mezun oluyoruz

Praetorian

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Şahsen 8.sınıfı bitirirken (M.Ö 150 civarı) üretmen beni bır kızın yanına koyduğunda kız o kadar istememişti ki varya..pöf böyle
Çok kırıldıydım la...bak gene geldi aklıma hüzünlendim
Şimdiki aklım olsa..ben red ederdim çok da böyle gıcık bir şeydi zaten

Ha bunun konu ile alakası var mı ?
Muhtemelen yok..emmee..baane gardaş :p

NoPermission

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
You dont have permission to do this!

Son düzenleme:

DirenCan

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Konu Din Irk Kavgasına dönmüş :(

NoPermission

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0

Son düzenleme:

DirenCan

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Din-Irk kavgası değil cahillere ders veriyorum. Din'lerinden haberleri olmayan mahlukatlar var. Sorsan Cin nedir bilirler, Allah ne bilirler ama alakaları yok Müslümanlıkla.
Senden bir cevap bekliyerek yazmadım mesajımı :( tartışmanızı özele taşıyın.

NoPermission

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0

Son düzenleme:

DIO

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Kuran bir sürü mantıksız ayet içeriyor
Arapçada birçok Türkçede olmayan kelimeler var ve bunu Türkçeye çevirmek çok zor.
Neden o insanlar cehenneme gitmek zorunda?
Sen mi karar veriyorsun kimin Cennete veya Cehenneme gideceğini yoksa O mu karar veriyor? Kim demiş Onlara bu Din gelmedi diye?
Onlar seçmediler bunu dini.Zorunda da değiller senin gibi.
neden mantıksız Allah'tan korkmam gerekiyor? Neden Allah bu dini korku üzerine kurdu?
Bak işte ilk yazdığım mesajda ki gibi Arapçada ki birçok kelime Türkçede yok ve burayı hiç birimiz anlayamıyoruz. Bu ayet açıklandı bir programda ve profesör bu ayet için Oradaki korku manasının karşılığı Türkçede yok ve bunu biz sadece Korkmak olarak çevirebiliyoruz aslında O kelimenin içinde hem sevgi hemde korku gibi bir şey var. Bak bende anlatamıyorum işte Çünkü O kelimenin karşılığı Türkçede yok. Şimdi anladın mı? Allah'tan korkusu olmayan bir insan ne yapar? Tıpkı senin yukarıda yazdığın mesajındaki sorular gibi ;
Neden Allah bu kadar egoist
İşte bu soru olmaktan çıkar ve Allah egoist der kişi bu da Allah'a şirk koşmak olur ve kişinin kalbinde iman sevgisi olmaz ve sapıtır tabi ricaisiyle kafir olur. O kelimenin tam bir karşılığı yoktur Türkçede ve Allah'tan korkun diye çevrilmiştir. Kimse size dini sorgulamayın demiyor milletin size olan tepkisi Allah'a hakaret etmeyin şirk koşmayın diğer insanları saptırmayın pervasızca konuşmayın din ve dini şeyler,terimler hakkında dalga/alay etmeyin gidin en iyi bilen kişiyi bulun ona sorun.
Konu kapanmıştır böyle mezun oluyoruz diye güzel bir konuyu tamamen dini tartışmaya çevirerek çok güzel kirlettiniz ve forumda dini tartışmanın yasak olduğunu daha ne kadar söyleyeceğimi de görmüş oldum.
@Ercan Lütfen artık bu Dini tartışmalar/Din konusunda bir şey yapın her ne kadar meşgul olduğunuzu bilsem de burası Dini foruma dönmeye başladı Minecraft'tan çok dini tartışma görüyorum artık.

ForumDoktoru

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Türkiye'de çok fazla müslüman mı yok? Ya da sen öyle biliyorsun. Arabistan'da bile bu kadar çok Müslüman yoktur gülüm. Almanya'nın yarısından fazlası bile Türk ve hepsi Müslüman olduğu için Almanya cumhurbaşkanı hatırlamıyorum ne açıklamasıydı fakat Almanya bu gidişle Müslüman topluluğu olacak demişti ve şuda var ki Türkiye de tek müslümanlar yaşamıyor neden yargılanasın ki? Türkiye'de (Fatih Sultan Mehmet) İstanbul'u fethederken bile Müslümanlar Hristiyanlara, Yahudilere hiçbirşey yapmamış. Konuşmamışlar bile dinleriyle ilgili. Senimi kınıcaklar şimdi? Gerçekten çok gereksiz insanlar var forumda. Nedediklerini bilmeksizin kendi kafalarına göre hareket ediyorlar.[DOUBLEPOST=1432890891,1432890631][/DOUBLEPOST]
Ben olsam utanırdım :D

Sanırım bu yorumu bir anlık öfkeyle yazdın. "Türkiye'de çok fazla müslüman mı yok?" ile "Türkiye'de çok fazla müslüman olmayan insan var" arasındaki farkı bir düşün istersen.

Ulan, nerden buluyosunuz bu bilgileri anlamıyorum ki. Almanya'nın yarısı Türk değil ve olan Türklerin'de hepsi müslüman değil.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Almanya'daki_Türkler
http://tr.wikipedia.org/wiki/Almanya
http://tr.wikipedia.org/wiki/Türkler

Üstteki linke bak. Almanya'nın tahmini nüfusu 81 milyon civarı, Türk nüfusu ise bu nüfusun tahminen %6,5'ini oluşturuyor.

Biliyosun, kendini müslüman olarak tanıtan herkes müslüman olmuyor, belli kurallara bağlı kaldığın içn müslüman oluyorsun. Dolayısıyla bugü Recep Tayyip Erdoğan gibi insanlar bizi yerin dibine sokmak istiyorlar, onun gibi bir sürü insan var. Bak geçenlerde biri bErdoğan'ı bozkurt işaretiyle selamladığı için gözaltına alındı: http://onedio.com/haber/erdogan-i-bozkurt-isaretiyle-selamlayinca-gozaltina-alindi-516376

Bunun dışında Erdoğan zamanında laikliği ve Erdoğan'a çok fazla hakaret ediyordu. Geçenlerde AKP'nin Çanakkale reklamı vardı. Atatürk ve Türklüğün övülmesi yerine Allah övüldü, adam Atatürk'e laf etmesine ragmen sırf kimse çakmasın diye ne de olsa insanlar ger zekalı, reklamın sonuna 3-5 saniyeliğine Atatürk'ü koymuşlar sadece onun dışında hep Allah ve müslümanlık vardı. Artık "Ne Mutlu Türküm Diyene" demek bile suç oldu. Okullarda Atatürk fotoğrafları kaldırılıp Osmanlı figürleri konulmaya başlandı, düz liseler kaldırılıp zorla imam hatiplerde din dersleri işletilmeye başlandı. Ben zorla ilk okulda din dersi ve yanında duaları öğrenmek zorunda kaldım. Evet bir Türküm ama bir müslüman asla, kimin ne olduğu beni ilgilendirmez ama benim özgürlüğüme karışamaz bu ülke. Yakında Suudi Arabistan, Suriye,Irak,Pakistan,İran gibi boktan bir ülke olucaz.

Minecraftplayerr

Java, Skript, Php, Html, Css, Javascript, Anime
En iyi cevaplar
6
Ruh hali
Konu nerden nereye döndü la .s
Bizde de böyle bir olay var ve gitsem mi gitmesem mi karar veremedim.

• Beğen
Reactions: DIO

Praetorian

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Her ne kadar küçükten bilinçlendirmek gereksede..burada bulunan insanların yaş ortalaması çok da yüksek olmadığı için..din veya siyaset tartışması ancak özel konuşmalarda bilen kişiler tarafından yapılmalı
Her ne kadar genel olarak din bilgisi aile korkutması,siyaset bilgisi aile tembihi ve tercihinden ileri gitmesede..ki bu açıkca saçmalık..bilinçlendirme küçüklükten itibaren olmalı..ama hadi geçtim
Bu arada işi kurallarına göre oynamak zorundayız..her ne kadar bazı insanlar bunun yerine küçük çocukların aklını din ile zehirlesede
Kısaca..özelde tartışmak daha iyi bir fikir olabilir..hem bir limit olmaz hem laf eden hem de banlayan

Yada direk bırakın da konu eski haline dönsün

Ekleme : Yukarıda sağlıkla ilgilenen arkadaşa katıldığım da bir gerçek ama

ForumDoktoru

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Arapçada birçok Türkçede olmayan kelimeler var ve bunu Türkçeye çevirmek çok zor.

Sen mi karar veriyorsun kimin Cennete veya Cehenneme gideceğini yoksa O mu karar veriyor? Kim demiş Onlara bu Din gelmedi diye?
Onlar seçmediler bunu dini.Zorunda da değiller senin gibi.

Bak işte ilk yazdığım mesajda ki gibi Arapçada ki birçok kelime Türkçede yok ve burayı hiç birimiz anlayamıyoruz. Bu ayet açıklandı bir programda ve profesör bu ayet için Oradaki korku manasının karşılığı Türkçede yok ve bunu biz sadece Korkmak olarak çevirebiliyoruz aslında O kelimenin içinde hem sevgi hemde korku gibi bir şey var. Bak bende anlatamıyorum işte Çünkü O kelimenin karşılığı Türkçede yok. Şimdi anladın mı? Allah'tan korkusu olmayan bir insan ne yapar? Tıpkı senin yukarıda yazdığın mesajındaki sorular gibi ;

İşte bu soru olmaktan çıkar ve Allah egoist der kişi bu da Allah'a şirk koşmak olur ve kişinin kalbinde iman sevgisi olmaz ve sapıtır tabi ricaisiyle kafir olur. O kelimenin tam bir karşılığı yoktur Türkçede ve Allah'tan korkun diye çevrilmiştir. Kimse size dini sorgulamayın demiyor milletin size olan tepkisi Allah'a hakaret etmeyin şirk koşmayın diğer insanları saptırmayın pervasızca konuşmayın din ve dini şeyler,terimler hakkında dalga/alay etmeyin gidin en iyi bilen kişiyi bulun ona sorun.
Konu kapanmıştır böyle mezun oluyoruz diye güzel bir konuyu tamamen dini tartışmaya çevirerek çok güzel kirlettiniz ve forumda dini tartışmanın yasak olduğunu daha ne kadar söyleyeceğimi de görmüş oldum.
@Ercan Lütfen artık bu Dini tartışmalar/Din konusunda bir şey yapın her ne kadar meşgul olduğunuzu bilsem de burası Dini foruma dönmeye başladı Minecraft'tan çok dini tartışma görüyorum artık.

Tabi ki ben karar vermiyorum ama Kuran da bulunan bilgilere dayanarak mesela hırsızlık yaparsan cezası var bilgisine dayanarak affedilmediğim takdirde cehenneme gidip gitmeyeceğini bilebilirim. Fakat Amerika'ya din geldiğine dair hiçbir bulgu,kanıt ya da iddia yok. Bilmediğin birşeyi seçemezsin. Bak burda bile yazıyor: hiçbir kavim yoktur ki, içlerinde onları eğri yolun encamından sakındıran bir peygamber gönderilmiş olmasın" (fâtır sûresi, 35/24) Amerika yerlleri farklı bir kavim fakat onlara ne kitap geldi ne de peygamber. Yüzyıllarca seçme gibi bir şansları olmadı.

Bak aslında sen benim söylediklerimi bu cümleyle onaylamış oldun. Korkunun tam karşılığı ya da islam ilgili bilgileri televizyondan ordan burden öğreniyorsunuz. Aslında siz orjinal Kuranı hiç okumadınız.(okusanız, kafayı biraz çalıştırsanız, ne kadar saçma olduğunu görüceksiniz.) Zaten orada ben korkudan bahsederken "korku" sözcüğünün geçtiği bir ayetten falan bahsetmedim. Yani Allah suç işleyenleri cezalandırmak için cehnneme gönderiyor ki bu insanları korkutan bir faktör, korku üzerine kurulu bir sistem. Daha iyi sistemler varken bu kadarı fazla.

Ben dinle alay etmiyorum, sorguluyorum. Ben şunun cevabını istiyorum. Diyelim ben iyi bir insanım hiçbir kötülüğüm yok ama Allah beni sırf ona inanmadım diye sonsuz cehenneme yolluyor, demek ki Allah sadece kendisini düşünüyor yani egoist olucak kadar kötü ve mantıksız. Sonuçta Allah'a inanmıyanlar namaz kılmayanlar vs sonsuz cehnneme gitmiyor mu Kuranda böyle yazmıyor mu? Bunun cevabı ne?

Ekleme: Bende eskiden müslüman olduğumu sanıyordum, insanlar bana zorla dini dayattığı için birileri islama hakaret ettiğinde insan sinirlenyordu fakat aptalmışım, aklımı kullanıcağıma, sadece duygularımla ilerledim. Fakat neyse ki yıllar önce gerçeklerin farkına vardım. Umarım sizde bu propaganda aracından kurtulursunuz.

Son düzenleme:

NoPermission

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0

Son düzenleme:

NoPermission

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0