KEYUBU Sorunsalı

ByNeelsTR

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Şahsen görüşüm ByNeelsTR tarafının haklı olduğu yönünde. En azından bu meselede. Küfür edebilir, hakaret edebilir, istediği kişinin istediği değerine sövebilir bu durumda karşı tarafın yapması gereken yasal işlem başlatmaktır. Verilen parası ödenmiş hizmetin geri alınması gibi bir şey olamaz. İsterse eline silah alıp evini bassın adamın parasını verdiği hizmete el koyamazsın. Ki öbür taraftan adam küfür olduğu düşünülen durumların küfür olmadığını belirtmiş ve bir kaç SS ile iddiasını desteklemiş.

Ayrıca adam bir sürü oyuncu kaybetmiş ve sunucusu bitmiş resmen. Bu süreçte konuştuğu yetkililerin laubali tavırları sinirlerini hoplatmış olabilir kim olsa aynı şeyi yaşar. Keyubu tarafının da pek hatası olduğunu düşünmüyorum açıkçası. Çünkü olaydan sonra bahsi geçen kişilerin artık yetkili olmadıkları belirtilmiş. Bu durumda ortada kalan tek sorun iki tarafın birbirini sevmemesi oluyor. Eğer taraflar birbirini affederse devam edilebilir bence.

Edit: Ha banlanma olayı konusunda adamı discord sunucusundan atmanızın kesinlikle yanlış olduğunu düşünüyorum en azından hakaret edildiyse uyarabilirdiniz ki ortada hakaret yok adam sadece bir iki SS atmış ki o SSleri atmakta haklı olduğunu düşünüyorum.
Tek sorun yaşasaydım devam edebilirdim lakin sürekli yeni yeni sorunlarla karşılaştığım devam etmeyi planlamıyorum.
Açıkçası Türk firmalarıyla la artık çalışmayı pek düşünmüyorum...

OzanCGLR

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Tek sorun yaşasaydım devam edebilirdim lakin sürekli yeni yeni sorunlarla karşılaştığım devam etmeyi planlamıyorum.
Açıkçası Türk firmalarıyla la artık çalışmayı pek düşünmüyorum...
Başka forumda geziniyordun neden batihost kullanılmaz, neden keyubu kullanılmaz diye konu açacağım diye senin gibi saygısız bir emek hırsızıyla senin çalışmaman değil seni alıcak bir Türk firması olacağını sanmıyorum.

Keyubunun yetkili ekibine hakaret edip, Yusuf Kemali whatsapp'da kaydetme şeklin, başkalarının sunucusunda reklam yapman, hosting discordunda başka müşterilere sen sus ben soruyorum demen, destek talebinden yetkililere ailevi küfürler etmen ve daha çok şeyin sonucunda haklıymışsın gibi konuşma. Yine iyi dayanmış Keyubu sana. Hak etmediğin kadar ilgi alıp bir de insanların ekmeğiyle oynayacak böyle konular açacak kadar yüzsüz birisisin.

YeQiu

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Başka forumda geziniyordun neden batihost kullanılmaz, neden keyubu kullanılmaz diye konu açacağım diye senin gibi saygısız bir emek hırsızıyla senin çalışmaman değil seni alıcak bir Türk firması olacağını sanmıyorum.

Keyubunun yetkili ekibine hakaret edip, Yusuf Kemali whatsapp'da kaydetme şeklin, başkalarının sunucusunda reklam yapman, hosting discordunda başka müşterilere sen sus ben soruyorum demen, destek talebinden yetkililere ailevi küfürler etmen ve daha çok şeyin sonucunda haklıymışsın gibi konuşma. Yine iyi dayanmış Keyubu sana. Hak etmediğin kadar ilgi alıp bir de insanların ekmeğiyle oynayacak böyle konular açacak kadar yüzsüz birisisin.

Saygısız olması bir şey değiştirmez Keyubu tarafının hizmeti askıya alması gibi bir şey söz konusu olmamalı. İş ve normal hayatı birbirinden ayırmayan bir milletiz bu yerine göre güzel olabilir fakat böyle sıkıntılara yol açması da işin kötü bir tarafı.

ByNeelsTR

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Saygısız olması bir şey değiştirmez Keyubu tarafının hizmeti askıya alması gibi bir şey söz konusu olmamalı. İş ve normal hayatı birbirinden ayırmayan bir milletiz bu yerine göre güzel olabilir fakat böyle sıkıntılara yol açması da işin kötü bir tarafı.
Ne kadar anlatsak da boş.

Ek; Yusuf Kemal'in bana emeği ve desteği çok, bunu inkâr edemem lakin Samet Girginer'in yaptığı da bir suç sayılır. Elinde gerçek bir kanıt olmamasına rağmen bunu yapması gerçekten suç lakin Yusuf Kemal'in hatrı için kendisinden şikayetçi olmadım ama bunu da burada bırakmam. Böyle devam edilirse çok müşteri kaybederler.
Bknz; "Basit iftira suçu cezası, 1 yıldan 4 yıla kadar hapis cezasıdır (TCK md. 267/1)."
Ek-2: Ben de sizin deyişinizle bir nevi "haksız" olabilirim ama benim tek haksız olduğum yön bence diğer 3. şahıslar (müşteriler) gibi rahat olmamam, hakkımı savunmam ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kanun ve haklarına göre hareket etmemdir.

Daha önce söylediğim gibi; hakkınızı savunmaktan asla çekinmeyin!

WhiteTRTRTRTR

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Ne kadar anlatsak da boş.

Ek; Yusuf Kemal'in bana emeği ve desteği çok, bunu inkâr edemem lakin Samet Girginer'in yaptığı da bir suç sayılır. Elinde gerçek bir kanıt olmamasına rağmen bunu yapması gerçekten suç lakin Yusuf Kemal'in hatrı için kendisinden şikayetçi olmadım ama bunu da burada bırakmam. Böyle devam edilirse çok müşteri kaybederler.
Bknz; "Basit iftira suçu cezası, 1 yıldan 4 yıla kadar hapis cezasıdır (TCK md. 267/1)."
Ek-2: Ben de sizin deyişinizle bir nevi "haksız" olabilirim ama benim tek haksız olduğum yön bence diğer 3. şahıslar (müşteriler) gibi rahat olmamam, hakkımı savunmam ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kanun ve haklarına göre hareket etmemdir.

Daha önce söylediğim gibi; hakkınızı savunmaktan asla çekinmeyin!
hakkımı savunmayı senden öğrendim api

OzanCGLR

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Aynen 70 TL ye makine aldığı için host yetkililerine ana bacı sövsün doğru diyorsun

Erkutay_

DragonBlock
En iyi cevaplar
11
1603192467992.png

belki makineden ddos attığı için suspend yemiştir haha

YeQiu

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Aynen 70 TL ye makine aldığı için host yetkililerine ana bacı sövsün doğru diyorsun

Sövsün diyen olmadı. Okumayı bilmiyorsun konuşmayı hiç bilmiyorsun gelmiş burada tribüne oynayarak yok şöyle olsun o zaman, yok böyle olsun o zaman diye gereksiz cevaplar veriyorsun. Parmaklarını yormana yazık gerçekten.

Bir markete girip sakız bile alsan kasiyer sövdüğün için elindeki sakızı senden alamaz. Fiyatla ilgisi yok zaten meselenin. Adamın sövüp sövmediği belli değilken sövdüğünü iddia ediyor karşı taraf ve buna dair bir ekran fotoğrafı bile yok. Ortada kesin bir bilgi yokken adamın parasını ödediği hizmeti elinden almak (ki sövdüğüne dair fotoğraflar olsa dahi) gibi bir şey olamaz. Hırsızlıktır.

peRfeKt

bruh moment
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Ben de Keyubu'dan sunucu açtım. İlk sunucum Ortağım ayrıldığı için kapatmaları istediğinde bulundum.
Yusuf Kemal, Samet Girginer seve seve benle ilgilendiler hatta 1 aylık sunucu parasını bana geri ödediler.
Bana zaman tanıdılar ortak bulunca tekrar sunucu açabilirsin diye.
Yetkililer haklı, istersen 500 istersen 1,000TL ver ama hakaret edemez.
Adamları darlamışsın biraz. Veri merkezinde sık sık sorun çıkar. Veri merkezi firması
ilgilenir bu sorunla. Keyubu saf dışı kalır.
Ben gayet memnunum. Sunucu açmak isteyen varsa, Keyubu'dan rahatlıkla açabilir.
Müşteri desteği v.b çok iyi.

ByNeelsTR

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Sövsün diyen olmadı. Okumayı bilmiyorsun konuşmayı hiç bilmiyorsun gelmiş burada tribüne oynayarak yok şöyle olsun o zaman, yok böyle olsun o zaman diye gereksiz cevaplar veriyorsun. Parmaklarını yormana yazık gerçekten.

Bir markete girip sakız bile alsan kasiyer sövdüğün için elindeki sakızı senden alamaz. Fiyatla ilgisi yok zaten meselenin. Adamın sövüp sövmediği belli değilken sövdüğünü iddia ediyor karşı taraf ve buna dair bir ekran fotoğrafı bile yok. Ortada kesin bir bilgi yokken adamın parasını ödediği hizmeti elinden almak (ki sövdüğüne dair fotoğraflar olsa dahi) gibi bir şey olamaz. Hırsızlıktır.
Hırsızlığı geçtim, ortada iftira da var.

ByNeelsTR

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
İstersem 1000TL, istersem 1TL öderim lakin hakaret etsem bile ürünlerimi askıya alamazlar ki etmedim. Cumhuriyet başsavcılığına suç duyurusunda bulunabilirler.