiz görüp javaya geçecek,onumde canli örnekler @Krumb069
Ama boyle demem skriptin tamamen ise yaramaz olduğunu göstermez.

S

Switcher

Ziyaretçi
Bence programlamaya geçiş için önce mantik öğrenilmeli,bunuda zaten skript ile ogreniyorsun.
Emin ol bu insanlar bir sure skripti yetersiz görüp javaya geçecek,onumde canli örnekler @Krumb069
Katılıyorum. Örneğin ben :p

Life Hunter

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Skript tamamiylen işe yaramaz bir şeydir. Python gibi dillerle de mantık çok iyi öğrenilebiliyor ve python ile başlayanlar diğer dillere geçmekte zorluk çekmezler.
Sende bana cahiliyetinin ne seviyede oludğunu gösteriyorsun diyerek Dennis Ritchie reise hakaret etmiş sayılırsın.

Rosenrot

LAGOMORPHA
En iyi cevaplar
0
Skript tamamiylen işe yaramaz bir şeydir. Python gibi dillerle de mantık çok iyi öğrenilebiliyor ve python ile başlayanlar diğer dillere geçmekte zorluk çekmezler.
Sende bana cahiliyetinin ne seviyede oludğunu gösteriyorsun diyerek Dennis Ritchie reise hakaret etmiş sayılırsın.
Pythonda dilmi be :D
Hem skript javaya cok benzemektedir
event-effect ilişkisi mesela
bence temel öğrenmek için yeterlidir.

neyse konuyu kirletmeyelim..

S

Switcher

Ziyaretçi

Bir şey soracaktım , skriptte oyuncuya sword vermek 1 kod , javada pluginlerde sword vermek 3 4 kod gibi bir şey nasıl bu kadar iyi oluyor ?

Life Hunter

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0

Sen iki kişiyi al. Birine skript öğreterek başka bir dile geçir, Diğerini Python öğreterek başka bir dile geçir. Python ile öğrenen kişi mantığı daha iyi kavrayacaktır ve daha zor bir dile geçmekte daha az sıkıntı yaşayacaktır.

Rosenrot

LAGOMORPHA
En iyi cevaplar
0
Sen iki kişiyi al. Birine skript öğreterek başka bir dile geçir, Diğerini Python öğreterek başka bir dile geçir. Python ile öğrenen kişi mantığı daha iyi kavrayacaktır ve daha zor bir dile geçmekte daha az sıkıntı yaşayacaktır.

Sen şuanda pythonu dilden saymiyorsun ama YouTube python tabanlidir.
Hem de skripti dilden sayarak kendini ikinci kez aptal durumuna dusuruyorsun.

Life Hunter

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Python'u dilden saymamakmı? Kafan mı iyi? Böyle bir şey demedim heralde kafan çok iyi olmalı.

KRHN

Yazılımcı Beyefendi
En iyi cevaplar
0
Sana block yasaklama olayında tavsiyem, yapabilir misin bilmem fakat. Mesela 1-2-3-4-5-6-7-8-9-0 isimli Itemler koyarsın, oyuncu oradan ID girip yasakla tuşuna basar mesela ve oyuncu her eşyayı yasaklayabilir böyle sınırlı olmuş. Gene eline sağlık, yararlı bir şey olmuş.

S

Switcher

Ziyaretçi
Sana block yasaklama olayında tavsiyem, yapabilir misin bilmem fakat. Mesela 1-2-3-4-5-6-7-8-9-0 isimli Itemler koyarsın, oyuncu oradan ID girip yasakla tuşuna basar mesela ve oyuncu her eşyayı yasaklayabilir böyle sınırlı olmuş. Gene eline sağlık, yararlı bir şey olmuş.
Teşekkür ederim , o biraz zor galiba , güzel tavsiye

Life Hunter

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ve skript'e dil demek mi? Senin sorunların olmalı heralde söylemediğim şeyleri söylemişim gibi davranıyorsun. Gerçekten sorunların var.