Minecraft Türkiye Topluluğu Üzerindeki Saçma Olaylara Değiniyoruz.

Mlhysrszn

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Şimdi şöyle bir olayda var 13-14 yaşında olan kişilere abi diyorsunuz ki çoğu minecraft oynayan insanların yaşı o civarlarda ya da 15-16 ve bazı 20 yaşında insanların server açamayıp 12 yaşındaki bir çocuğun adam gibi bir server açıp hem parasını kazanıp hem de serverini ilerleten kişilerin de olduğunu biliyorsunuz. O yüzden kimseyi küçümsemeye hakkınız yok. 12 yaşında bir çocuk sizden 10 kat daha fazla bilgiye 10 kat daha tecrübeye sahip olabilir. İnsanlar server aça aça kendilerini geliştirip adam gibi server nasıl açılırmış öğrendiler. Neyin ne olup olmadığını öyle öğrendiler. Gördüğünüz server konularının altına küfürler hakaretler kötülemeler yazınca minecraft oynayanların nasıl insanlar olduğunu öğrendiler. Eğer birisi bir server açmışsa onu kötülemeyin sadece uyarın ki adam gibi server açmayı öğrensinler.

Not: Sözüm yorumdaki bazı kişilere

Mlhysrszn

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
o dediğin çok nadir oluyor ama o kişilerde yaşına göre olgun çocuklar .. şahsen 21 yaşındaym.. 13 yaşında yetkilim var 1 tane.. gayet zeki ve çalışkan bir çocuk .. benm yapamadığım şeyleri yapabildi.
ama bu iyi örnek.. yüzde 90 ı kesinlikle lapis te bütün gün kazı yapmayı seven .. zoru görünce her türlü hileye ve kaçak yola başvuran kalitesiz oyuncular..
yaş arttıkça oyuncu ve açılan serverların kalitesi kesinlikle artıyor.. (istatistik olarak böyle bu inkar edemez kimse)

ve kesinlikle kötülemeye ve dalga geçmeye karşıyım çocuk kendi emeğiyle kutu bile yapmışsa .. onu özenerek yapmıştır.. emeğe saygı!!
ha ben map çalmam ama map indirmeye karşı değilim.. adam zaten paylaşmış planetmc de .. o şehri 1 yılda yapacağıma .aynı vakti daha iyi kullanır. pluginlerle uğraşırım .. görev sayısını arttırırım

genel özet..
türkiyede mc neden rezalet?

1-LAPİS
2-VİPLER COOOK ABARTILI(kendi serverimda vip teki herşeyi bir oyuncuda elde edebilir!!!!!böyle oldugu sürece vip gerçekten sunucu sahipleri için çok gerekli bir sistem..)
3-MAPI ÇALMIŞLAR SAÇMALIGI (hayır kardes calıntı değil halka açık.. SEN SOKAKTA BEDAVADAN LOKMA DÖKTÜKLERİNDE YEMİYORMUSUN? ÇALMIŞMI OLUYORSUN?) alıntı yapılan mapte serveri kuran kişi evet map alıntıdır derse o anda tartışma bitmeli ve oyuncular saygı göstermelidir..
4-Değişik fikir yoksunluğu... (pluginleri kombine ederek birçok değişik konsept oluşturabiliyorsun.. faction başlıgını açınca artık bozuk plak gibi tekrarlayan sunucular görüyoruz...herkes farklı bir fikir koyup üstünde çalışsa tr serverları renklenirdi..
5-Yönetim bozuklugu adminler çok adaletsiz.. anlayışsız.. dengesiz..(bunda bende sıkıntı yaşıyorum.. son derece kötü bir adminim.ve kesinlikle inkar etmem. tanıdıklarımı kayırırım arada... tabi tanıdıgm insanlar benm serverlarımda 6 aydır oynayan. ben server açtığımda direk hücum eden kalıcı oyuncular oluyor:D)
6-en ufak şeye ağır cezalar..(bence her server kendine bir yasa hazırlamalı.. kimse kafasına göre ceza vermemelidir.. küfürü hileyi engelleyip temiz bir serverim olsun bende isterm. herkes kafasına göre iş yapıyor...adam mal yazıyor sınırsız mute çakıyor biri . başka bir yetkili ana avrat adama sövüldügü halde kılını kıpırdatmıyor..(3.derece küfür (hakaret aşağılama) 15 dkk mute 2.derece kufur(argo ,agır hakaret )6 saat mute 1.derece kufur (direk ana avrat..) 1 hafta jail yada 1 hafta mute gibi yasalar belirlenmeli..

7-ve final olarak !!! bence en büyük sorun : HERKES ŞU SERVER AÇMA İŞİNİ EĞLENCESİNE YAPMALIDIR.. ÇOCUĞUN TEKİ SERVERİNA 100-200 KİŞİ GİRDİ DİYE KENDİNİ GOOGLE yada MİCROSOFT İLAN ETMEMELİ kendini bill gates yada mark zuckerberg sanmamalı..amaç tamamen eğlence olmalı.. tabi ki vip ini satacaksın (herkesin ailesi süperzengin değil) ama server ayakta kalsın gelişsin diye satacaksın... hatta arada oyuncu olarak girip yaptığın yemeğin tadına sende bakacaksın!!!
Kesinlikle bu söyledikleriniz doğru ve bu konu da artık ciddiye alınmalı.

Glyphl

play.aleriaclub.com | Team.Aleria
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Haklısın seninde bir hayatın var işlerin var v.s. Ama dediğin gibi üst yöneticilerle tartış gerekirse o bölüme özel birkaç admin al sunucu sunucu dolaşsınlar en azından "bak bu serverler saçma,lapisli vb. Demeden direk girelim sunucuya.

/-/ Minecraft artık zevk vermiyor sağol türkiyem(!) /-/

OttoAlfredo

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bu sadece Minecraft topluluğu değil, tüm topluluklarda geçerli. Böyle arkadaşlarla hiç uğraşmadım bile. Sizinde bu arkadaşlarla sorununuz olursa bırakın Türkiye Sunucularını. Zaten bu olayların farkındaysanız yeterli düzeyde ingilizcenizde vardır. Hiç durmayın başka topluluklara gidin. Tabii böyle sunucuların sisteminden farklı bir sistem yürüten sunucular (Craftoloji gibi..) size ayrı zevki verecektir *-* Ayrıca bu foruma katıldığımdan gün ortalığın şenlenmesi için bir - iki konu (Lana Del Rey konusu ve kendimi tanıtmam gibi) açtım. Ama ilerleyen saatlerde açılan konular cidden insanın bu forumdan uzaklaşmasını sağlıyordu. Örn: "1.7.4 Pvp gelinn" "Bu plugin adı neeee" gibi özensiz ve yazım hatası bol konular.. Belki alışmışsınızdır veya sorun görmüyorsunuzdur fakat yeni gelen bir oyuncu olarak pek hoş görmediğimi söylemek istedim. Büyük forum, bol oyuncu. Bol şanslar ^^

Son düzenleme:

kejdurapa_

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Tamamiyle Katılıyorum
Ve Bu Yüzden Forumdaki Konulara Dadanıyorum Bol Bol Eleştiriyorum Belki Kendilerini Düzeltirler Diye

-Edit
Yakında Zamanda Factions Tabanlı MMO RPG Bir Server Açacağım Beklentilerinizi Çok Yüksek Tutun :)
Aklınıza Gelebilecek Her Şey Olacak MMO RPG Alanında Tabi :) (Çocuk Yapmak Yok Peşin Söyleyeyim xD)
Bu Arada Tavsiye Ettiğim Server'ları Profilimde Paylaşıyorum Bakabilirsiniz

super_hero007

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bazıları kurmasın evet.Ama bazıları 18 yaşındakilerden daha iyi biliyo java'yı.
Doğrudur Plugin kolay bir şey değildir yani[DOUBLEPOST=1399900827,1399900617][/DOUBLEPOST]
Şimdi şöyle bir olayda var 13-14 yaşında olan kişilere abi diyorsunuz ki çoğu minecraft oynayan insanların yaşı o civarlarda ya da 15-16 ve bazı 20 yaşında insanların server açamayıp 12 yaşındaki bir çocuğun adam gibi bir server açıp hem parasını kazanıp hem de serverini ilerleten kişilerin de olduğunu biliyorsunuz. O yüzden kimseyi küçümsemeye hakkınız yok. 12 yaşında bir çocuk sizden 10 kat daha fazla bilgiye 10 kat daha tecrübeye sahip olabilir. İnsanlar server aça aça kendilerini geliştirip adam gibi server nasıl açılırmış öğrendiler. Neyin ne olup olmadığını öyle öğrendiler. Gördüğünüz server konularının altına küfürler hakaretler kötülemeler yazınca minecraft oynayanların nasıl insanlar olduğunu öğrendiler. Eğer birisi bir server açmışsa onu kötülemeyin sadece uyarın ki adam gibi server açmayı öğrensinler.

Not: Sözüm yorumdaki bazı kişilere
Yakında oda kalmaz merak etme Biz aşalağamıyoruz sadece Plugin öğrenmeden server kurmalarına kızıyoruz çünkü World Edit bilmiyorsun mesela yada Mini games pluginini bilmiyorsun nasıl bukkit server kurabilirsinki biz bilmeyen çocuklara diyoruz 12 değil 11 yada 9 gibi benim kuzenim var okadar kötü oynuyorki utanmaktan adını söylemiyorum...[DOUBLEPOST=1399900985][/DOUBLEPOST]
o dediğin çok nadir oluyor ama o kişilerde yaşına göre olgun çocuklar .. şahsen 21 yaşındaym.. 13 yaşında yetkilim var 1 tane.. gayet zeki ve çalışkan bir çocuk .. benm yapamadığım şeyleri yapabildi.
ama bu iyi örnek.. yüzde 90 ı kesinlikle lapis te bütün gün kazı yapmayı seven .. zoru görünce her türlü hileye ve kaçak yola başvuran kalitesiz oyuncular..
yaş arttıkça oyuncu ve açılan serverların kalitesi kesinlikle artıyor.. (istatistik olarak böyle bu inkar edemez kimse)

ve kesinlikle kötülemeye ve dalga geçmeye karşıyım çocuk kendi emeğiyle kutu bile yapmışsa .. onu özenerek yapmıştır.. emeğe saygı!!
ha ben map çalmam ama map indirmeye karşı değilim.. adam zaten paylaşmış planetmc de .. o şehri 1 yılda yapacağıma .aynı vakti daha iyi kullanır. pluginlerle uğraşırım .. görev sayısını arttırırım

genel özet..
türkiyede mc neden rezalet?

1-LAPİS
2-VİPLER COOOK ABARTILI(kendi serverimda vip teki herşeyi bir oyuncuda elde edebilir!!!!!böyle oldugu sürece vip gerçekten sunucu sahipleri için çok gerekli bir sistem..)
3-MAPI ÇALMIŞLAR SAÇMALIGI (hayır kardes calıntı değil halka açık.. SEN SOKAKTA BEDAVADAN LOKMA DÖKTÜKLERİNDE YEMİYORMUSUN? ÇALMIŞMI OLUYORSUN?) alıntı yapılan mapte serveri kuran kişi evet map alıntıdır derse o anda tartışma bitmeli ve oyuncular saygı göstermelidir..
4-Değişik fikir yoksunluğu... (pluginleri kombine ederek birçok değişik konsept oluşturabiliyorsun.. faction başlıgını açınca artık bozuk plak gibi tekrarlayan sunucular görüyoruz...herkes farklı bir fikir koyup üstünde çalışsa tr serverları renklenirdi..
5-Yönetim bozuklugu adminler çok adaletsiz.. anlayışsız.. dengesiz..(bunda bende sıkıntı yaşıyorum.. son derece kötü bir adminim.ve kesinlikle inkar etmem. tanıdıklarımı kayırırım arada... tabi tanıdıgm insanlar benm serverlarımda 6 aydır oynayan. ben server açtığımda direk hücum eden kalıcı oyuncular oluyor:D)
6-en ufak şeye ağır cezalar..(bence her server kendine bir yasa hazırlamalı.. kimse kafasına göre ceza vermemelidir.. küfürü hileyi engelleyip temiz bir serverim olsun bende isterm. herkes kafasına göre iş yapıyor...adam mal yazıyor sınırsız mute çakıyor biri . başka bir yetkili ana avrat adama sövüldügü halde kılını kıpırdatmıyor..(3.derece küfür (hakaret aşağılama) 15 dkk mute 2.derece kufur(argo ,agır hakaret )6 saat mute 1.derece kufur (direk ana avrat..) 1 hafta jail yada 1 hafta mute gibi yasalar belirlenmeli..

7-ve final olarak !!! bence en büyük sorun : HERKES ŞU SERVER AÇMA İŞİNİ EĞLENCESİNE YAPMALIDIR.. ÇOCUĞUN TEKİ SERVERİNA 100-200 KİŞİ GİRDİ DİYE KENDİNİ GOOGLE yada MİCROSOFT İLAN ETMEMELİ kendini bill gates yada mark zuckerberg sanmamalı..amaç tamamen eğlence olmalı.. tabi ki vip ini satacaksın (herkesin ailesi süperzengin değil) ama server ayakta kalsın gelişsin diye satacaksın... hatta arada oyuncu olarak girip yaptığın yemeğin tadına sende bakacaksın!!!
Hepsinde haklısın ve mesajını bıkmadan okudum En çok zorlandığım 3. ve 7. gerçektende haklılık kusuyor izliyorum seni :)

ProfeniX

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bence sorun yaşta değil , çünkü insanın yaşı büyük olması zeki olması ve olgun davranması anlamına gelmiyor. abi kelimesini zeka yaşı küçük ve olgunluğa erişememiş bireyler için kullanmalıyız.Aksi takdirde sorun çıkıyor. Arkadaşımız sadece server üzerinden konuşmuş fakat farklı alanlarda da bunu görüyoruz . ÖRNEK :
Forumlarda ; Bazı forumlarda küfür ve saçmalıktan ibaret hiçbir bilgi paylaşımı yok ve insanın aklına bilgi sokmadığı gibi olan bilgileri de yalan ediyor.
Videolarda ; Minecraft , artık videolarda klişe haline gelmiş bir oyun , ne güzel demek ki tanınıyoruz. Fakat neden videolarda olgunluk gösterilmiyor. Veya videolara yapılan yorumlarda bu tür zeka yaşı küçük insanlar neden var ?
Not : Bu mesaj düzenlenecektir , daha birçok konuya değinmek istiyorum.

Zorinkun

Blaze Yokedici
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Amerika= #
Türkiye= ÷ dersek;

/*/Ben kazaninca/*/

#Good game
#Nice pro!
#GG
#Perfect...

÷Hileci
÷Ezik
÷Noob
÷*******(kufur)

/*/Para kazanma/*/

#Gel madene inelim!
#Odun toplayalim!
#Gel ticaret yapalim!

÷Kanka lapis kazakmi
÷Admin event aadmiiiiiiiiiin eveeeeeeent(ban)
÷Gel item calak.Grief yapak.Aaaa bak wg siz !

/*/Ws/*/

#Sadece ben dalicam ellemeyin
#Bu ezikmis dalmayin...
#Gel ws....

÷Ben dalcam sen ok atcan tağammi
÷Bak ençli yicem zaaa xd
÷Kos arkadan dal
÷Ezikmis oldur gitsin

/*/Event isterken/*/

#Dostum eventin unuttun
#Event yapildimi/yapilacakmi
#Event istiyoruz!(bir kere yazilir insan gibi cevap alinir)

÷admiiiiiiiiiin evvvventtttt addmiiiiin xdxdxd
÷Niye event yok **
÷Ex yagdir 10000000 levvvelim olsun lutfeeeeeb admiiiiib
÷Event gectimi?event oldumu?(2738362837382 kere yazilir)

Sonuc:Yabanci dilinmi var ? Ne duruyon git burdan.

Toroslarda halay çekerken yollandı.
Aynen beyler yabancı dili çok iyi olanlar koşsun yabancı sunuculara :D Fuk da SonOyuncu :D

Son düzenleme:

Glyphl

En iyi cevaplar
0
Ruh hali
abi kelimesi "yaşının gerektirdiği veya bunun üstünde bir seviyede olgunluk göstermeyenlere" söylüyoruz.

super_hero007

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Benim demek istediğim şu;
1.Oynamayı bilmeyenler; Çoğu 9 yaşındaki çocuklar Server'daki Rehberlere saçma sapan sorular soruyor bakın abi demiyorum,başka bir şey diyorum çünkü sonuçta çocuktur.
2.Hzuni veya Ndus; Çok kullanırlar özellikle benim girdiğim bir Serverda çok kullanırlardı hileye başvurmaları bence onlar için kötüdür
3.Komut bilmeden Admin veya Rehber edilme; Bunu neden yaptıklarını hiç bilmyorum bunda biraz
Admin suçu var herkes komut bilerek Server kurmalı veya server'a girmemeli
Bunlar Server'I olan kişilere ders olsun ben çocuklar için
abi lafını kullanmam :)
[DOUBLEPOST=1399901977,1399901858][/DOUBLEPOST]
abi kelimesi "yaşının gerektirdiği veya bunun üstünde bir seviyede olgunluk göstermeyenlere" söylüyoruz.

''Minecraft artık zevk vermiyor sağol türkiyem(!)''? Bak sana bir fikir vereyimmi haklısın Türk server kötü olabilir İngiliz server'da neden oynamıyorsun? istersen sana özelden iyi bir sw IP atim :)

Glyphl

En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Olabilir...Su aralar giremiyorum girsem ilk isim yabanci sunucu bulmak...

DellBoyM

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Benim demek istediğim şu;
1.Oynamayı bilmeyenler; Çoğu 9 yaşındaki çocuklar Server'daki Rehberlere saçma sapan sorular soruyor bakın abi demiyorum,başka bir şey diyorum çünkü sonuçta çocuktur.
2.Hzuni veya Ndus; Çok kullanırlar özellikle benim girdiğim bir Serverda çok kullanırlardı hileye başvurmaları bence onlar için kötüdür
3.Komut bilmeden Admin veya Rehber edilme; Bunu neden yaptıklarını hiç bilmyorum bunda biraz
Admin suçu var herkes komut bilerek Server kurmalı veya server'a girmemeli
Bunlar Server'I olan kişilere ders olsun ben çocuklar için
abi lafını kullanmam :)
[DOUBLEPOST=1399901977,1399901858][/DOUBLEPOST]
''Minecraft artık zevk vermiyor sağol türkiyem(!)''? Bak sana bir fikir vereyimmi haklısın Türk server kötü olabilir İngiliz server'da neden oynamıyorsun? istersen sana özelden iyi bir sw IP atim :)
Banada atarmisin kardesim

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Glyphl

En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Yolladim ben.

KaanGunlu

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0
Lütfen 12-13-14 yasindaki cocuklar server acmasin.!!

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi
Katılıyorum hammaddeli sunucu açınca 50 tane warp yapınca çok iyi server yapıyorlar sanki . [DOUBLEPOST=1399906835,1399906593][/DOUBLEPOST]
Tamamiyle Katılıyorum
Ve Bu Yüzden Forumdaki Konulara Dadanıyorum Bol Bol Eleştiriyorum Belki Kendilerini Düzeltirler Diye

-Edit
Yakında Zamanda Factions Tabanlı MMO RPG Bir Server Açacağım Beklentilerinizi Çok Yüksek Tutun :)
Aklınıza Gelebilecek Her Şey Olacak MMO RPG Alanında Tabi :) (Çocuk Yapmak Yok Peşin Söyleyeyim xD)
Bu Arada Tavsiye Ettiğim Server'ları Profilimde Paylaşıyorum Bakabilirsiniz
Mafya rpg aç çok tutar biz bir şey deniyoruz ama texture pack kulanmazlarsa tutmaz