KEYUBU Sorunsalı

Felox

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Bunun için hetzner yanlış bir seçim. Hetznerde aylık kiralarsın azure, gcp gibi ortamlarda saatliğe kadar kiralanabiliyor
Bot için diyorsan , düzenli olarak yaptığım için saatlik kiralamaya ihtiyacım yok . 3 Aylık kiralıyorum her seferinde.

ByNeelsTR

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Haklı olduğumu düşünüyorum.
Ek olarak Keyubu'ya bağlı bir MC forumunda konuyu açtıktan bir kaç dakika sonra İP BAN + HESAP BANI yedim ve konu anında silindi.
Ne kadar saklamaya çalışırsanız çalışın, bu böyle gitmez.

Bu mesajı görenlerden ricamdır; paylaşın, paylaştırın...

FurkannSB

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Hetzner makineleri sunucu açmaya yönelik değil bence. Kendim direk hetzner üzerinden Dedicated kiralayıp lol için bot çalıştırıp 30 seviyeye kastırıp hesap satıyorum ki bu VDS'ler genelde böyle işler için kullanılır ddos korumaları yok denecek kadar az belki de yok. Bu keyubu firmasının suçu değil zaten herhangi bir ddos sözü verilmiyor. 3 Ay TR Lokasyon makinelerini kullandım herhangi bir sıkıntı yaşamadım fakat deediğin gibi ekipleri gerçekten kötü. Yusuf Kemal tek başına ilgilenemez tüm olaylarla. Sağlam bi ekip kurulması gerektiğini düşünüyorum. Her ne kadar makineler sağlam olsa da gerçekten destek kısmı berbat. Belki host sahipleri elinden geleni yapıyordur fakat bence Keyubu yetkili ekibi gerçekten kötü diğer hostlara göre.
1 Yıla yakındır Hetzner Falkenstein'da AX Line'da Dedicated ile çalıştırıyorum Turkgamerz İstemcilerini, Layer 2,3,4 Seviyelerinde koruması güzel iş yapıyor, Türkiye'deki birçok firma da bundan iyisini sunmuyor genellikle, uygun fiyatla birlikte. VPS/VDS'lerini hiç kullanmadım ama Dedicated makinelerini Oyun sunucusu olarak olsun farklı projeler olsun defalarca kullandım, eskiden çöp olan DDoS koruması en azında AX, EX,PX,SX Bölümleri için tatmin edici düzeyde. Bir OVH olamaz elbet ama fiyatına göre sunduğu performans açısından tatminkar olmasına değinmek istiyorum bu noktada. Hetzner'in bu koşullarda muhtemelen en kötü yanı acemiliği kaldırmayacak olmasıdır. @Kovalski 'nin dediği gibi, kullanıcı ile firma arasında kesinlikle Türkiye'deki firmaların ilişki kurması gibi bir durum mümkün olmuyor. Sizin için bir adım atmaları gerekse bile bunu mutlaka faturanıza yansıtıyorlar fakat yine de Dedicated İçin daha iyi f/p yok şu sıralar. Ayrıca ekleyeyim, Hetzner'den AX Hattından aldığım tek Dedicated ile Turkgamerz İstemcilerine ek olarak Oyunun kendi web sitesini (plesk) ve orta trafik oranlarına sahip bir kaç web sitesini daha barındırıyorum Bridge edilmiş farklı ip kullanan çekirdek temelli sanallaştırma ile. Fiyat Performans için tavsiye ederim, acemi olup sunucu yönetimi konusunda (kurulum, kofigurasyon v.s) sorun yaşayabileceğini düşünüp uzak duran varsa onlara da yardımcı olabilirim.

Felox

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
1 Yıla yakındır Hetzner Falkenstein'da AX Line'da Dedicated ile çalıştırıyorum Turkgamerz İstemcilerini, Layer 2,3,4 Seviyelerinde koruması güzel iş yapıyor, Türkiye'deki birçok firma da bundan iyisini sunmuyor genellikle, uygun fiyatla birlikte. VPS/VDS'lerini hiç kullanmadım ama Dedicated makinelerini Oyun sunucusu olarak olsun farklı projeler olsun defalarca kullandım, eskiden çöp olan DDoS koruması en azında AX, EX,PX,SX Bölümleri için tatmin edici düzeyde. Bir OVH olamaz elbet ama fiyatına göre sunduğu performans açısından tatminkar olmasına değinmek istiyorum bu noktada. Hetzner'in bu koşullarda muhtemelen en kötü yanı acemiliği kaldırmayacak olmasıdır. @Kovalski 'nin dediği gibi, kullanıcı ile firma arasında kesinlikle Türkiye'deki firmaların ilişki kurması gibi bir durum mümkün olmuyor. Sizin için bir adım atmaları gerekse bile bunu mutlaka faturanıza yansıtıyorlar fakat yine de Dedicated İçin daha iyi f/p yok şu sıralar. Ayrıca ekleyeyim, Hetzner'den AX Hattından aldığım tek Dedicated ile Turkgamerz İstemcilerine ek olarak Oyunun kendi web sitesini (plesk) ve orta trafik oranlarına sahip bir kaç web sitesini daha barındırıyorum Bridge edilmiş farklı ip kullanan çekirdek temelli sanallaştırma ile. Fiyat Performans için tavsiye ederim, acemi olup sunucu yönetimi konusunda (kurulum, kofigurasyon v.s) sorun yaşayabileceğini düşünüp uzak duran varsa onlara da yardımcı olabilirim.
Bende düşündüm 2-3 ay önce bir dedicated makinem ile sunucu açtım zaten 2-3 tane hetznerden i7 dedicatedlerim var 32gb , tek ddosta yıkıldı ben mi ayar çekemedim acaba :/

FurkannSB

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bende düşündüm 2-3 ay önce bir dedicated makinem ile sunucu açtım zaten 2-3 tane hetznerden i7 dedicatedlerim var 32gb , tek ddosta yıkıldı ben mi ayar çekemedim acaba :/
Üstad, Hetzner'de Layer 2,3,4 seviyesinde DDoS korumaları yalnızca EX,AX,PX,SX Bölümlerinden yapılan kiralamalara sağlanıyor, Server auction bölümünden yapılan kiralamalara her ne kadar herkese ücretsiz koruma deselerde gerçek manada bir koruma sağlanmıyor. Ayrıca max Layer 4 seviyesinde koruma sağlayabilen saldırısı sırasında ilk bir kaç saniyede devreye girerek trafiği süzgeçleyen bu koruma sistemi her saldırı türünü algılayamıyor. Mesela CLDAP protokolü kullanarak saldırı yapıldığında paket miktarı az fakat paketlerin boyutları büyük olduğu için bunu normal ağ trafiği olarak algılayarak müdahale etmeyebiliyor. Fakat yine de eskiden Keyubudan, şuradan buradan hizmet alırken çektiğim her hangi bir sıkıntıyı, bir kere bile Hetzner'le çalışırken yaşamadım.

Erbatur

Gözlerimin içindeki ülkemsin sen benim.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Maaşlı destek personeli alınsa bunları görmezdik belki de. Umarım Keyubu bir an önce eski kalitesine tekrar ulaşabilir.

AnadoluHost

Anadoluhost.com.tr
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Hetznerden oyun için makine almak sadece para israfı, hatta OVH bile şu sıralar açık dolu. Kimse beğenmesede Türk şirketleri ve veri merkezleri koruma konusunda son 1-2 yılda çok yol kat etti. Ayrıca malum döviz fiyatları aldı başını gidiyor, TL'nin değer kaybı sürecek ve yıl sonunu dolar 10 TL 'ye yakın kapatacağız. Uzun vadede sunucu açmayı düşünüyorsanız TR piyasasına yönelin derim.

AnadoluHost

Anadoluhost.com.tr
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
O kadar iyi niyetli ve dürüstsün ki o ilerlemenin sadece senle sınırlı olduğunun farkında değilsin.
:S Tek ben olamam, sunucumhosting vb benzeri firmaları görüyorum r10'da , hatta Fivem piyasasını almış durumdalar. Reklam olmaması için diğer 2 firmanın adını veremeyeceğim:D Onlarla fiyat konusunda rekabete girmeye çalışacağım bu ay itibari ile.Ben korumayı 2 ay önce son veri merkezi değişikliği ile oturttum. Aslında öteki firmalarda %99.5 koruma sunabiliyorlar , ancak Türkiye'de bu yeni yeni oturmaya başladığından malesef fiyatlar dudak uçuklatıcı , örneğin DGN'de barınan bir firmadan firewall almaya kalkarsanız 20 dolar ip başına ödemek zorundasınız. Comnet'tede durum benzer, ancak oradaki voxility korkunç. Öyle kötüydü ki siberdcnin kabinlerinde barındığımız (hostingin kasımda açılmasından şubat ayına kadar) süreçte müşteriler voxility yüzünden google drivedan bile indirme yapamıyordu. :D Yani koruma google drive indirmesini dahi sınırlıyordu.

Türk firmalarına kızmayın, onlara daha çok şans tanıyın, önümüzdeki 3 sene euro-dolar kuru istisnasız yükselmeye devam edecek, bu yazımı isteyen SS'te çeksin, sözümün arkasındayım .
Bu konudaki olaya gelirsek: hizmet sözleşmemde ben bu gibi durumları düşünüp "ahlak kuralları çerçevesinde iletişim kurma zorunluluğu" maddesini eklemiştim,firma benzer bir madde eklediyse ve ahlak kurallarını aştıysanız firmanın yaptırım uygulama hakkı vardır , eğer aksi durum varsa müşteri haklıdır.

Son düzenleme:

ByNeelsTR

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
:S Tek ben olamam, sunucumhosting vb benzeri firmaları görüyorum r10'da , hatta Fivem piyasasını almış durumdalar. Reklam olmaması için diğer 2 firmanın adını veremeyeceğim:D Onlarla fiyat konusunda rekabete girmeye çalışacağım bu ay itibari ile.Ben korumayı 2 ay önce son veri merkezi değişikliği ile oturttum. Aslında öteki firmalarda %99.5 koruma sunabiliyorlar , ancak Türkiye'de bu yeni yeni oturmaya başladığından malesef fiyatlar dudak uçuklatıcı , örneğin DGN'de barınan bir firmadan firewall almaya kalkarsanız 20 dolar ip başına ödemek zorundasınız. Comnet'tede durum benzer, ancak oradaki voxility korkunç. Öyle kötüydü ki siberdcnin kabinlerinde barındığımız (hostingin kasımda açılmasından şubat ayına kadar) süreçte müşteriler voxility yüzünden google drivedan bile indirme yapamıyordu. :D Yani koruma google drive indirmesini dahi sınırlıyordu.

Türk firmalarına kızmayın, onlara daha çok şans tanıyın, önümüzdeki 3 sene euro-dolar kuru istisnasız yükselmeye devam edecek, bu yazımı isteyen SS'te çeksin, sözümün arkasındayım .
Bu konudaki olaya gelirsek: hizmet sözleşmemde ben bu gibi durumları düşünüp "ahlak kuralları çerçevesinde iletişim kurma zorunluluğu" maddesini eklemiştim,firma benzer bir madde eklediyse ve ahlak kurallarını aştıysanız firmanın yaptırım uygulama hakkı vardır , eğer aksi durum varsa müşteri haklıdır.
Haklı olabilirsiniz lakin döviz kurlarının düşüp, yükseleceğini kimse kesin olarak bilemez. Ülkenin ekonomik durumu kötü olsa bile bunu daha sonra düzeltmeyeceği anlamına gelmez.
images.jpeg

2008 yılında bir kişinin açtığı bu konu yüzünden 100'lerce insan bu kişiye sinirli ve linçlendi :)

YeQiu

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Şahsen görüşüm ByNeelsTR tarafının haklı olduğu yönünde. En azından bu meselede. Küfür edebilir, hakaret edebilir, istediği kişinin istediği değerine sövebilir bu durumda karşı tarafın yapması gereken yasal işlem başlatmaktır. Verilen parası ödenmiş hizmetin geri alınması gibi bir şey olamaz. İsterse eline silah alıp evini bassın adamın parasını verdiği hizmete el koyamazsın. Ki öbür taraftan adam küfür olduğu düşünülen durumların küfür olmadığını belirtmiş ve bir kaç SS ile iddiasını desteklemiş.

Ayrıca adam bir sürü oyuncu kaybetmiş ve sunucusu bitmiş resmen. Bu süreçte konuştuğu yetkililerin laubali tavırları sinirlerini hoplatmış olabilir kim olsa aynı şeyi yaşar. Keyubu tarafının da pek hatası olduğunu düşünmüyorum açıkçası. Çünkü olaydan sonra bahsi geçen kişilerin artık yetkili olmadıkları belirtilmiş. Bu durumda ortada kalan tek sorun iki tarafın birbirini sevmemesi oluyor. Eğer taraflar birbirini affederse devam edilebilir bence.

Edit: Ha banlanma olayı konusunda adamı discord sunucusundan atmanızın kesinlikle yanlış olduğunu düşünüyorum en azından hakaret edildiyse uyarabilirdiniz ki ortada hakaret yok adam sadece bir iki SS atmış ki o SSleri atmakta haklı olduğunu düşünüyorum.