Çocuğunuz Eşcinsel Olduğunu Söylese Tepkiniz Ne Olurdu?

FFHD

orda her kiminleysen, belki sevgilinleysen...
En iyi cevaplar
21
Bunu sağlıklı düşünen bir birey yapmaz. Seni ilgilendirmez diyorsun. Eşçinsel birisi sana sarkıntılık yapsa yumruğu geçirecek bir tipsin.
"Sağlıklı düşünen" diye bir ifade kullandığımı göremiyorum. Eşcinsel veya hetero birey olması ayırt etmeksizin sarkıntılık yapması zaten olmaması gereken bir şey. Niye bunu cinsiyet rollerine göre ayırdım, anlamadım.

SolidSteed

Fake Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
6
Ruh hali
Eşçinsel insan, normal davranabilir. Giyimine özen gösterebilir ama sesini inceltip veya saçma sapan hareketler yaparak kendilerinin iğrenç olduklarını kanıtlıyorlar.
Eğer davranışsal olarak söylüyorsan katıldığım noktalar var, kendi ellerinde olmadan bu şekilde konuşuyorlarsa katılmıyorum ama. Saçma sapan hareket derken de eğer aynı şeyleri düşünüyorsak yine haklısın.

Bakınız Kerimcan Durmaz, sadece eğlence için yaşıyor gibi. Etrafında hiç kimseyi görmeden istediği gibi davranıyor. Eşcinselleri yalnızca eğlenilmesi için kullanılacak insanlar gibi gösteriyor. İnsanlarda algı yaratıp ön yargıları farketmese de çoğaltıyor. Ancak bütün eşcinsellerin böyle olmadığını söyleyebilirim :ıslıkçı: Sarkıntılık olarak söylediğiniz şey de biraz saçma olmuş açıkçası. Kendisine dünyadaki hiçbir kadının yaklaşmadığını farketmeyip rastgele bir eşcinselin kendisine tecavüz edeceğini düşünüyor :D :D :D :D :D :D :D saçmalık :/

sarkıntılık konusunda üstüne alınabilirsin

SolidSteed

Fake Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
6
Ruh hali
Evet, eşçinsellerin donla dans etmeleri çok hoşuna gidiyor anlaşılan. Galiba sende eşçinselsin?
Evet bu arada ben de eşcinselim. Ayrıca ç değil c. Donla dansetmelerinden hoşlanan var mıdır bilmiyorum, zaten yapan da görmedim :D

FFHD

En iyi cevaplar
21
Bakınız Kerimcan Durmaz, sadece eğlence için yaşıyor gibi. Etrafında hiç kimseyi görmeden istediği gibi davranıyor. Eşcinselleri yalnızca eğlenilmesi için kullanılacak insanlar gibi gösteriyor. İnsanlarda algı yaratıp ön yargıları farketmese de çoğaltıyor. Ancak bütün eşcinsellerin böyle

Kerimcan Durmaz'ın sadece medya önündeki duruşunu görüyorsunuz demek ki. Kendisinin bir makyaj firması var ve oldukça da bilinir. Özellikle yurt dışında. Sosyal medya kullanan herkes öyle değil midir, herkes en mutlu haliyle paylaşım yapıyor.

SolidSteed

Fake Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
6
Ruh hali
Kerimcan Durmaz'ın sadece medya önündeki duruşunu görüyorsunuz demek ki. Kendisinin bir makyaj firması var ve oldukça da bilinir. Özellikle yurt dışında.
Zaten sorun da medya önündeki duruşu, insanların yüzde doksan dokuzu sadece medya önündeki duruşunu görüyor.

MystegaNW

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Kerimcan Durmaz gibi insanlardan bahsediyorum zaten, diğerlerine karşı bir sıkıntım yok.

ErenSB

Elmas Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
26
erkek gözetmeksizin bu duygular doğuştan gelir.

Bu duygular doğuştan gelmez ve tercih meselesidir, bunu biraz araştırmanı öneririm. İkinciside bunun bir hastalık olduğunu hiçbir zaman söylemedim ancak belli ki sırf linçlemek için bir tarafından element uyduruyorsun. Bu benim için her zaman bir eksiklik olarak kalır söylediğim şey buydu.

Çocuğun bu hayata soyun için gelmiyor. Bu hayata "hayatını" yaşamak için geliyor. Soyuna yakıştıramaman sadece çocuğunu alçak görmekten başka bir şey değil.

Yine anlamakta zorluk çeken birisi, hepimiz hayatı yaşamak için geliyoruz ancak hayatı yaşamak "eşcinsellik" değil bence. Kendi çocuğum ve bunun hayal kırıklığını hep ben yaşayacağım. Burada başkalarının hayatına çok fazla müdahale eder gibi linçlemeye çalışıyorsunuz. Çocuğum eşcinsel olsa bile ona bu hayal kırıklığımı yansıtmam ve alçak görmem asla. Ne de olsa evladım. Çok fazla psikolojik baskı onu *******a kadar sürükleyebilir ve ben bunu düşünemeyecek kadar geri kafalı bir insan değilim. İnsanları tam olarak anlamadan yargılamaktan vazgeçin, iyi forumlar.

MystegaNW

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Evet bu arada ben de eşcinselim. Ayrıca ç değil c. Donla dansetmelerinden hoşlanan var mıdır bilmiyorum, zaten yapan da görmedim :D
Forumda yanlış yazınca altı kırmızı çiziliyor ç yapınca düzeldi onun için öyle kullanıyorum. Kerimcan Durmaz donla dans ediyor.

MystegaNW

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Eğer davranışsal olarak söylüyorsan katıldığım noktalar var, kendi ellerinde olmadan bu şekilde konuşuyorlarsa katılmıyorum ama. Saçma sapan hareket derken de eğer aynı şeyleri düşünüyorsak yine haklısın.

Bakınız Kerimcan Durmaz, sadece eğlence için yaşıyor gibi. Etrafında hiç kimseyi görmeden istediği gibi davranıyor. Eşcinselleri yalnızca eğlenilmesi için kullanılacak insanlar gibi gösteriyor. İnsanlarda algı yaratıp ön yargıları farketmese de çoğaltıyor. Ancak bütün eşcinsellerin böyle olmadığını söyleyebilirim :ıslıkçı: Sarkıntılık olarak söylediğiniz şey de biraz saçma olmuş açıkçası. Kendisine dünyadaki hiçbir kadının yaklaşmadığını farketmeyip rastgele bir eşcinselin kendisine tecavüz edeceğini düşünüyor :D :D :D :D :D :D :D saçmalık :/

sarkıntılık konusunda üstüne alınabilirsin
Üstüme alınacak bir şey yok çünkü bir sürü sevgilim oldu :D eşçinselleri sevenlerden direkt olarak ayrıldım. :D:D:D:D

FFHD

En iyi cevaplar
21
Bu duygular doğuştan gelmez ve tercih meselesidir, bunu biraz araştırmanı öneririm.
Türkiye Psikiyatri Derneği'nin yaptığı açıklamayı okuyabilirsin.
"Eşcinsellik biseksüellik ve heteroseksüellik gibi insanda tanımlanan üç yönelimden biridir. Her şeyden önce bir hastalık değil yönelim farklılığıdır. Eşcinselliğin bir hastalık olduğu yaklaşımı 40 yıl önce terk edilmiş ve psikiyatrik hastalık tanı listelerinden çıkarılmıştır. Uluslararası ve ulusal hekim örgütlerince eşcinsellik heteroseksüellik gibi sağlıklı bir durum olarak kabul edilmektedir.

Yönelim bireylerin tercihleri ile oluşan bir durum değildir. Bu nedenle eşcinsellik bir cinsel tercih değildir. Kişinin iradesinden bağımsızdır. Cinsel gelişim sürecinde çoğunlukla ergenlikte birey tarafından fark edilir. Biyolojik ya da sosyal belirleyicileri ne olursa olsun yönelim kişi tarafından ya da tedavi ile değiştirilebilir bir durum değildir.

Wikipedia'daki "Eşcinsellik" başlığını okuyabilirsin. /wiki/Eşcinsellik

CETAD'ın (Cinsel Eğitim Tedavi ve Araştırma Derneği) açıklamasını da aşağıya ekledim.
Eşcinsellik “cinsel tercih” midir?
Cinsel yönelimin nasıl geliştiği tam olarak bilinmemekle birlikte, herhangi bir kişinin cinsel yönelimler arasında iradesini kullanarak bilinçli bir tercih yapmadığı bilinmektedir. Örneğin, hiçbir heteroseksüel kadın hayatının bir aşamasında erkeklere ilgi duymaya karar vermemiştir. Benzer şekilde irade kullanılarak değiştirilmesi mümkün değildir

Hala nasıl eşcinselliğin bir tercih olduğunu savunuyorsunuz anlamıyorum. Ayrıca, eğer tercih olmuş olsa o kadar toplum baskısı var. İlla birileri homoseksüel olmayı bırakırdı. Hiç eşcinsel birinin hetero bireyliğe geçiş yaptığını gördünüz mü?

ErenSB

Elmas Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
26
Hala nasıl eşcinselliğin bir tercih olduğunu savunuyorsunuz anlamıyorum. Ayrıca, eğer tercih olmuş olsa o kadar toplum baskısı var. İlla birileri homoseksüel olmayı bırakırdı. Hiç eşcinsel birinin hetero bireyliğe geçiş yaptığını gördünüz mü?

İkinciside bunun bir hastalık olduğunu hiçbir zaman söylemedim ancak belli ki sırf linçlemek için bir tarafından element uyduruyorsun. Bu benim için her zaman bir eksiklik olarak kalır söylediğim şey buydu.

Eşcinsellik bir tercih olsun veya olmasın. Söylediklerimin arkasındayım, bu bir şeyi değiştirmez.

FFHD

En iyi cevaplar
21
Bu duygular doğuştan gelmez ve tercih meselesidir, bunu biraz araştırmanı öneririm. 49 dakika önce
Eşcinsellik bir tercih olsun veya olmasın. Söylediklerimin arkasındayım, bu bir şeyi değiştirmez. 9 dakika önce

Umarım değer verdiğin şeylerin de arkasında böyle durursun.

Bu bir şeyi değiştirmez değil. Doğuştan gelen bir özelliğe göre "evladını" yargılamak ne kadar doğru? Ben anladım ki, bunu başta ailelere aşılamak gerekiyor. Yoksa ortaya böyle başkalarının elinde olmayan şeyleri eleştiren kişiler çıkıyor.